مستند نیست, خبر خوب برای تمام حیات وحش – بسیاری از حیوانات تکیه بر انسان ها برای بقا

از پنجره کانال ها در حال اجرا روشن به گله بز رومینگ در اطراف للندودنو ولز وجود داشته است ادعا می کند از طبیعت گشت پس از شروع مستند.

اما به تازگی کارکنان در ملتهم رزرو حیات وحش در Holmfirth, West Yorkshire, گزارش ورود یک بادبادک قرمز که داشت کم وزن و ناتوان از تغذیه خود را.

قرمز بادبادک جستجو فرصت طلبانه برای مواد غذایی در همان راه تاریخی خود و قوم و خویش ساخته شده با استفاده از انبوه زباله بریتانیا روز گذشته است. اما اخیر ورود بادبادک در ملتهم شاید نشان می دهد وضعیت فعلی از محدود سفر – که کمک به کاهش roadkill – ممکن است با توجه به این که قبلا مورد آزار و اذیت پرندگان شکاری.

این پرسش در مورد راه مستند است تأثیر حیات وحش – برای بهتر و بدتر است.

قهوه ای با امضای نارنجی شکافته دم قرمز بادبادک’ بخت و اقبال را منتقل قابل ملاحظه ای در دهه های اخیر. آنها محدود به ولز به تازگی به عنوان سال 1980 پس از شکار و جمع آوری به عنوان آفات و همچنین درد و رنج و آفت و آلودگی همخونی. اما دوباره برنامه آغاز شد که در 1990s را دیده اند و تعداد آنها افزایش می یابد.

بادبادک از لانه بودند منتشر شد در سراسر انگلستان و اسکاتلند ، حمایت تغذیه ابتکارات و لانه نظارت بر طرح تعداد آنها رشد کرده و از حدود 20 در اوایل دهه 1960 به حدود 1600 در سراسر انگلستان است.

‘بشر فضاهای’

آشکار “بازگشت” از حیوانات وحشی به “انسان در فضا” شاید با توجه به عدم حضور انسان و یا مدیریت را دستگیر کرده است بسیاری از مردم توجه است.

Housebound استرالیایی گزارش (یا توجه) بیشتر از طبیعت در باغ خود را, و یا تنظیم به تماشای مختلف حیات وحش webcams. تماشای پرنده در حال حاضر ویژگی های بالا در رسانه های اجتماعی با مردم مشتاق به نقطه خود را در حیات وحش همسایگان خود را در پیاده روی روزانه.

یک گله بز را به استفاده از خیابان های آرام در للندودنو شمالی و ولز است. Peter Byrne/PA سیم/PA تصاویر

برای دیگران نشانه های زیست محیطی جوانسازی به من قرض بدهید اعتبار به ایده های COVID-19 به عنوان “طبیعت انتقام”. انسان متکبر shortsightedness و تلاش برای بهره برداری مصرف و reorganise غیرانسان جهان در خط با خود ما منافع اقتصادی تولید کرده اند که در آن شرایط یک ویروس در چین می تواند به سرعت تبدیل به یک جهانی همه گیر. به عنوان یک زیست شناس در آمریکا اظهار داشت: “ما آن را به خودمان”.

اما در مورد لاغر و نحیف بادبادک نشسته ناشیانه در رابطه با چنین روایات. در اینجا ما خروج از جهان است و نه ایجاد فرصت هایی برای پیروزی raptorial recolonisation نه یک وضعیت کمبود.

طبیعت و ویروس

زبان از بازگشت و انتقام صحبت می کند از “طبیعت” به عنوان چیزی خارجی به زندگی انسان و فضاهای. این است که با وجود ثروت از پژوهش های علمی و نوشتن به خصوص در جغرافیا است که به بررسی این واقعیت است که حیوانات هستند و همواره حاضر در محیط اطراف ما. Maccaques در حال احداث شهری جدید در مناطق در شهرهای هند. گونه های نادر hoverfly در حال زندگی در میان پارک های شهری و گورستان در لندن است. و peregrine شاهین ساکن انسانی معماری و در برابر طراحی شده است.

چنین مفهوم است که در طبیعت وجود دارد به عنوان یک دامنه “خارج وجود دارد” متمایز از جامعه “در اینجا” شده است یکی از ویژگی های راه مردم حداقل در غرب بحث در مورد جهان است. که در مورد این که آیا بیان شده از طریق جشن های دور wildernesses و یا برداشت های متفاوت از گونه های در و یا خارج از محل در برخی از محیط اطراف است.

اما گرسنه بادبادک نشان می دهد واقعیت متفاوت, یک, که در آن انسان, مهار بیابان ها و ویروس ها هستند همه چندپاره و فاقد تأثیرگذاری با هم. مانند: “گرفتاری” را افزایش می دهد سوال مهم در مورد رابطه ما با تعهد به دیگران است. این است که به ویژه مربوط به داده ما در زندگی در عصر انسان ناشی از بحران زیست محیطی.

با هم زندگی می کنند

بادبادک وضعیت ارائه می دهد یک مسیر فراتر از این ایده از طبیعت به عنوان جداگانه به خودمان. این گونه است که اعداد در انگلستان ابتدا کاهش و سپس بعد معکوس توسط انسان عمل است.

مانند بسیاری از حیوانات است که باید با موفقیت اقتباس به زندگی در کنار انسان های قرمز بادبادک است طلب ساخت بسیاری از فعالیت های ما. زمانی که از این فرصت ها خارج می شود به شدت روشن است که چنین یک پرنده می تواند شکوفا چون نه در وجود ما حضور. به وضوح به نفع انسان و خروج است به طور یکنواخت توزیع شده در سراسر غیرانسان گونه است.

در ترکیه برای مثال دولت به بسیج منابع برای تغذیه هزاران نفر از حیوانات ولگرد در شهرها گرسنه سمت چپ به عنوان یک نتیجه از قرنطینه. اما گرفتار سرنوشت انسان و حیوانات فراتر از شهرها به مکان های که در آن تلاش های حفاظت از تلاش برای ترویج بهبود متنوع تر و پر جنب و جوش ecologies.

ترکیه دولت خواست مقامات محلی برای تغذیه گربه های ولگرد و سگ نگه داشتن نگران دوستداران حیوانات از خیابان در طول coronavirus بحران است. Lepneva ایرینا/شاتر

فقدان فعالیت های انسانی از ذخایر طبیعت متعدد را افزایش می دهد احتمال این که زیستگاه های حیاتی خواهد بود پیشی گیرد و توسط گونه های مهاجم (که ما خودمان را معرفی کرد) و همچنین ظرفیت محدود برای مدیریت آسیب رساندن به شیوه های مانند flytipping و غیر قانونی تیراندازی.

به طور مشابه, عدم وجود انسان به مدیریت غیر قانونی شکار حیوانات در معرض خطر در کنیا ممکن است فاجعه بار باشد. در حالی که بسیاری از ذخایر حیات وحش تحت تاثیر قرار خواهد شد کاهش می یابد, گردشگری که به نوبه خود تاثیر حفاظت از محیط زیست کار می کنند.

در این صورت از این حوادث قابل درک است که داستان در مورد طبیعت “بازگشت” شده اند موضوع را به مسخره آنلاین. واقعیت این است که روابط انسان با دیگر موجودات بسیار پیچیده تر و پر. تا حدی شاید قرمز بادبادک در ملتهم به ما یادآوری می کند این است که ما – حیوانات و انسان ها به طور یکسان – همه در این با هم.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de