نگاه فراتر از یک گلوله نقره ای برای آموزش های محرک

در میان همه گیر جهانی, برخی از مردم شروع به رویای بزرگ در مورد پروژه های زیربنایی برای کمک به استرالیا در حال حرکت دوباره. نهم رویای استرالیا قطار سریع در سرفصل. اما به عنوان کشنده به عنوان آن را برای تلفن های موبایل فدرال مخالفت ایده برای یک قطار گلوله از ملبورن به بریزبن خوب نیست استفاده از یک نسل به ارزش زیرساخت ها هزینه می شود.

پس از coronavirus بحران ممکن است دلایل خوبی برای پیگیری سریع زیرساخت برای ایجاد شغل و تحریک اقتصاد. اما آن باقی مانده است به عنوان مهم تا کنون که بودجه تنها به ارزش پروژه است. یک قطار مسافربری نیست این لایحه مناسب.


ادامه مطلب: چرا تمرکز محرک قصد دارد به ساخت و ساز قرار می دهد که مسکن اجتماعی برای اولین بار


هیچ گلوله نقره ای

فدرال کار ادعا می کند این قطار خواهد بود یک “بازی اقتصادی-changer” برای این مناطق در مسیر آن است. اما یک مطالعه که به سفارش کار خود را در دولت در سال 2010 هیچ مدرکی برای این.

هر منطقه ای توسعه بیش از حد نامشخص نویسندگان به این نتیجه رسیدند در نظر گرفته شود در هزینه های خود را-تجزیه و تحلیل سود. در واقع آنها یافت می شود این پروژه می تواند آسیب شهرهای در طول مسیر:

تاریخ تاثیر از بهبود حمل و نقل در شهرهای استرالیا است که آنها تمرکز فعالیت در مراکز بزرگتر و ایجاد رفت و آمد شهرهای فاقد سطح بالاتر خدمات. بدون تلاش هماهنگ به خلاف این هم یک نتیجه به احتمال زیاد از معرفی HSR [راه آهن با سرعت بالا].


ادامه مطلب: منطقه ای شهرستانها مراقب باشید – راه آهن سریع ممکن است منجر به محروم خوابگاه نمی پررونق اقتصاد


البته همانطور که طرفداران خواهد بود سریع به اشاره به مطالعه انجام این نتیجه منافع کل را سنگین تر بودن هزینه های قابل توجهی حاشیه: $2.30 در سود برای هر $1 از هزینه. اما این گلگون محاسبه شد و بر اساس یک سری فرضیات هستند که یا منسوخ شده یا نامناسب است. به عنوان آینده ما گزارش سریع راه آهن توضیح در جزئیات بیشتر آن را بعید قطار مزایای که بیش از هزینه های خود را اگر دقیق ارزیابی مستقل انجام شد امروز.

مزایای نیز دقت متمرکز شده است. بزرگترین برندگان خواهد بود مسافران کسب و کار بین ملبورن و سیدنی و بریزبن. گسترده تر منافع را به جامعه اختصاص تنها 3 درصد از کل و اثر بر رشد اقتصادی بود و انتظار می رود به حداقل است.

دلیلش این است که این قطار را به یک زمان بسیار طولانی برای ساخت. با توجه به مطالعه این پروژه را “بیل آماده” 15 سال پس از بودجه متعهد شد. این باعث می شود آن را به طور کامل بی اثر به عنوان یک موقع محرک در طول رکود اقتصادی است.


ادامه مطلب: ما می توانیم نصف قطار زمان سفر بین شهرهای ما در حال حرکت به راه آهن سریع تر


طرفداران نیز استدلال می کنند که قطار را کاهش انتشار گازهای گلخانه ای با در نظر گرفتن بالا ساطع هواپیما از آسمان. اما خالص کاهش نمی توان برای سالهای زیادی – شاید دهه – از آنجا که احداث این خط را ایجاد بسیاری از تولید گازهای گلخانه ای.

اگر ساخته شده است این قطار خواهد بود گران ترین زیرساخت های پروژه در تاریخ استرالیا. این مطالعه برآورد برچسب قیمت در$114 میلیارد دلار 130 میلیارد دلار امروز. به عنوان نمودار ما نشان می دهد این است که به اندازه کافی برای پرداخت هزینه برای یک نسل کامل را به ارزش زیرساخت ها است.

پروژه های ارائه شده به عنوان یک جایگزین برای آموزش اما ارائه یک نقطه مرجع برای مقیاس هزینه های مورد نیاز برای راه آهن با سرعت بالا پروژه. پروژه های زرد را فعال بودجه دولت تعهدات. آمار و ارقام نشان می دهد تعداد پروژه هزینه های سرمایه گذاری از جمله خصوصی مشارکت. رقم برای قطار سریع است در سال 2019 دلار است. منبع: بر اساس تازه ترین آمار منتشر شده از وزارت زیرساخت و حمل و نقل منطقه ای و توسعه ارتباطات و زیرساخت های استرالیا, NSW, ویکتوریا و کوئینزلند دولت بریزبن شورای شهر AECOM, ABS, نویسنده ارائه شده

پس چه باید انجام شود ؟

درست است زمان نرخ بهره پایین را قرض به پرداخت برای چنین پروژه های بزرگ ارزان تر از همیشه قبل از و ردیابی سریع زیرساخت ممکن است توجیه برای کمک به بهبود اقتصادی. اما که نمی شود به دولت چک سفید به صرف در هر آنچه که آنها می خواهم. بحران نمی تبرئه دولت از مسئولیت خود را به مورد مداقه قرار دادن پروژه ها به تصمیم بگیرد که آیا آنها ارزشمند هستند.

یک جای خوب برای شروع این است که با شناسایی این مشکل شما می خواهید را حل کند.

اگر توسعه منطقه ای است و هدف دیگر گزینه های در دسترس هستند به دولت که به احتمال زیاد موثر تر از یک گلوله ، زیرساخت های ویکتوریا و زیرساخت NSW هر دو شناسایی بهتر اتصال دیجیتال به عنوان یک نیاز مبرم منطقه ای و مناطق روستایی است. فعلی فشار بر ملی شبکه های پهن باند به عنوان بسیاری از ما سعی می کنید برای کار از خانه است یک یادآوری خوب از ارتباط بین اتصال و بهره وری.

اگر دولت آیا می خواهید به تمرکز بر حمل و نقل “تصویر کوچکتر” پروژه ها هر چند نه به عنوان پر زرق و برق, تمایل به ارائه بیشتر بنگ برای جفتک انداختن به عنوان قبلی Grattan کار بحث شده است.


ادامه مطلب: ما با رشد سریع شهرها و مردم خود را اثبات به طور قابل ملاحظه ای سازگار


پروژه های است که می تواند سریع ردیابی برای شروع ساخت و ساز به زودی نیز احتمال بیشتری برای حمایت از بهبود اقتصادی. زیرساخت های استرالیا لیست اولویت نشان می دهد طیف وسیعی از حمل و نقل, پروژه ها و طرح های است که بسیار بیشتر توسعه یافته از جمله بهبود سیدنی-کانبرا راه آهن link. و اولویت لیست شامل پروژه هایی که به نفع همه کشورها و سرزمین نه فقط سه بزرگ در سواحل شرق.

Coronavirus بحران طرح میتوانست بسیاری از فرضیات ما در مورد “روش کار عادی” برای دولت است. اما این به آن معنا نیست که ما پرتاب های قدیمی کتاب قانون ، دولت باید تنها به صرف پول در پروژه های که باید روشن و منافع ملموس به جامعه و نه بزرگ “ملت سازی” پروژه های که در سبک بزرگ اما کم ماده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de