کاترین جانسون ناسا ریاضیدان و بسیار مورد نیاز مدل نقش

کاترین جانسون که درگذشت در سن 101 بود یک زن شگفت انگیز. اما تا چند سال پیش به سختی و هر کسی تا به حال از او شنیده و یا دستاوردهای او. او یک ریاضیدان و او برای ناسا. اما بر روی کاغذ و نه از کسانی که حقایق را به ایستادگی کردن از جمعیت. اضافه کردن چند واقعیت – او یک زن بود او سیاه بود و کار در ایالات متحده در دهه 1950 و اوايل دهه 1960 و مقیاس موفقیت خود را بیشتر آشکار می شود.

جانسون داستان و سهم قابل توجهی به ما فضا برنامه همراه با کسانی که از دوروتی Vaughan (یک دانشمند کامپیوتر) و مری جکسون (مهندس) آورده بودند به توجه گسترده عمومی توسط 2016 کتاب چهره های پنهان توسط مارگوت لی Shetterly و فیلم به همین نام است.

من به ندرت به تماشای یک فیلم است که به من منتقل شد تا آنجا که چهره های پنهان بود که من برای اولین بار آن را دیدم. و من را دیده اند آن را حداقل دو بار از زمانی که من رهبری بحث در مورد اهمیت این فیلم نقاشی بر روی خود من تجربه کار در صنعت فضا. در گفتن جانسون و همکاران او’ داستان فیلم نور نه تنها در پیشرفت در تکنولوژی بلکه وضعیت مردم در جامعه و نقش زنان در محل کار و در علم است.

کاترین کلمن متولد شد و در سال 1918 در غرب ویرجینیا و نشان داد خیلی زود است که او هیچ کودک عادی. توانایی او در ریاضیات بود به طوری که او در ادامه تحصیلات خود را فراتر از دبیرستان (بسیار غیر معمول برای آفریقایی-آمریکایی کودکان در آن زمان) بود و از کالج فارغ التحصیل شده در زمان او بود 18. کاترین شد یک زن و یک مادر و یک معلم و داستان او ممکن است به پایان رسید وجود دارد, اگر آن را تا به حال شده است برای درایو خود را به ادامه با ریاضیات.

انسان کامپیوتر

در 1950s دولت آمریکا شد و در ادامه به توسعه آن قابلیت پرواز که برای آن نیاز به کامپیوتر. نه فوق العاده سریع تکنولوژی الکترونیکی از امروز و یا حتی lumbering مکانیکی دریچه محور ماشین آلات, اما مردم است. جانسون یکی از یک گروه از انسان کامپیوتر که محاسبه شده (با استفاده از خطکش و ورود جداول) پرواز دینامیک هواپیما برای کمک به بهبود ایمنی و بهره برداری است.

در سال 1958 او به تازگی عضو تشکیل شده ناسا که در آن او محاسبه مسیر پرواز برای ماموریت از اولین آمریکایی در فضا آلن شپرد و آمریکا برای اولین بار به مدار زمین جان گلن. گلن ظاهرا شخصا درخواست شده است که جانسون بررسی مسیر پرواز که مشغول به کار شده بود توسط یکی از جدید الکترونیکی کامپیوتر. او بعدها کار در ماه آپولو ماموریت کمک به همگام قمری با مدار فرمان و خدمات ماژول و پس از آن شاتل فضایی برنامه.

جانسون محاسبه مسیر برای ما سرنشین دار پرواز فضایی مداری. ناسا

اما جانسون نیز یک “رنگی کامپیوتر” در زمانی که قوانین هنوز هم اجرا تبعیض نژادی و هنوز هم وجود دارد مقدار مخالفت با ادغام و حقوق برابر برای افراد غیر سفید پوست ما شهروندان است. به این ترتیب او تا به حال به استفاده از دستشویی جداگانه و امکانات خود را کنار بگذارند برای غیر سفید کارکنان.

او همچنین یک زن مشغول به کار در یک جهان که در آن بسیاری از کارکنان عینک کت و شلوار و پیراهن و کراوات و دکمه سمت چپ برای خانه هر شب برای پیدا کردن شام پخته شده و در انتظار آنها است. کاترین تا به حال به حقه بازی در خانه و محل کار مانند بسیاری از زنان امروز است. اما او در محل کار شد و سپس در دهه 1950 و 60 ناسا که در آن زنان محل تسلیم شده بود. آنها صحبت نمی کنم در جلسات و یا نام خود اذعان کرد که نویسندگان گزارش. به عنوان نشان داده شده در چهره های پنهان Johnson, خواستار به رسمیت شناخته شده برای کار خود را. و او بود. در نهایت.

در سال های پایانی او بسیار تحسین از جمله اعطای مدال آزادی ریاست جمهوری با باراک اوباما و همچنین به عنوان تبلیغات از چهره های پنهان است. اما برای یک زمان طولانی زنان ندارد چنین قابل مشاهده مدل های نقش کار در علم و یا فضا.

کاترین جانسون دریافت مدال آزادی ریاست جمهوری. ناسا/لایحه Ingalis

من باید دریغ به ذکر است در زندگی حرفه ای من در یک مقاله در تمجید از دستاوردهای جانسون. من همان موانع پیشرفت که او و من خوش شانس بوده است که مردم با من کار کرده اند هرگز حمایت و یا نادیده من در راه است که جانسون تحت درمان قرار گرفت.

و فضای صنعت آمده است یک راه طولانی در نیم قرن است که از آن وجود داشته است. ما باید قوانین مربوط به برابری و تبعیض و ده ها تن از طرح های راه اندازی برای تشویق تنوع در محل کار.

ساخت صدای شما را شنیده ام

اما دیروز من دریافت دعوت نامه به جلسه انگلستان ارشد فضای دانشمندان و مهندسان. وجود 20 نام در این لیست تنها سه نفر آن زن بودند. از آن خواهد شد یک جمع خاکستری مناسب. من باید از پوشیدن رنگ صورتی یا زرد روشن. به دلیل آن است که هنوز هم لازم است به ایستادگی کردن به صدای شما را شنیدم. و من با اعتماد به نفس و موفقیت دانشمند.

این داستان مانند جانسون است که باید گفته شود. که در آن ما نقش مدل های امروز ؟ که در آن زنان هستند که ما را الهام بخش دانش آموزان برای تبدیل شدن به دانشمندان و مهندسان? به عنوان مثال در سال 2019 بی بی سی منتشر شده یک لیست از 100 پیشگام زنان که تنها چهار نفر بودند دانشمندان و فقط یک مهندس.

جانسون در سمت چپ یک میراث: به عنوان یک ریاضیدان او کمک کرد ناسا برای قرار دادن انسان به فضا است. اما به عنوان یک زن آمریکایی آفریقایی تبار او میراث است و شاید حتی بیشتر. او به ما داده است در نقش یک مدل نشان می دهد که اگر ما با عزم و اراده ما مهارت ها و استعدادهای ما را به عنوان بالا که ما مایل به پرواز.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>