کانادا و ایالات متحده توافق کرده اند که برای محدود کردن غیر ضروری سفر خود را در سراسر مرز مشترک در حالی که خروج از آن باز برای حرکت به حمل و نقل در کامیون. در حالی که توجیه ممنوعیت گذرگاه های “غیر ضروری” مردم به سوال باز است که بحث های اقتصادی را برای حفظ حرکت کامیون ها روشن هستند.

در روز به طور متوسط حدود 30,000 کامیون رول در سراسر کانادا و ایالات متحده, مرز, حمل بیش از 1 میلیارد دلار در تجارت است. اگر کامیون حرکات ممنوع شد, بحرانی منابع غذا و دارو خواهد بود قطع و تولید در برخی از بزرگترین کارخانه های تولیدی در هر دو کشور خواهد بس معطل ماندن هزاران نفر از کارگران است.

آسیب اقتصادی از ایجاد وقفه در جریان کامیون خواهد بود که هر دو مستقیم و غیر مستقیم.

آسیب مستقیم خواهد آمد که مورد نیاز کالاهای در حال قطع. برای مثال دارویی هستند که عمده صادرات از انتاریو به آمریکا و هزاران نفر از بازگشایی کشاورزی-محصولات غذایی از حیوانات زنده به مواد غذایی فرآوری شده در حال حمل در هر دو جهت. غیر مستقیم آسیب خواهد آمد که زنجیره تامین است که دو منظوره مرز شکستن آن را غیر ممکن برای کارخانه ها و دیگر فعالیت های اقتصادی برای حفظ عامل.

بخش خودرو یک مثال خوب است. تعرفه ها-رایگان تجارت در اتومبیل و قطعات خرما به کانادا و امریکا توافق در 1960s قبل از نفتا. این صنعت بیش از 50 سال از تکامل بر اساس مرزی زنجیره تامین.

پیچیده زنجیره تامین

تولید انواع خودروهای سواری و Suv ها بستگی به قطعات از صدها کارخانه های مختلف منتقل می شود تا از طریق چندین “ردیف” از تامین کنندگان و به تدریج ترکیب را به قطعات بزرگتر قبل از آنها در نهایت می رسند نهایی کارخانه مونتاژ. تقریبا تمام این کارخانه به کارخانه جنبش های ساخته شده در کامیون ها که بسیاری از آنها عبور کانادا-مرز ایالات متحده.

به عنوان مرز انقباضات در پی 9/11 حملات نشان داد که کامیون توقف عبور از مرز این خودرو تولید سیستم خاموش می شود. مرز خاموش شدن در طول COVID-19 بحران خواهد بود کامل تر و بسیار طولانی تر از رکود است که به دنبال 9/11.

حرکت کامیون ها و جنبش مردم هستند و نه مستقل مسائل. فراتر از فقط رانندگان کامیون وجود دارد بسیاری از مردم درگیر در تعمیر و نگهداری, تعمیر, آموزش, بازاریابی و سایر مشاغل که به طور منظم به حرکت در سراسر مرز در حمایت از binational سیستم های تولید. گنجاندن این افراد در “ضروری” دسته کمک خواهد کرد که اطمینان از عملکرد صاف مرزی زنجیره تامین.

بسیاری از ماشین ها و SUV قطعات عبور از کانادا-مرز ایالات متحده چندین بار قبل از اینکه در نهایت پایان دادن به خط در کارخانه ها مانند کرایسلر را ویندزور کارخانه مونتاژ. (AP Photo/کارلوس Osorio)

پس از خودروهای سواری و Suv ها هستند نه اصلی کالا چرا ما باید نگران باشید اگر تولید خود را مکث در طول بحران ؟ برای یک چیز, یک داستان مشابه را از وابستگی به مرزی زنجیره تامین می توان گفت برای پردازش مواد غذایی, دستگاه های پزشکی و دیگر چیزهایی که ما نمی تواند بدون انجام دهد. برنامه ای برای خودرو و دیگر صنایع به re-هدف از تولید دارایی های به شدت مورد نیاز دستگاه های پزشکی نیز بستگی مرزی زنجیره تامین.

عمیق تر از بحران سال 2008

به طور کلی مهم است که فعالیت های اقتصادی است که می تواند انجام شود با خیال راحت حمل در طول بحران. ما در مورد تجربه عمیق اقتصادی جهانی انقباض زمان ما — به طور بالقوه بسیار عمیق تر از بحران سال 2008. چه مدت آن گذشته است هنوز مشخص نیست اما از آن خواهد شد ماه ها یا شاید سال و نه ماه.

در این مرحله اولیه توجه عمومی به درستی تمرکز بر حفاظت از مردم از عفونت است. این به این معنی تمام محیط های کار و فرآیندها باید مورد ارزیابی قرار به اطمینان حاصل شود که کارکنان در معرض خطر هستند. برای مثال عمده شرکت های خودرو در حال حاضر در حال خاموش کردن گیاهان برای بهداشت و موسسه جدید اقدامات ایمنی.

به عنوان منطقه ای اثرات این بیماری همه گیر فروکش توجه بیشتر داده خواهد شد و به سرعت بهبود اقتصادی. اگر انقباض اقتصادی در دوران بحران است هر بیشتر از آنچه مورد نیاز است برای محافظت از مردم وجود دارد بیشتر خواهد شد از دست رفته paycheques بیشتری بدهی و بیشتر شرکت ها از دست داده و به ورشکستگی است. نگه داشتن کامیون در حال حرکت در سراسر مرز در حال حاضر می تواند پرداخت در بازگشت سریعتر به حیات اقتصادی پس از بحران است.

این COVID-19 بحران مهم آزمون انعطاف پذیری cross-border زنجیره تامین. نتیجه این آزمون خواهد شد پیامدهای بزرگ برای آینده کانادا اقتصاد به ویژه بخش تولید است.

از مشاوره ما در عبور از مرز موسسه با بخش خصوصی و استفاده بازیکنان از مرز به شدت ما می دانیم که تهدید عمده تاخیر و وقفه یکی از جنبه های منفی از لینک کردن امکانات تولید در طرف مقابل مرز. اگر خطر ابتلا به وقفه می شود بیش از حد بزرگ یک استراتژی مناسب است برای تحکیم زنجیره تامین در یک کشور است.

آینده مرزی زنجیره تامین?

برای برخی از صنایع مانند تولید مواد غذایی وجود دارد یک استدلال برای تغییر, برای جدا کردن زنجیره تامین داخلی.

اما برای صنایع که در آن مقیاس مهم است — خودرو و هوافضا و دفاع و ماشین آلات صنعتی — از جمله تحکیم سیستماتیک کار می کند در مقابل کانادا. در آن صنایع زنجیره تامین نمی شود تکرار در هر کشور بلکه متمرکز در کشور با بزرگترین بازار — که به طور کلی ایالات متحده است. نشان می دهد که مرزی تدارکات می تواند در یک بحران خواهد بود مفید برای کسب و کار سرمایه گذاری در کانادا.

این COVID-19 بحران یک زمان برای اقدام جسورانه. اما آن را نیز یک بار به مقاومت در برابر اقدامات است که باعث اقتصادی آسیب بدون حفاظت از سلامت عمومی است. هماهنگ تصمیم دولت کانادا و ایالات متحده برای حفظ مرز باز به حمل و نقل حس می کند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im