قبل از نشست اخیر در داووس با نخست وزیر پاکستان عمران خان دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن تصریح کرد پیشنهاد خود برای کمک به میانجیگری بر سر مسئله کشمیر.

این شش ماه پس از هند لغو خاص وضعیت قانون اساسی برای آن سرزمین مورد مناقشه هند-اداره جامو و کشمیر و قرار دادن دولت در مستند. در حالی که محدودیت اینترنت باید کاسته اتصال باقی مانده تکه تکه و برجسته سیاستمداران محلی هنوز در بازداشت است.

خان دولت اعتراض به ابطال بر این اساس است که جامو و کشمیر است که در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده به عنوان یک سرزمین مورد مناقشه است. آن استدلال کرد که هند یک جانبه تصمیم contravened قطعنامه های سازمان ملل در جنگ, کنوانسیون های ژنو و هند را به خود قانون اساسی و دیوان عالی کشور است. پاکستان همچنین ابراز نگرانی در مورد پاکسازی قومی و نسل کشی است.

از آن پس دولت هند از نارندرا نخست وزیر بارها حاضر به پذیرش میانجیگری بیش از کشمیر چیزی خان می گوید او باز است ، سوال از میانجیگری است به احتمال زیاد به می آیند تا در آینده سفر به هند با مغلوب ساختن پیشی جستن در اواخر فوریه.

من در حال انجام دکترای پژوهش نشان می دهد که میانجیگری توسط قدرت های بزرگ جهان – از جمله ایالات متحده و بریتانیا و روسیه و چین و یا ترکیه برای حل و فصل جنگ بد بیش از کشمیر می تواند در هموار کردن راه برای امنیت بیشتر همکاری در پاکستان-هند-افغانستان مثلث.

این اختلافات بیش از خط کنترل که جدا از هند و پاکستان-اداره جامو و کشمیر و خط دیورند جدا پاکستان و افغانستان هستند بقایای decolonisation روند. این اختلافات را پیچیده روابط امنیتی در جنوب آسیا و منجر به طولانی بی ثباتی مانع همکاری های منطقه ای و یکپارچه سازی.

از سال 1989 هند مستقر شده بین 600,000 و 700,000 سربازان به جامو و کشمیر. اتهام نقض حقوق بشر از سوی نیروهای امنیتی هند را شامل تجاوز به عنف و شکنجه فراقضایی کشتار وادار سازد ناپدید شدن و سرکوب خشونت آمیز تظاهرات – یکی از حقوق اساسی شهروندان در یک دموکراسی است. این مستند شده در گزارش توسط دفتر سازمان ملل متحد کمیساریای عالی حقوق بشر. در تابستان سال 2016 17,000 تظاهرکنندگان مجروح شدند در یک, وحشیانه, امنیتی کشته و زخمی شدند. این سوخت بیشتر حس حاشیه راندن در میان محلی کشمیری.


گوش دادن به یک قسمت از این گفتگو را فردا سری پادکست در کشمیر.


یک تاریخ مشترک

من به دنبال در کشمیر موضوع از منظر زبان انگلیسی دانشکده روابط بین الملل نظری رویکرد به امور بین المللی است که صرفا کشورهای پیگیری منافع مشترک و ارزشهای مشترک از طریق نهادهای حقوق بشر و دیپلماسی است. این نظریه استدلال می کند که قدرت های بزرگ باید یک مسئولیت ویژه ای برای حفظ امنیت و ثبات در جهان است.

در پاکستان-هند-افغانستان مثلث با وجود عمیق, درگیری هر سه کشور بارها و بارها تبدیل به نهادها و هنجارهای جامعه بین المللی را به دنبال حل و فصل اختلافات و خنثی کردن تنش است. برای مثال پاکستان و هند بارها اقدام به شرکت در یک دو جانبه گفت و گو و به اشتراک گذاری اطلاعات با تروریسم. افغانستان شمول در جنوب آسیا انجمن برای همکاری های منطقه ای (سارک) مثال دیگری از این تمایل به استفاده از نهادهای بین المللی برای خنثی کردن تنش است. از جمله همکاری های منطقه ای است که پایه و اساس که بر اساس آن برای ساخت بیشتر همکاری سه جانبه رابطه – اگر کشور را انتخاب کنید برای انجام این کار.


ادامه مطلب: چگونه پارتیشن هند اتفاق افتاد – و به همین دلیل اثرات آن هنوز هم احساس امروز


پاکستان و هند و افغانستان یک تاریخ مشترک رفتن به Mauryan امپراتوری قرن چهارم قبل از میلاد. قومی و مذهبی هویت بیش از نشت در مرزهای مشترک میراث فرهنگی غنی است پوشا موسیقی, مواد غذایی, سینما, شعر, زبان و معنویت.

تهدیدات امنیتی فاکتورها باعث ایجاد پلاک این منطقه مشترک هستند بیش از حد. خشونت آمیز گروه های افراطی هستند و نگرانی نه تنها برای کشور بلکه برای افغانستان و پاکستان بیش از حد. در حالی که هند بارها و بارها سرزنش پاکستان برای حملات در جامو و کشمیر و سایر نقاط هند مرتکب شده جیش-e-محمد و لشکر طیبه گروه های شبه نظامی پاکستان معتقد است که هند با پشتیبانی از تحریک طالبان پاکستان که باعث شده است که فوق العاده ناامنی در پاکستان بیش از دو دهه گذشته.

آن را نیز متهم به هند حمایت از secessionism در استان سیستان و بلوچستان را تهدید می کند که کریدور اقتصادی بین چین و پاکستان است. افغانستان شده است بی ثبات افغانستان طالبان و شبکه حقانی به طور منظم و سرزنش پاکستان برای حمایت از آنها.

این چرخه از اتهامات و ضد اتهامات پنهان این واقعیت است که این گروه های تروریستی هستند و بازیگران غیر دولتی که در سراسر مرز. جامع مبارزه با تروریسم نیاز به استراتژی های امنیتی و اطلاعاتی همکاری در کنار یک رویکرد است که آدرس های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و روانی عوامل اساسی تروریسم است.

عمران خان در دیدار دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در کاخ سفید در ماه جولای سال 2019. مایکل رینولدز/EPA

شکستن بن بست

اولین گام به سمت ریشه به پیچیده امنیتی پویا در این منطقه می تواند یک پاسخ مثبت به آمریکا پیشنهاد برای میانجیگری در کشمیر. در غیاب دو جانبه پیشرفت در روند صلح ثالث میانجیگری راه معقول از تلاش برای شکستن بن بست. موفق به حل و فصل مناقشه بر سر کشمیر می تواند باز کردن راه برای مذاکرات در دیگر هسته ای و پیوسته موضوع فراملی و تروریسم است.

پاکستان-هند و پاکستان-افغانستان و هند و چین اختلافات ارضی هستند از میراث استعمار. بی اعتمادی بین پاکستان و هند را مختل کرده است تلاش برای ایجاد همکاری گسترده تر جنوب, منطقه, به عنوان نشان داده شده است, لغو 19 اجلاس سارک در سال 2016.

اگر هند می خواهد به یک قدرت بزرگ در حال ظهور نظم جهانی آن باید برای اولین بار رسیدن به صلح و ثبات در محله است. پذیرش مغلوب ساختن پیشی جستن را ارائه می تواند یک گام در این جهت است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو