آگاهی در مورد اچ آی وی نیست و همیشه تغییر نوجوانان رفتار: همسالان ماده

اچ آی وی و ایدز باقی می ماند عمده جهانی بهداشت, چالش ها, به خصوص برای کشورهای جنوب صحرای آفریقا. این منطقه با حدود 70 درصد از جهان را بار عفونت. افراد جوان به خصوص زنان جوان مبتلا هستند بیش از دیگر گروه ها.

در مالاوی به عنوان مثال شيوع اچ آی وی در میان مردم سنی 15-24 سال افزایش یافت به 5.9 درصد بین سال های 2010 و 2015. شيوع کاهش یافت و در گسترده تر گروه سنی 15-49 سال. در سال 2016 مالاوی بود 36,000 جدید عفونت اچ آی وی بیش از نیمی از آنها در میان افراد جوان است.

UNAIDS و ملی ایدز کمیسیون گزارش نشان می دهد که تنها حدود 42 درصد از جوانان Malawians سنی 15-24 سال باید دقیق دانش از اچ آی وی و ایدز است. این است که با وجود تلاشهای مختلف برای اطلاع رسانی به مردم و تغییر رفتار است که می تواند با قرار دادن افراد در معرض خطر عفونت است. تلاش شامل اجباری آموزش جنسی در مدارس و فوق مداخلات مانند “چرا صبر” و ایدز هم رفته است. این در نظر گرفته شده بودند به بیان خطر اجتناب مهارت ها و دانش تشویق به پرهیز تاخیر جنسی اولین استفاده از کاندوم و وفاداری به یک شریک است.

سوال این است که چرا مداخله در تلاش هستند با داشتن این اثر در نظر گرفته شده. این است که ارتباط خود را مشکل و یا آن را پیاده سازی تنگناها?

در برابر پس زمینه از این افزایش شیوع HIV و ناامید کننده رفتار تغییر مداخلات ما طراحی مطالعه به شناسایی که در آن شکاف می تواند باشد. ما همچنین می خواستم به کاوش جایگزین مداخلات در یک چارچوب فرهنگی اجتماعی.

ما رو کمک از نوجوانان خود را برای طراحی یک مداخله و سپس آن را آزمایش کنید تا ببینید که آیا این کار می تواند در یک مقیاس بزرگتر. این می تواند مفید بخشی از تلاش ها برای رسیدگی به ترکیبی از تأثیرات در رفتار مانند فقر و جنسیت.

آنچه ما را

ما پروژه های انجام شده در شمال مالاوی سه مرحله داشت.

در مرحله اول ما می خواستم برای پیدا کردن آنچه در اثر آگاهی در مورد اچ آی وی تا به حال در رفتار نوجوانان است. به طور خاص ما به دنبال رفتار به محدود کردن تعداد شرکای جنسی تاخیر جنسی شروع تمرین پرهیز و به طور مداوم از کاندوم استفاده میکنند.

ما خواسته 552 دختران و پسران در سن 11-19 محرمانه از پر کردن پرسشنامه. ما از آنها پرسیدیم که آیا آنها تا به حال تجربه جنسی و چه آنها می دانستند در مورد HIV چگونه منتقل می شود و مانع است. از پاسخ دهندگان 47.5% لحاظ جنسی فعال بودند. ما در بر داشت یک پیوند ضعیف بین آگاهی در مورد اچ آی وی و پس از آن HIV کاهش خطر. این بود که مشابه ساير مطالعات است که بسیاری از مردم همچنان با رفتارهای جنسی پرخطر حتی زمانی که آنها حقایق در مورد HIV.

یکی از دلایل ما در بر داشت این است که افراد جوان دریافت اطلاعات ضد و نقیض از منابع مختلف. و یا تاکید متفاوت از یک منبع دیگر است.

ما همچنین دریافتند که فشار همسالان رانندگی بود مقدار زیادی از رفتار مخاطره آمیز. بنابراین شامل نوجوانان در طراحی تحقیقات می تواند کمک به ما نزدیک تر به آنچه که ما نیاز به دانستن است.

سپس ما طراحی یک جایگزین از پایین به بالا مدل خواهد بود که بیشتر مربوط به بافت و فرهنگ است. خطر کاهش رفتاری مدل طراحی کردیم با افراد جوان کمک نیز به معنای یک دست کت و شلوار کشورهای جنوب صحرای آفریقا محیط که در آن منابع محدود هستند. آن نیاز به هزینه و موثر است.

در مرحله دوم ما آزمایش نظیر آموزش و پرورش مداخله. برخی از مدرسه را برانگیخت بودند در معرض این ویروس HIV مداخله. یک گروه کنترل قرار گرفتند به یک بسته از اطلاعات سلامت با تمرکز بر سل و مالاریا پیشگیری است که ما نیز طراحی شده به صورت موازی انجام شد.

پس از هشت ماه متوجه شدیم که گروه مداخله شد 96 درصد کمتر احتمال دارد از گروه کنترل است. آنها بیش از سه برابر بیشتر احتمال دارد به استفاده از کاندوم و احتمال کمتری دارد که شرکای جنسی متعدد. تفاوت آماری معناداری ثبت نام در پرهیز و میل به پزشکی نر ختنه.

در نهایت ما با ارائه این مدل به ذینفعان از جمله خدمات جمعیت بین المللی Livingstonia کلیسایی ایدز برنامه توانمندسازی دختران طرح طرح بین المللی و چشم انداز جهانی, مالاوی برای دیدن اینکه آیا آن را قابل قبول و مقیاس می تواند به کل جمعیت از نوجوانان در مالاوی است. ذینفعان توافق کردند که آن را تا به حال از این پتانسیل.

ما نظیر مداخله

مدل ما بود و تلاش برای تغییر مداخله از دانش به تنهایی به ساختمان کاهش خطر مهارت. بر خلاف برنامه های قبلی ما متناسب با مداخله ما در خط با سن دسته از نوجوانان است. این بود که ما در مرحله اول که رفتار های جنسی دینامیک متفاوت بین اوایل و اواخر نوجوانان. برای مثال در اوایل نوجوانان (11-14 سال) بیشتر از نظر جنسی بی تجربه اما اواخر نوجواني (15-19 سال) همتایان بیشتر احتمال دارد به لحاظ جنسی فعال است. بنابراین ما می خواست به اوایل نوجوانان مهارت های لازم برای باقی می ماند abstinent برای طولانی تر است. مسن, نوجوانان مهارت های مورد نیاز برای استفاده از کاندوم و وفادار به یک شریک است.

مدل فرهنگی اجتماعی و استوار در Malawian اجتماعى کردن و rites of passage. جوان مردم عمدتا به مدل خود را به هنجارها و ارزش ها توسط خواهر و برادر بزرگتر و کودکان بزرگتر در جامعه اقدام به عنوان مربیان و نشان دادن انتظار فرهنگی رفتار. آهنگ و نقش مدل سازی اغلب اسکریپت برای ارائه ارزش عملی. مدل اصلاح چنین Malawian سنت های فرهنگی برای زمینه ويژگی مقبولیت و پایداری.

هنگامی که ما آزمایش کاهش خطر مدل ما درگیر دانشجویان دانشگاه سالخورده 18-23 سال به عنوان تسهيل کننده و مربیان در خط با ما سازگاری فرهنگی. این بود که بر اساس شرایط اجتماعی-فرهنگی و اجتماعی-آموزش نظری چارچوب به تغییر تمرکز از مداخله نسبت به زمینه های اجتماعی و ساختاری علل رفتار – مانند فقر و نابرابری جنسیتی. این اغلب نادیده گرفته شود اما در حال بالقوه رانندگان از عفونت HIV در میان افراد جوان است.

مسن مربی دخالت خواهد تقلید اجتماعى کردن در جمعی کشورهای جنوب صحرای آفریقا تنظیمات. ما همچنین امیدوار است که افراد جوان را شناسایی و با گروه سنی مربیان و نگاه کردن به آنها به عنوان دستاوردهای.

به عنوان توصیه شده توسط نوجوانان خود ما شامل برخی از سرگرمی های ما در خطر کاهش است ،

نتیجه گیری

ما اعتقاد داریم که ما مداخله می تواند به بهبود HIV کاهش خطر نتایج در میان نوجوانان در مالاوی و شاید مشابه تنظیمات. مطالعه ما نشان می دهد که مداخلات طراحی شده با مشارکت نوجوانان ذینفع و که خاص به زمینه و فرهنگ دارای پتانسیل بیشتری برای HIV خطر و بروز کاهش.

ما درک می کنیم که طرح نیز تغییر نسبت به ترکیب گزینه های که ادغام استراتژی های مختلف. مهمترین ترکیب ساختاری جزء به آدرس نه تنها فوری عوامل مؤثر بر رفتار های جنسی بلکه کمتر مستقيم آنهایی که مانند فقر و نابرابری جنسیتی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de