کتابداران می تواند زندانی و جریمه تحت یک پیشنهاد سانسور قانون

یک لایحه در حال بررسی در میسوری مقننه طول می کشد هدف در کتابخانه ها و کتابداران که در حال ساخت “سن-نامناسب جنسی مواد” در دسترس کودکان است.

اندازه گیری و پشتیبانی توسط بن بیکر یک جمهوریخواه مجلس خواستار برقراری نقد و بررسی تخته که تعیین اینکه آیا مواد در کتابخانه ها باشد و یا ترویج “عکس تمایلات جنسی, رفتار جنسی, هیجان جنسی یا شوهر سوء استفاده است.” علاوه بر این تابلوهای خواهد بود که متشکل از پدر و مادر خواهد ریشه کن کردن مواد فاقد “جدی ادبی, هنری, سیاسی, یا ارزش علمی.”

کتابداران که سرپیچی نقد و بررسی تخته با خرید و اعطای وام از جمله مواد خواهد بود موضوع را به اتهام بزه جریمه به سمت بالا از ما 500 دلار و یک پتانسیل حبس تا یک سال.

به عنوان یک کتابدار و در حال حاضر به عنوان یک مربی که می آموزد مشتاق کتابداران من دیدن این لایحه به عنوان آخرین فصل از سابقه ای طولانی در کتاب ممنوع بودن از عمومی و کتابخانه های مدارس.

سانسور و ممنوعیت کتاب

اغلب تلاش برای سانسور و پوزه کتابخانه ها سرچشمه با اعضای عمومی به جای مقامات دولتی و یا رهبران مدرسه.

سانسور و ممنوعیت کتابخانه مواد و برنامه ها چیز جدیدی نیست. بسیاری از کتاب های کلاسیک به چالش کشیده شده و ممنوع از جمله کلاس درس مورد علاقه مانند “1984” جورج اورول “ناطور” by J. D. Salinger, “کشتن مرغ مقلد” توسط هارپر لی “رنگ بنفش” توسط آلیس واکر و “من می دانم که چرا در قفس پرنده ها آواز می خواند” by Maya Angelou.

کتاب کودکان “و تانگو باعث می شود سه” توسط جاستین ریچاردسون و پیتر Parnell و نشان داده شده توسط هنری کول به چالش کشیده شد و ممنوع از کتابخانه های سراسر کشور برای بسیاری از سال پس از انتشار آن در سال 2005. تصویر کتاب بر اساس یک داستان واقعی از دو پنگوئن نر در شهر نیویورک وحش پارک مرکزی که اتخاذ و مراقبت از تخم مرغ و سپس در حفظ و مراقبت از خود تانگو, پس از او شکل نگرفت.

J. K. رولینگ هری پاتر سری نیز به طور منظم به چالش کشیده و ممنوع است.

به طور جداگانه مخالفان storytime برنامه شناخته شده به عنوان “ملکه کشیدن داستان ساعت” در کتابخانه ها و جامعه دیگر سالن برگزار شد تظاهرات را ممنوع و محکوم کردن چنین حوادث در کودکان را هدف. اعتراضات ابراز شده توسط معترضان بنیادی از اعتقاد خود را که کشیدن هنرمندان در حال بد و غیر اخلاقی و قرار گرفتن در معرض drag queens را در خود مشاهده علت کودکان برای تبدیل شدن به همجنس.

میسوری لایحه است که برای اولین بار در نوع خود است. قانونگذاران ایالتی در کلرادو و مین هر دو سعی در تصویب قانون مشابه در سال 2019. هر دو تلاش شکست خورده است.

کشیدن ملکه که خواندن به کودکان و نوجوانان در کتابخانه ها جذب شد. دیوید McNew/گتی ایماژ

حرفه ای

انجمن کتابخانه های آمریکا را آزادی فکری the Missouri, انجمن کتابخانه های, و قلم آمریکا – یک سازمان غیر انتفاعی که در دفاع از آزادی بیان – در میان ادبی و کتابخانه گروه هایی که خود را ابراز کردند.

بسیاری از drag queens که خواندن به کودکان و نوجوانان در حال برنامه ریزی یک اعتراض اندازه گیری در 7 مارس. بیکر گفت: نگرانی در مورد این خوانش شد یک عامل الهام بخش او را به پیش نویس این لایحه است.

کتابداران حرفه ای هستند. کتابداران شاغل در K-12 مدرسه و کتابخانه ها همچنین کسب گواهینامه به عنوان کتابخانه دانشکده رسانه متخصصان است. کتابداران باید تخصص در ادبیات کودکان مجموعه, توسعه, رشد کودک, روانشناسی خوانندگان مشاوره خدمات مرجع و تخصصی دیگر مهارت های مورد نیاز برای خدمت به کودکان و نوجوانان در انواع تنظیمات.

در کتابخانه بیش از قادر به انتخاب و خرید کتاب های با کیفیت و مواد دیگر برای مردم در تمام سنین است.

به این مفهوم را میرسانند در غیر این صورت به اعتقاد من پیشنهاد میسوری اندازه گیری خواهد به توهین این مربیان ماهر. اگر باید آن را تصویب رسید من در نظر آن را یک تهدید بالقوه به اطلاعات دسترسی به آزادی فکری و آزادی به عنوان خوانده شده.

[دریافت بهترین نرخ مکالمه در هر آخر هفته. ثبت نام برای خبرنامه هفتگی ما.]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im