کریستی زندگی بود ، در حال حاضر او از ترس به عبور از جاده تنهایی

او را به همان بیمارستان که در آن Ms Meiselbach تحت درمان قرار گرفت و پس از جراحت او. این یک شوکی در مورد اهمیت ایمنی جاده که او می خواست او ندارد.

Ms Meiselbach was a body builder this time last year. Since being hit by a car, she can barely walk for 15 minutes without pain.

Ms Meiselbach بود و ساز بدن در این زمان در سال گذشته است. پس از اینکه با یک ماشین تصادف او به سختی می تواند راه رفتن به مدت 15 دقیقه و بدون درد است.

“توجه برای چند ثانیه در جاده ها می تواند کشتن مردم” Ms Meiselbach گفت.

“شما نمی دانید که آنچه شما باید تا زمانی که آن را رفته است.”

در دهه گذشته در ویکتوریا 7000 پیاده زده شده است توسط رانندگان تحقیقات توسط دانشگاه موناش مرکز تحقیقات و راه اندازی شده توسط ویکتوریا پیاده روی نشان داده است.

در 15 درصد از تصادفات مربوط به عابران پیاده و رانندگان از صحنه گریخت, ویکتوریا, پلیس و بیمارستان داده ها را نشان می دهد.

ویکتوریا پیاده خواستار رانندگان باید بیشتر مراقب باشند در اطراف پیاده. رانندگان شکستن قوانین جاده بیشتر از نه عابر پیاده در تصادفات این مطالعه نشان داد. بیش از 2000 پیاده بستری در بیمارستان و یا در حال حاضر به بخش اورژانس هر سال است.

“ترک کسی مجروح در کنار جاده ها بسیار نفرت,” ویکتوریا جنبه اجرایی بن Rossiter گفت. “ما باید قوی برای اجرای آن موارد و چیزهایی مانند پریشان رانندگی.

“با سطوح بالاتر از محلی پیاده روی در طول COVID-19 pandemic به احتمال زیاد به ادامه ما نیاز به سرمایه گذاری در عابر پیاده ایمنی جاده ها در حال حاضر و در فاز بهبود.”

عدم درک در مورد عواقب ناشی از سرعت حواس پرتی راننده و فقیر نگرش به ایمنی عابر پیاده عمده عوامل خطر درک عابر پیاده تصادفات در ویکتوریا گزارش منتشر شده در روز پنج شنبه هشدار داد.

بهبود جاده ها طراحی و کاهش محدودیت سرعت در حال کلید مناطق نیاز به اصلاحات در این گزارش می گوید.

اما عابر پیاده مسمومیت – به خصوص مربوط به مردان جوانتر – نیز یک مشکل تا 45 درصد از مرگ عابر پیاده در استرالیا تخمین زده می شود که درگیر یک مست عابر پیاده.

Ms Meiselbach in hospital after she was struck by a car on a pedestrian crossing.

Ms Meiselbach در بیمارستان پس از او زده بود با یک ماشین در یک گذرگاه عابر پیاده.

در حالی که گوشی های هوشمند اضافه کردن به عابر حواس پرتی داری با لینک تصادفات شناخته شده است و استفاده از تلفن همراه توسط رانندگان است که احتمالا یک تهدید بیشتر, این گزارش می یابد.

Ms Meiselbach during her recovery.

Ms Meiselbach در طول بازیابی.

افراد مسن پیاده آسیب پذیر هستند –کسانی که سن 70 ساله و مسن تر بودند 1.6 برابر بیشتر در معرض خطر آسیب از بزرگسالان جوان – همراه با کودکان.

تحقیقات نشان می دهد بهبود در راه های شریانی از قبیل ارائه برای عبور از جاده های اصلی در حومه و اطراف مناطق خرید ایستگاه های قطار و مدارس با بیشتر عبور و مرور آمار در 60km/h مناطق بیش از هر دیگر.

کاهش سرعت 30km/h در شلوغ پیاده مناطق کمک خواهد کرد همراه با ترافیک آرام بخش زیرساخت ها است.

پروفسور جنی Oxley, رهبری محقق در دانشگاه موناش حادثه مرکز تحقیقات گفت: وسایل نقلیه با پیشانی سازه مانند Suv ها به خصوص خطرناک است, به عنوان آنها می تواند مبهم رانندگان دید از رفتن مردم به خصوص کودکان است.

RACV مدیر ارشد حمل و نقل پیتر Kartsidimas گفت: این اطلاعات بود “یادآوری جدی برای همه کاربران جاده – پیاده دوچرخه سواران و رانندگان به ورزش احتیاط در ویکتوریا جاده ها به خصوص در اطراف شلوغ و مناطق ساخته شده است”.

“RACV معتقد است طراحی فراهم می کند که فضای اختصاص داده شده و برای حفاظت از عابرین پیاده و یا دوچرخه سواران ضروری برای جاده های امن تر,” او گفت:.

ویکتوریا اتحاد دوم بالاترین نرخ عابر پیاده آسیب در میان کشورها و مناطق.

بالاترین غلظت از تصادفات در مناطق با بسیاری از عابران از جمله CBD, St Kilda, Prahran و Footscray.

ما صبح و شب Edition خبرنامه

مهم ترین اخبار و تحلیل و بینش به صندوق پستی خود تحویل در آغاز و پایان هر روز. ثبت نام در اینجا.

بیشترین بازدید فیلم ها در ملی

در حال بارگذاری

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de