‘بوسیدن می تواند خطرناک’: چگونه پیر مشاوره برای TB به طرز عجیبی آشنا به نظر می رسد امروز

ما شده ایم یادآوری در مورد اجتناب از بغل کردن یا بوسیدن به ویژه در میان خانواده بزرگ گروه در نور اخیر ملبورن coronavirus خوشه.

اما هشدار عمومی به پتانسیل برای بوسیدن به گسترش بیماری های عفونی جدید نیست. این یک ویژگی از گذشته بیماری های همه گیر از جمله معضل سل (یا TB) در استرالیا یک قرن پیش.


ادامه مطلب: این برای اولین بار جهانی همه گیر و آن را نمی خواهد آخرین. در اینجا چیزی است که ما یاد گرفته ایم از 4 نفر دیگر در طول تاریخ


در نیمه اول از قرن 20th, افراد مبتلا به سل شد, توصیه برای جلوگیری از بوسیدن برای محافظت از دوستان و خانواده خود را از ابتلا به بیماری مخوف.

در سال 1905 نمایندگان در کنگره بین المللی سل در پاریس توصیف بوسیدن به عنوان “خطرناک و مضر و مسئول بی شماری از بیماری ها است”.

TB است که همه کسب و کار با توجه به ادبیات منتشر شده در آن زمان بود و به وضوح ثابت به عنوان یک مسئله بهداشت عمومی. نویسنده ارائه شده

یک اقلیت بیش از حد مشتاق بهداشت عمومی و پزشکان پیشنهاد ممنوعیت بوسیدن در دسترس نباشد.

در غرب استرالیا در سال 1948 یک مقاله در سل انجمن جزوه هشدار داد “بوسیدن می تواند خطرناک: پزشکان و مردان متاهل در حال توافق بر روی این”.

نشان دادن بدن خویشتن داری یکی از معدود سلاح در برابر سل قبل از آنتی بیوتیک استرپتومایسین و دیگر مواد مخدر شد به طور گسترده ای در دسترس پس از پایان جنگ جهانی دوم و به 1950s.

اقدامات دیگر که ما با آن آشنا هستند امروز شامل بهداشت و اجتماعی فاصله.

قوانین و قوانین منع تف کردن در عمومی معرفی شدند. Publicans تا به حال به ارائه spittoons برای مشتریان برای جلوگیری از گسترش این بیماری است. و افراد مبتلا به سل به حال به تف به یک ظرف شیشه ای که انجام آنها را با آنها و یا یک بافت (شناخته شده به عنوان کاغذ ژاپنی) که آنها سوخته بعد از هر بار استفاده.

توسط قوانین معرفی شدند به ممنوعیت تف ، نویسنده ارائه شده

“Consumptives” (افراد مبتلا به TB) توصیه شد برای پوشش دهان خود را هنگام سرفه یا عطسه و نه به صحبت می کنند در نزدیکی افراد دیگر مواجه است.

آنها هشدار داد در برابر نوشیدن الکل چون حتی خفیف مستی می تواند آنها را بی دقتی در رفتار و خطر را به دوستان و خانواده.

پیام روشن بود. سل یک بیماری فرد و هر گونه بی پروا و یا غیر صحی اسفناک رفتار می تواند دیگران را آلوده.

فوق العاده تمیزی در خانه تشویق می شد. به طور منظم گرد با یک پارچه مرطوب نگه داشته و سطوح را تمیز و امن است. زنان خانه دار آموزش داده شد برای تعدیل طبقه با برگ های چای برای جلوگیری از آلوده گرد و غبار از آلوده هوا و به خطر انداختن اعضای خانواده.

یک فرد آلوده با استفاده از صفحات جداگانه فنجان و ظروف که پخته شد به جماهير آنها.

آنها جدا از خانواده خود را در حال خواب خارج در روح پناهگاه و یا در ایوان یا خواب کردن.

اگر یک فرد فوت ناشی از این بیماری مقامات بهداشت عمومی سوخته خود را در لباس و ملافه. خود را در کتاب های منابع احتمالی آلودگی و تا به حال به پخش در نور خورشید برای کشتن هر گونه باقی مانده میکروب ها.

این سال 1950 وزارت بهداشت تصویری توصیه مردم به عمل در سل علائم و تست و تمرین به بهداشت شخصی (کتابخانه Tasmania).

تماس با ردیابی و توده تست

مقامات بهداشت عمومی انجام شده تماس با ردیابی برای شناسایی افراد حامل و یا داشتن شده است در معرض TB.

مردم به یک خلط (تف) نمونه بود که پس از آن برای تجزیه و تحلیل. آنها هشدار داده بودند به خود را منزوی تا زمانی که نتایج شناخته شده بودند.

داشتن یک chest x-ray شد اجباری برای همه غربی استرالیا در سن 14 سال و بیش از سال 1950. جمعیت بود x-rayed در کلینیک های ویژه در هر شهرستان و یا با تلفن همراه x-ray وانت که رفت به هر شهر کشور. کشورهای دیگر تا به حال سیاست های مختلف. در اوایل 1960s, x-rays شد اجباری در سراسر استرالیا.

تنها کسانی که به حال خود x-ray و انطباق با نیازهای بهداشتی تلقی می شد “امن”. اگر آنها نمی تطابق آنها به نام بهداشت عمومی را تهدید و خطری برای جامعه است.

هر کسی امتناع بود x-rayed می تواند به زندان فرستاده می شود جایی که آنها بودند x-rayed.

اشعه X در جای دور افتاده بخشی از توده غربالگری سل. Alan King, نویسنده ارائه شده

انزوا قرار دارد بیمار اغلب برای سال

اگر مردم نبودند در خانه convalescing آنها فرستاده شدند به خصوص ساخته شده جداسازی بیمارستان شناخته شده به عنوان sanatoria به درمان با استراحت و هوای تازه. Sanatoria در نظر گرفته بودند به عنوان آخرین چاره چون تا سال 1947 و ظهور آنتی بیوتیک ها وجود دارد هیچ درمان قطعی برای این بیماری است.

در غرب استرالیا از سال 1904 مردم رفت و به Coolgardie آسایشگاه و از سال 1914 به Wooroloo آسایشگاه جایی که آنها خواب در فضای باز برای متفرق کردن عفونت است.

حبس در آسایشگاه ممکن است آخرین سال یا حتی یک عمر است. بیماران قادر به تماس نزدیک با بازدید کنندگان و یا دیدن فرزندان خود را به جز از یک راه دور. خود را حبس در نظر گرفته شده برای محافظت از عفونت است.

ویژه بیمارستان های جداسازی یا sanatoria ساخته شده بودند به خانه افراد مبتلا به سل و محافظت از جامعه گسترده تر از عفونت است. نویسنده ارائه شده

در 1950s ویژه قفسه سینه بیمارستان ساخته شد در شهرستانها ارائه روش های مدرن تر به این بیماری اگر چه sanatoria باز مانده است. بیماران هنوز هم می تواند صرف بیش از یک سال در بیمارستان حتی پس از درمان در دسترس قرار گرفت.

توسط 1958 به عنوان TB همه گیر مشکلاتی روبرو شد و ریشه کن قفسه سینه بیمارستان شروع به درمان بیماران مبتلا به بیماری های دیگر.

چه می توانیم بیاموزیم ؟

COVID-19 و سل هر دو مارک به عنوان دشمنان عمومی ، wreaking ویران در تار و پود جامعه و از بین بردن زندگی. اما بر خلاف COVID-19 TB است ناشی از یک باکتری می تواند با آنتی بیوتیک درمان شود و ما باید یک واکسن علیه آن است.

هنوز سازمان جهانی بهداشت گزارش شده 1.5 میلیون نفر در سراسر جهان درگذشت از سل در سال 2018 است.

تا زمانی که ما یک واکسن یا درمان برای COVID-19 اجتماعی, فاصله, خوب, بهداشت دست, تماس, ردیابی, تست خود و انزوا در میان رئیس ما سلاح در طول این آخرین بیماری همه گیر. و بله, بوسیدن هنوز هم می تواند خطرناک باشد.