تورنتو — به عنوان COVID-19 گسترش در سراسر جهان باعث خاموش شدن ناگهانی اقتصادی نزاع و گسترده ترس بسیاری از آنها به دنبال بازگشت در چه, کانادا به یک بحران مشابه: موج شیوع بیماری فلج اطفال که در اوج خود در اواسط قرن 20th.

اگرچه فلج اطفال به طور قابل توجهی متفاوت از رمان coronavirus برخی از شباهت های بین این دو بیماری به خصوص زمانی که به دنبال در ارتفاع فلج اطفال مسئله در کانادا قابل توجه می باشد.

فلج اطفال تصور می شد تنها یک سن خاص گروه در ابتدا به آلوده بیماران در همه سنین است.

استانی سعی کردم به قرنطینه بیمار و محدود کردن جنبش از کسانی که در معرض خطر است.

اکثر فلج اطفال در موارد خفیف اما پس از گذشت زمان بیشتر موارد شدید شروع به دندانه دار کردن باعث جرم بستری شدن در بیمارستان و هزاران نفر از مرگ و میر.

و برخی از کسانی که به شدت بیمار مورد نیاز ماشین آلات برای کمک به آنها تنفس: مخوف “آهن ریه است.”

چه موقع ؟

بیماری فلج اطفال یک بیماری عفونی ناشی از ویروس استفاده می شود شناخته شده به عنوان “کودکانه فلج” از آنجا که آن را تا حد زیادی تحت تاثیر کودکان زیر پنج سال ،

کریستوفر Rutty یک استاد کمکی در دانشگاه تورنتو و یک حرفه ای پزشکی مورخ گفت: در آمد آن از دستگاه گوارش ویروس منتقل شده از طریق مصرف مواد آلوده به مدفوع ماده است که در اکثر موارد ناشی از “خفیف ناراحتی معده.”

هنگامی که ویروس به سیستم عصبی آن را خطرناک شد. بسته به شدت بیماری فلج اطفال می تواند به طور دائم آسیب سلول های عصبی کنترل عضلات باعث ضعف در برخی از اندام و یا حتی فلج شود.

برای قرار دادن آن در کلمات کانادا نوازنده جونی میچل که قرارداد این ویروس هنگامی که او نه و توصیف آن در یک سال 2000 مصاحبه با داخل ارتباط “فلج اطفال است و بیماری است که می خورد عضلات.

“اگر آن را می خورد عضله قلب شما را می کشد; اگر آن را می خورد که کنترل عضلات خم از ریه های خود را, شما را تا پایان در یک آهن ریه; اگر آن را می خورد عضلات پای خود را از آن جدوگاه و یا بازوی شما آن جدوگاه است.”

کانادا رسما فلج اطفال از سال 1994 اما هنوز هم وجود دارد هیچ راهی برای درمان فلج اطفال. این ویروس فقط می تواند مانع شود.

چگونه فلج اطفال حمله کانادا

فلج اطفال شده است در اطراف برای یک مدت طولانی قبل از آن را تبدیل به یک بحران در آمریکای شمالی — شیوع بیماری ثبت شد در اروپا در اوایل 1800s.

برای اولین بار در کانادا مورد فلج اطفال شد و در سال 1910 اما آن را نمی گرفتن توجه ملی تا بعدا. امواج از شیوع بیماری فلج اطفال اتفاق می افتد تا حد زیادی در تابستان و پاییز.

برای کانادا بدترین رخ داده بین سال 1927 و در سال 1953 به عنوان امواج متعدد ثروت ملت است.

دوم-بدترین سال از فلج اطفال برای کانادا در سال 1937. در سراسر کشور وجود دارد که تقریبا 4000 مورد از این ویروس — و در حدود 2500 از کسانی که در انتاریو به تنهایی. تورنتو روزنامه ها در زمان دقیق چگونه بسیاری از مدارس تعطیل شد, در میان استان گسترده بهداشت عمومی وحشت.

اواخر 1940s و 1950s زود شاهد یک موج قوی تر از شیوع بیماری قرار دادن سنگین تر فشار در سیستم مراقبت های بهداشتی در کانادا. در اوج اپیدمی فلج اطفال در کشور کانادا در سال 1953 وجود دارد حدود 9,000 موارد و 500 مرگ و میر ناشی از ساحل به ساحل.

نیروی هوایی سلطنتی کانادا بود داوطلب خدمت سربازی به کمک رساندن آهن ریه ها در سراسر کشور به عنوان بیشتر و بیشتر بیماران شروع به توسعه شدید ترین نوع از فلج اطفال: bulbar فلج اطفال.

تنفس با دستگاه

قبل از مدرن وجود دارد بعد ونتیلاتور وجود دارد آهن ریه است.

Bulbar فلج اطفال بود که چه اتفاقی افتاده است که این ویروس رسیده ساقه مغز به اعصاب حرکتی. آن و دیگر اشکال فلج اطفال که در حمله قفسه سینه و یا گلو عضلات با دخالت بدن توانایی جسمی نفس کشیدن. آهن ریه کمک به بیماران بیش از حد ضعیف به نفس در خود.

در شروع انتاریو بدترین اپیدمی فلج اطفال در سال 1937 وجود دارد تنها یک آهن ریه در کل استان است.

Rutty گفت “تقلا برای پیدا کردن مواد” و ماشین آلات ساخته شده است.

در یکی از دراماتیک ترین داستان های آمده از اپیدمی فلج اطفال در انتاریو 27 آهن ریه ها تولید شد در زیرزمین چه شد و سپس تورنتو بیمارستان SickKids قبل از توزیع به مناطق کشور بیشترین نیاز.

این پنکه در حال حاضر در حال استفاده برای کمک به بیماران مبتلا به COVID-19 کار با قرار دادن یک لوله پایین گلو به نیروی هوا به ریه ها و التهاب دور زدن در هوا-پاساژ ناشی از ویروس است.

آهن ریه تقریبا دقیق معکوس — همه در خارج از بدن است. سر بیمار چوب به بیرون از ماشین در حالی که کل بدن است که در روکشی از آنچه به نظر می رسد مانند یک غول فلزی تابوت. یک یقه دور گردن باعث می شود مطمئن شوید که وجود دارد این است که یک مهر و موم مهر و موم شده و دستگاه کار می کند با استفاده از فشار منفی به گسترش و قرارداد یک فرد قفسه سینه.

“یک زیر نیروهای هوایی و ایجاد یک خلاء در اصل” Rutty توضیح داد: به CTVNews.ca در یک مصاحبه تلفنی. “آن نیروهای شما را به نفس.”

توسط ’50s آهن ریه ها بيشتر از استاندارد از اورژانس SickKids آنهایی اما تقاضا افزایش یافته بود.

“وجود دارد کمبود” Rutty گفت. “یک بیمارستان در وینیپگ تا به حال بیش از … 90 آهن ریه های در حال اجرا در یک بار.”

آنچه روشن بود این بود که آهن ریه ها به تنهایی نمی خواهد حل بحران است. واکسن مورد نیاز بود.

مبارزه برای درمان این ویروس

یکی از مشکلات در درمان فلج اطفال بود عدم درک ویروس خود را. محققان در تلاش برای بررسی این بیماری با میمون, اما آن را نمی عملکرد بسیاری از پاسخ.

“وجود دارد بسیاری از رمز و راز در اطراف آن برای مدت زمان طولانی” Rutty گفت. “این یک ویروس است. این انسان تنها ویروس ها و ویروس ها مشکل ساز هستند برای مقابله با است.”

در مبارزه برای درمان فلج اطفال, درمان های بسیاری بودند صحبت کردیم تا قبل از وجود شواهد که آنها در واقع کار می کرد. شروع در سال 1927 استان انبار یک نقاهت سرم ساخته شده از مایع نخاعی با وجود شواهد کمی وجود دارد که آن را به عنوان درمان و یا پیشگیری است.

پس از یک پیشگیری کننده اسپری تست شد در ایالات متحده — با هیچ نتیجه روشن — فشار عمومی رسید در کانادا برای تست آن را در اینجا.

در انتاریو 1937 شیوع آنها انجام شده بسیار به کرات کارآزمایی بالینی از اسپری در 5,000 کودکان است. این اسپری هیچ چیز برای جلوگیری از ویروس و همچنین در سمت چپ بسیاری از کودکان بدون حس بویایی.

با توجه به گزیده ای از لندن مطبوعات آزاد در آن زمان وحشت زده پدر و مادر خواستار شدند اسپری از پزشکان خارج از آزمایش و یا حتی تولید خود را منعکس کننده یک ناامیدی برای درمان است که ما دیده ایم امروز با COVID-19. بعضی از آنها خود قرار داده و در بیمارستان یا درگذشت تلاش برای به دست آوردن درمان است که هنوز به آزمایش می شود درست مانند یک آریزونا زن و شوهر که در ماه مارس صورت گرفت یک شکل از کلروکين در آکواریوم استفاده می شود — کلروکين فسفات-بعد از اینکه رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن تبلیغ دارویی نسخه از این دارو به عنوان یک درمان برای COVID-19.

مطالعات در حال حاضر در جریان بررسی این که آیا مواد مخدر مانند کلروکين و remdesivir می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای درمان COVID-19 اما کافی نیست داده و در عین حال به می گویند برای اطمینان حاصل کنید.

در سال 1935 دو تلاش های اولیه در واکسن فلج اطفال مورد استفاده در ایالات متحده تنها در خدمت افزایش تراژدی وجود دارد که آنها بر اساس یک درک نادرست از ویروس.

اما زمانی که زنده واکسن شد و در نهایت توسعه یافته محققان کانادایی ابزاری بودند در تولید یک نسخه است که می تواند در آزمایش انسان است.

جوناس سالک یک دانشمند آمریکایی است که شناخته شده به عنوان خالق اولین واکسن فلج اطفال به آزمایش می شود در انسان است. اما خود را ، واکسن که “به نظر می رسید به کار در میمون ها” Rutty گفت: نبود آماده برای آزمایش های انسانی تا همکاری با کننوقت تحقیقات پزشکی آزمایشگاه بخشی از دانشگاه تورنتو است.

محققان وجود دارد ایجاد کرده بود “برای اولین بار کاملا مصنوعی بافت فرهنگ و رسانه” در سال 1949 Rutty گفت. آن را یک ماده مغذی-پایه مخلوطی از 60 مواد تشکیل دهنده و غیر آلرژی زا به دلیل آن را استفاده نمی کند سرم از هر گونه حیوانات است.

آن را به نام “متوسط 199” و آن را حل و تمام سالک مشکلات به دلیل آن می تواند در خدمت به عنوان امن متوسط برای واکسن.

“(آن را) در واقع درب باز برای انسان آزمایش واکسن فلج اطفال” Rutty گفت.

مشکل بعدی? تولید واکسن در مقیاس انبوه برای آزمایش های انسانی.

کننوقت پیشگام “تورنتو روش” در 1952-53 اجازه داده است که محققان برای ایجاد مقدار زیادی از پوليو در مستطیل بطری پر از متوسط 199. در درخواست از بنیاد ملی برای شیرخواران فلج یک بنیاد آمریکایی آغاز شده توسط Franklin D. Roosevelt کننوقت حمل به عنوان بطری های بسیاری از رسانه 199 با فلج اطفال که ممکن است برای یک میدان عظیم آزمون در ایالات متحده آمریکا

1954 آزمایشی شامل بیش از 1.8 میلیون کودک. در تاریخ 12 آوریل سال 1955 سالک را واکسن اعلام شد یک موفقیت تنها چند هفته پس از کانادا محاکمه از کننوقت واکسن آغاز شده بود.

اما تراژدی نیست ،

ناگهان 79 کودکان آمریکایی که تا به حال داده شده است واکسن قرارداد فلج فلج اطفال.

“و کل ایالات متحده … واکسن اجرای متوقف شد” Rutty گفت.

آن کشف شد بعد که با توجه به عدم درستی دسته ای-آزمایش واکسن یک شرکت در ایالات متحده در حال تولید واکسن که نمی شد به درستی،.

کانادا به طور ناگهانی با یک معضل مواجه: باید ما نیز متوقف واکسن تست ؟

سپس نخست وزیر Louis سنت لوران می خواستم به لغو این برنامه به دلیل فشار ،

اما پل مارتین Sr. کانادا وزیر بهداشت ملی و رفاه در آن زمان تا به حال اعتماد به نفس در کننوقت. او همچنین تا به حال منافع مقرره در مبارزه با فلج اطفال — او تا به حال تبدیل شدن به وزیر بهداشت فقط پس از او پل مارتین جونیور که بعد از رفتن به تبدیل شدن به نخست وزیر, قرارداد فلج اطفال در سال 1946.

مارتین Sr. که نیز تا به حال فلج اطفال به عنوان یک کودک در سال 1907 استدلال کانادا محاکمه باید ادامه یابد.

تصمیم خود را “ذخیره واکسن” Rutty گفت.

کانادا اجرای این واکسن با موفقیت انجام شد و صحبت به قدرت کانادا سیستم مراقبت های بهداشتی.

آن را نیز نشان داد اعتماد به نفس در سالک واکسن اجازه داده است که برای آن به اجرا در سطح بین المللی در جای دیگر واکسیناسیون میلیون ها نفر قبل از واکسن خوراکی تولید شد توسط بروس آلبرت سابین در 1960s به جای آن. کننوقت نیز درگیر در محاکمات از واکسن سابین.

ویروس نشان می دهد نابرابری

فلج اطفال مانند COVID-19 خواستار توجه از سوی دولت در راه بسیاری دیگر از بیماری های مرگبار تا به حال قبل از اینکه به سادگی دلیل بود که بیشتر در معرض خطر است.

به این ویروس مبتلا عمدتا طبقه متوسط کودکان است. آن را به حال شده است در گردش طولانی قبل از شیوع بیماری در آمریکای شمالی Rutty توضیح داد و خانواده های کم درآمد که قرار شده به فرم خفیف آن را زودتر با توجه به فقیر شرایط زندگی تا به حال بیشتر آنتی بادی ساخته شده است تا بیش از نسل. پس از آن بود وسط کلاس که تا به حال هیچ گروه ایمنی در هنگام شیوع بیماری آغاز شده ظاهر.

COVID-19 تاثیر می گذارد تمام گروه ها و کسانی که در فقر زندگی می کنند اغلب به احتمال زیاد در خط مقدم و بیشتر در معرض خطر است.

اما موارد برای اولین بار از آمدن به کانادا عمدتا کسانی بودند که به اندازه کافی ثروتمند به سفر بین المللی برای تعطیلات و یا کشتی — و این قربانیان اسیر رسانه ها و توجه دولت از مدتها قبل از این ویروس آمار جمعیت عمومی است.

و به عنوان COVID-19 ترغیب بحث در مورد چگونه به لحاظ اقتصادی حمایت از کانادایی ها در طول بهداشت و درمان-مراقبت از بحران فلج اطفال مسئول مشابه بازسازی.

“این بسیار سیاسی قوی بیماری است که در آن احساس که نبود فقط چیزی که آمد و رفت” Rutty گفت. “این یک برنامه به طور بالقوه مادام العمر میراث داشتن فلج اطفال برای بسیاری از مردم است. و بیمه درمانی خصوصی بود و محدودیت های آن.”

اگر چه مراقبت های بهداشتی جهانی نمی خواهد اجرا شود تا 1984 شیوع فلج اطفال منتقل تفکر کانادا مقامات Rutty گفت.

وجود دارد جدید مالی برنامه های معرفی شده برای کمک به خانواده های حمایت از عزیزان که زده با فلج اطفال. مارتین Sr. همچنین معرفی جدید بهداشت فدرال کمک های مالی برنامه در سال 1948 که کمک استان بهبود خدمات بهداشتی درمانی گام مهمی در راه به یک مطلب جامع طرح بهداشت.

Rutty گفت که این نوع از بحران می تواند به افشای مسائلی که در حال حاضر وجود داشته است.

“این واقعا که تهدید COVID است که آن را قابل توجه در سیستم مراقبت های بهداشتی و واقعا در معرض محدودیت ها در آن,” او گفت:. “و فلج اطفال بود همان چیزی که واقعا دلیل آن در دراز مدت اثرات.”

همانطور که ما حرکت رو به جلو در مبارزه با COVID-19, Rutty گفت: این امکان برای یادگیری از آنچه که ما راست در مبارزه با فلج اطفال هر دو از نظر علمی و سیاسی است.

او اشاره کرد که “COVID است تولید انواع مشابه مشارکتی طرح های پژوهشی و تولید” از نظر دانشمندان همکاری در جستجو برای درمان و واکسن “که واقعا اتفاق افتاده است کاملا به همان شیوه واقعا شاید حتی پس از فلج اطفال.”

تفاوت بین چگونه کانادا و ایالات متحده آمریکا در حال دست زدن به COVID-19 همچنین harkens به عقب به روز از فلج اطفال, او گفت:.

“من فکر می کنم که … تفاوت بین دولتها و بین چگونه ایالات متحده و کانادا در برخورد با فلج اطفال نوع از بسیاری جهات شبیه به آنچه اتفاق می افتد در حال حاضر با COVID,” Rutty گفت. “ما شاهد آن هستیم کاملا بی ربط و اشتباه وضعیت در ایالات متحده است.

“COVID است تولید یک نوع بی سابقه ای از پاسخ دولت (در کانادا) بهداشت عمومی عاقلانه و اقتصادی … که نوع مانند فلج اطفال,” او اضافه شده است. “نزدیک به فلج اطفال و احتمالا از هر چیز دیگری در واقع.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو