بچه ها یک حق اساسی آموزش و پرورش با توجه به قانونی جدید نقطه عطف

یک دادگاه تجدید نظر فدرال نشان داده است که کودکان باید یک حق در قانون اساسی به یک فرصت را به یاد بگیرند که چگونه به خواندن.

این تصمیم در تاریخ 23 آوریل در یک مورد مربوط به دیترویت سیستم مدارس دولتی در نهایت پاسخ یک سوال در دیوان عالی کشور خودداری کرده است که برای نزدیک به چهار دهه است که فدرال حق اساسی آموزش و پرورش در ایالات متحده آمریکا?

اگر چه دولت در قانون اساسی هر یک شامل یک حق آموزش و پرورش, دولت, دادگاه تفسیر این حقوق در راه بسیار متفاوت. به عنوان یک نتیجه در ایالات میشیگان کودکان تنها تضمین توانایی حضور در یک مدرسه دولتی به دریافت آموزش و پرورش حتی یک حداقل سطح کیفیت.

به عنوان یک استاد حقوق و سیاست آموزش و پرورش من نوشته اند در مورد این بحث قانونی برای سال.

شرایط مزمن

این مورد آغاز شد و در سال 2016. وکلا به نمایندگی از دانش آموزان حضور پنج دیترویت مدارس دولتی ادعا که نرخ سواد در این مدارس بودند در تک رقمی و ساختمان مدرسه به فوریت نیاز به تعمیرات است.

با توجه به طرح دعوی در دادگاه در زمینه آنها در سال 2016 برخی از مدارس آلوده با موش, موش و سوسک. آنها فاقد معلمان به اندازه کافی به آموزش دانش آموزان ثبت نام شده و حتی بسیاری از دائمی معلمان مزمن وجود ندارد. گرمایش و سیستم های تهویه مطبوع در برخی از ساختمان ها کار نمی کند, وکلای گفت و ویندوز اغلب شکسته شد و یا قادر به باز کردن. چند کتاب در دسترس برای دانش آموزان به طور منظم بودند چند دهه قدیمی است.

همه این مشکلات جدی است. هم آنها ساخته شده آن را سخت به تصور کنید که چگونه هر کسی می تواند انتظار می رود برای یادگیری هر چیزی.

دو سال پس از شکایت وکلای ایالت میشیگان در دادگاه منطقه ای فدرال از طرف دیترویت دانش آموزان منطقه دادگاه را رد کرد در این مورد. که حاکم لولایی در ادعای که از آنجا که قانون به رسمیت نمی شناسد فدرال حق دریافت آموزش و پرورش وجود دارد هیچ پایه و اساسی برای یک مورد.

این حکم به این نتیجه رسیدند که ایالت میشیگان بود مناسب متهم به دلیل گسترده دخالت در حکومت از دیترویت مدارس دولتی در طول دهه. این معنیدار بود. وکلای کرده بود شکایت کرد دولت به جای مدرسه منطقه به دلیل آنها ادعا کردند که دولت مسئول ایجاد مشکلات و در نتیجه باید در قلاب برای رفع آنها.

علاوه بر این اگر دیترویت دانش آموزان را به نفع خود دخالت دولت تقریبا به طور قطع مورد نیاز خواهد بود برای یک درمان. این روزها حدود 8 درصد از K-12 مدرسه با کمک های مالی از دولت فدرال در سراسر کشور با باقی مانده تقسیم بین دولت و منابع محلی است. در میشیگان کمک های مالی بیشتر از دولت از محلی جمع آوری مالیات بر املاک. علاوه بر این سیاست های دولت در مورد معلم, حقوق بازنشستگی, سرمایه بهبود و انتخاب مدرسه نیز تاثیر قابل توجهی در مدارس’ امور مالی.

پس از از دست دادن در دادگاه منطقه وکیل به نمایندگی از دیترویت دانش آموزان و سپس به دادگاه تجدید نظر به مدار ششم دادگاه تجدید نظر فدرال دادگاه با صلاحیت بیش از کنتاکی میشیگان و اوهایو و تنسی.

تغییر در بالا

در این میان دموکرات ها غالب در انتخابات و در نتیجه جمهوری خواه میشیگان فرماندار و دادستان کل در حال جایگزین شدن توسط دموکرات ها ،

رژیم صهیونیستی. گرچن Whitmer که در سال 2019 به حال پشتیبانی از شاکیان در کمپین بلیزرز. او استدلال کرد مثل او جمهوری خواه سلف انجام داده بود که این مورد را باید رد کرد. اما به جای پرداختن به اینکه آیا او را دیدم فدرال حق تحصیل او اظهار داشت که دولت در حال بازگشت و کنترل به منطقه مدرسه و این که شرایط در دیترویت مدارس تا به حال تا حد زیادی بهبود یافته.

برای مثال یک سرپرست و یک هجوم از بودجه دولت را فعال کرده بود منطقه برای ایجاد ثبات در. ساختمان مدرسه به طور قابل توجهی بهتر است. در سال 2019 نمرات آزمون شد تا بیشتر از آنها شده بود در سال, اگر چه آنها هنوز هم عقب مانده به مراتب پشت سر دولت به طور متوسط.

اما دادستان کل دانا Nessel مخالف فرماندار در کوتاه حقوقی, به جای حمایت از دیترویت دانش آموزان است. یک دادستان کل است که به نمایندگی از فرماندار و امتناع از انجام این کار بسیار غیر معمول یا نه این دو به لحاظ سیاسی در تراز وسط قرار دارد.

دادگاه تجدید نظر را 2-1 تصمیم گیری ایجاد فدرال حق آموزش و پرورش به عنوان یک حقوقی سابقه با تکیه به شدت در تاریخ عمومی آموزش و پرورش با تاکید بر آماده سازی مردم به عنوان شهروندان خوب. اکثر اظهار داشت: “بدون سواد ارائه شده توسط یک حداقل پایه, آموزش, آن غیر ممکن است برای شرکت در دموکراسی ما.”

اکثریت برگزار شد که کشورها باید اطمینان حاصل شود که تحصیل در رخ امکانات کارکنان توسط معلمان با مواد است که حداقل به دانش آموزان فرصت برای تبدیل شدن به با سواد.

گام های بعدی

اگر میشیگان نیست تجدید نظر در این تصمیم آن را تبدیل به الزام قانون در چهار متحده در ششم مدار. در آن صورت من انتظار می رود آموزش و پرورش طرفداران حقوق که باید شناسایی کم نرخ سواد در جای دیگر به فایل های مشابه مناسب در سراسر کشور از آنجا که این شیوه ممکن است در مناطق دیگر بیش از حد.

حتی پس از, دیوان عالی کشور ممکن است در نظر گرفتن این موضوع در برخی از نقطه به خصوص اگر دیگر دادگاه های تجدید نظر در رسیدن به نتیجه گیری های مختلف در مورد حق اساسی آموزش و پرورش در موارد دیگر مانند یک انتظار در رود آیلند.

در ضمن در صورت رفتن به دادگاه و در نهایت در صورت رفتن به دادگاه. وکلا به نمایندگی از دانش آموزان را برای حرکت رو به جلو برای تعیین اینکه آیا میشیگان عمل unconstitutionally. با این حال دو طرف نیز می تواند رسیدن به یک راه حل که ارائه پشتیبانی های اضافی برای دیترویت مدارس و اجازه می دهد که دولت برای جلوگیری از سالها هزینه دادخواهی.

درخواست تجدید نظر در گزینه های

این مورد هنوز هم می تواند به دادگاه تجدید نظر در یکی از دو راه ، اگر ایالت میشیگان تجدید نظر به دیوان عالی ایالات متحده آنها نیاز به انجام این کار در مدت 90 روز.

به طور جداگانه دولت می تواند از تمام 16 قضات در مدار ششم به شنیدن این صورت دوباره. این روش نادر است اما نمی خواهد بی سابقه است.

مهم نیست که چه اتفاقی می افتد بعدی تجدید نظر تصمیم دادگاه باقی خواهد ماند پیشگامانه.

[شما باهوش و کنجکاو در مورد جهان است. بنابراین در حال گفتگو نویسندگان و ویراستاران. شما می توانید برجسته ما هر آخر هفته.]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de