زمانی که دولت کوزوو کاهش یافت و در مارس 25 بعد از از دست دادن رای اعتماد برخی از گزارش ها حاکی از آن باعث شده دولت را نادرست از coronavirus بیماری همه گیر. این است که به سادگی درست نیست. به جای آن رانده داخلی نیروهای از جان گذشته برای جلوگیری از تغییر و آمریکا دولت تصمیم به حذف یک دولت تمایلی به پیروی از آن خواسته است.

پس از اکتبر 2019 انتخابات و جناح چپ Vetevendosje ظهور به عنوان بزرگترین حزب در پارلمان کوزوو. Vetevendosje محبوبیت ساخته شده است در دستور کار خود برای تغییر از جمله تعهدات به کاهش نرخ بیکاری و اجتماعی depravation, و بیشتر در خصوص مقابله با فساد که گرفتار است کوزوو برای چند دهه.

پس از پایان جنگ با صربستان در ماه ژوئن سال 1999 کوزوو دو به طور سنتی بزرگترین احزاب دموکراتیک لیگ کوزوو (LDK) و حزب دموکرات کوزوو (PDK) – باید درگیر در فساد گسترده و قوم و خویش. به عنوان یک نتیجه کوزوو مزمن بیکاری و ناکارآمد در آموزش و پرورش و سیستم بهداشت و درمان.

کوزوو قدرتمند غربی و متحدان تحمل فساد تا زمانی جنایی نخبگان در داخل و خارج از دولت اطاعت از دستورات و حفظ صورت ظاهر نظم. این “سفارش” شده است به دقت درک به عنوان حفظ صلح سرد با صربستان – نتیجه قادر می سازد غرب در حال حاضر به مداخله خود را در کوزوو به عنوان یک موفقیت است. Vetevendosje پیروزی تهدید این رابطه همزیستی.


ادامه مطلب: چرا کوزوو بحث برانگیز شورشیان حزب نگرانی غرب بسیار


موانع تغییر

اگر چه آن را تبدیل به بزرگترین حزب در ماه اکتبر Vetevendosje نمی ورود به دولت ائتلافی با LDK تا ماه فوریه سال 2020 است. این تاخیر باعث شد با بی میلی از یک جناح در LDK – به طور گسترده ای مرتبط با فساد در کوزوو – به قبول Vetevendosje رادیکال دستور کار است. در حالی که LDK بیشتر مترقی بال در نهایت غالب قدرتمند آمار و ارقام در حزب – از جمله رهبر آن – که هرگز به طور کامل حمایت از ائتلاف.

اضافی مانع تحقق Vetevendosje را در دستور کار بود کوزوو رئيس جمهور هاشم Thaci. Thaci که از PDK بود مبهوت در چشم انداز یک دولت متعهد به مقابله با فساد با Vetevendosje را Albin Kurti به عنوان نخست وزیر. در سال 2010 Thaci متهم شد که قدرتمند شکل در کوزوو جنایی شبکه چیزی است که دولت در آن زمان تکذیب کرد.

این Vetevendosje دولت منجر شد بیشتر تضعیف خارجی زمینه. اتحادیه اروپا اعتبار در کوزوو کاهش یافته است در سال های اخیر با توجه به عدم پیشرفت در هر دو عضویت در مذاکرات و ویزا از آزادسازی. به عنوان یک نتیجه بسیاری از برجسته ترین Thaci اصطلاح برای ما به فرض نقش بیشتری در مبادله مقابله با صربستان به عنوان کلیدی برای حل و فصل کوزوو را مورد مناقشه بین المللی وضعیت.

انتصاب ریچارد Grenell به عنوان یک نماینده خاص امریکا برای کوزوو با صربستان گفت و گو در فوریه سال 2020 بود بنابراین استقبال Thaci و حامیان او به عنوان شواهد جدید ما تعهد است. Grenell تلف زمان کمی در صدور یک سری از بلانت مطالبات از جمله این که به اطمینان حاصل شود ادامه داد: ما حمایت Kurti دولت باید بلافاصله حذف 100% تعرفه های اعمال شده توسط دولت قبلی در صربی کالاهای صادر شده به کوزوو است.

Kurti توافق برای حذف تعرفه ها اما در یک روش مرحله به مرحله و تنها در صورتی صربستان قطع مبارزات انتخاباتی خود را برای متقاعد کردن کشورها به برداشت خود را از به رسمیت شناختن کوزوو. Kurti همچنین اظهار داشت که مذاکرات با صربستان باید به رهبری دولت کوزوو به جای رئیس جمهور مندرج کوزوو قانون اساسی و این که هر معامله آینده باید رد ارز از سرزمین بین کوزوو و صربستان, یک پیشنهاد هر دو Thaci و صربستان رئيس جمهور Aleksandar Vučić اند رندانه تمایل خود را برای حمایت از.

در واکنش چهره های مختلف سیاسی در ایالات متحده – از جمله دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن پسر دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن Junior – تهدید به قطع حمایت آمریکا از کوزوو و کشیدن نیروهای نظامی آمریکا در خارج از ناتو ماموریت صلح بانی در آنجا مستقر هستند. این تهدیدات وحشت زده Vetevendosje را شرکای ائتلاف به LDK و Thaci که دادگاه تجدید نظر برای انطباق با خواسته های هشدار دهنده که Kurti بود “اهریمنی … خطرناک … دروغگو”.

Coronavirus پاسخ

این بیماری همه گیر کوروناویروس ارائه شده کسانی که مصمم به سرنگونی Vetevendosje با این فرصت را به انجام این کار. با وجود این دولت در اجرای یک سری از سریع اقدامات لازم برای مقابله با بحران از جمله مدرسه و رستوران تعطیلی و حکومت, Thaci به طور یک جانبه اعلام کرد که کوزوو باید در یک حالت اضطراری است. در چنین شرایطی دولت را قدرت تغییر به کوزوو را در شورای امنیت که ریاست Thaci.

پلیس در خارج از پارلمان کوزوو در پریشتینا به عنوان نمایندگان مجلس بحث عدم اعتماد به نفس حرکت است. Valdrin Xhemaj/EPA

دولت رد شده است و با صدور آن خود را مجموعه ای از اقدامات اضطراری که افزایش محدودیت در جنبش مردم بدون انتقال قدرت به رئیس جمهور. Thaci سپس نام در عمومی به چشم پوشی از دولت فرمان.

زمانی که Kurti اخراج یک LDK وزیر که با حمایت رئیس جمهور LDK قدیمی نگهبان خواستار آن شدند که Kurti دوباره اخراج وزیر و بلافاصله تن دادن به تمام آمریکایی خواسته و یا در صورت رأی عدم اعتماد به نفس. سفیر آمریکا به کوزوو توییتی حمایت خود را از حرکت بدون اعتماد به نفس و Vetevendosje از دست این رای که اکثریت LDK نمایندگان مجلس رای دادند با مخالفان.

در حال حاضر که دولت کاهش یافته است کوزوو وارد یک دوره عدم قطعیت بزرگ اگر چه این احتمال وجود دارد که Kurti ادامه خواهد داد در یک سرپرست نقش تا انتخابات جدید برگزار می شود.

یک فرصت عکس

برای کسانی که در کوزوو که ثروت و قدرت بستگی به نگهداری از وضع موجود – مانند گارد قدیمی در LDK مخالفت احزاب و Thaci – نیاز به حذف Vetevendosje آشکار بود. برای ما انگیزه متفاوت بود هر چند به همان اندازه دروغگو.

در ریشه فعلی منافع آمریکا در کوزوو است که بلندی ما انتخابات ریاست جمهوری است. اگر چه نه تهمت و نه دولت او قبلا نشان داده شده است هر گونه علاقه در کوزوو یک معامله بین صربستان و کوزوو با میانجیگری توسط دولت او جذاب است زیرا از روابط عمومی ارزش یک فرصت عکس با مغلوب ساختن پیشی جستن Thaci و Vučić را نمایندگی کند. از این رو ما تصمیم به نیروی کوزوو را قبول صربستان در شرایط ایران.

حذف Vetevendosje ممکن است رسیدن به یک معامله بین کوزوو و صربستان دست یافتنی تر اما پیشنهاد معامله خواهد شد و به احتمال زیاد عواقب وخیم برای کوزوو و گسترده تر منطقه است. اکثریت قریب به اتفاق کارشناسان همواره هشدار داده است که ارز از خاک بر اساس قومیت را عمیقا پیامدهای منفی برای صلح و ثبات در سراسر منطقه بالکان است. این هشدار اما آشکارا نادیده گرفته شده است و توسط کسانی که در داخل و خارج از کوزوو که به دنبال محدود خود را منافع شخصی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو