جان Tyndall: فراموش شده-بنیانگذار علم اقلیم شناسی

جای تعجب است که ایرلندی دانشمند جان Tyndall به دنیا آمد و 200 سال پیش در ماه اوت 2 1820 است بهتر شناخته شده است. این است که به رغم وجود Tyndall مرکز برای تغییر آب و هوا پژوهش Tyndall موسسه ملی و عکس Tyndall اجلاس در ماترهورن در رشته کوه های آلپ. وجود دارد و حتی چندین کوه Tyndalls, Tyndall یخچالهای طبیعی و Tyndall چاله در ماه و مریخ است.

که از آن شما می تواند گمان است که او هر دو قابل توجهی دانشمند و قابل توجه کوه نورد. در عین حال با توجه به شرایط ناگوار او هیچ نام خانواده.

در سال 1859 Tyndall نشان داد که گازها از جمله دی اکسید کربن و بخار آب می تواند جذب گرما. خود را از منبع گرما بود و نه آفتاب اما تابش از مس مکعب حاوی آب جوش است. در شرایط مدرن این بود که اشعه مادون قرمز – فقط می خواهم که ناشی از سطح زمین است.

کار قبلی نشان داده بود که زمین را در دمای بالاتر از حد انتظار بود که در پایین قرار داده و به جو اقدام به عنوان یک عایق. اما هیچ کس می دانست که توضیحی برای آنچه که ما در حال حاضر تماس با اثر گلخانه ای – گازها در اتمسفر به دام انداختن گرما.

چه Tyndall بود به کشف و توضیح این مکانیسم است. او نوشت: “در نتیجه جو اذعان می کند از ورود حرارت خورشیدی; اما چک خروج آن و در نتیجه تمایل به تجمع گرما در سطح این سیاره است.”

او متوجه شد که هر گونه تغییر در مقدار بخار آب یا دی اکسید کربن در جو می تواند تغییر آب و هوا. کار خود را در نتیجه مجموعه ای از یک پایه و اساس برای درک ما از تغییر آب و هوا و هواشناسی است.

Tyndall بود, اما, اول به آب و هوا link. که جایزه می رود به آمریکا در ایونیس Foote که نشان داد در سال 1856 با استفاده از نور خورشید است که دی اکسید کربن می تواند در جذب گرما. او پیشنهاد کرد که افزایش دی اکسید کربن را در یک سیاره گرمتر.

تحقیقات نشان می دهد Tyndall بود غافل از او کار می کنند. او را بدون شک شگفت زده شده اند برای پیدا کردن که یک زن مورد ضرب و شتم بود او را به یک تظاهرات عمومي از جذب گرما توسط دی اکسید کربن. به خود بی اعتبار ساختن او باور نمی کند که زنان دارای همان توانایی های خلاق در علم به عنوان مردان.

Sun shining on the Earth with description of greenhouse effect.
اثر گلخانه ای. ما سازمان حفاظت محیط زیست

Tyndall ساخته شده بسیاری از اکتشافات دیگر متفاوت در زمینه های فیزیک و زیست شناسی. او شهرت اولیه خود را در موضوع مبهم از diamagnetism ضعیف انزجار از مواد مخدر توسط یک آهنربا. آورده است که او را به اطلاع افراد با نفوذ مانند فیزیکدان مایکل فارادی.

در عرض چند سال او یک شخص از انجمن سلطنتی بریتانیا معتبر علمی و استاد فلسفه در موسسه سلطنتی جایی که او برای بقیه عمر خود را علمی و حرفه ای است.

به زودی او را در محل کار در درک یخچال ساختار و حرکت است. پس از آن کار بر روی جذب گرما توسط گازها و سپس عمل نور در ایجاد تغییرات شیمیایی. در روند Tyndall توضیح داد که چرا آسمان آبی است – نور آبی پراکنده است بیشتر توسط گازها در آسمان از رنگ های دیگر به دلیل طول موج کوتاه.

او همچنین کشف کرد “Tyndallisation” – یک باکتریایی تکنیک عقیم سازی – در هنگام انجام آزمایش در کنار زیست شناس فرانسوی لویی پاستور برای حمایت از این نظریه که میکروب ها می تواند باعث بیماری است. که خط از تحقیقات منجر به اختراع یک ماسک برای آتش نشانان هر چند Tyndall هرگز در زمان ثبت اختراع. او خود را متعهد به تحقیقات بنیادی و اعتماد به نفس است که دیگران تولید برنامه های مفید.

علم در مقابل دین

به عنوان یک فکری Tyndall را یکی از بلندترین صدای دفاع از یک توضیح علمی برای جهان طبیعی و برای خود زندگی علمی ناتورالیسم. در این دین و الهیات به حال هیچ جایی. او به starkest بیانیه ای از این موقعیت در معروف خود در واقع بدنام Belfast, آدرس, در سال 1874.

در آلستر هال او thundered:

ما ادعا می کنند و ما باید گردش از الهیات کل دامنه از نظریه cosmological. همه طرح ها و سیستم های که در نتیجه تجاوز به دامنه علم باید تا آنجا که آنها این کار را انجام, ارسال, برای کنترل آن و واگذاری تمام فکر کنترل آن.

اما او هرگز به کوچک کردن نقش دین. علم برای او ارائه شده قابل اعتماد و آگاهی از جهان است. دین ملاقات مردم نیازهای عاطفی نقش او فکر کرد که ممکن است در نهایت به جای شعر است.

به نمایندگی از گذشته

Tyndall نیست ازدواج کند تا او خود را در 50s اما مورد علاقه خود را و پسر او را کشته تصادف در سال 1893 – به او مصرف بیش از حد اشتباه پزشکی در تاریکی. او سپس به جمع آوری مقدار زیادی از مواد را به نوشتن زندگینامه خود را, اما درگذشت 47 سال بعد با آن ناتمام.

او پیش نویس و همچنین Tydnall دفتر خاطرات آزمایشگاهی نوت بوک و هزاران نامه برگزار می شود و در موسسه سلطنتی در لندن است. تمام مکاتبات خود را در حال حاضر منتشر شده توسط Tyndall مکاتبات پروژه. من قادر به استفاده از این مواد در هنگام نوشتن بیوگرافی من صعود از جان Tyndallفقط منتشر شده در کتاب جلد کاغذی برای تولد او.

Painting of the neoclassical Royal Institution building in London.
موسسه سلطنتی بریتانیا از حدود سال 1838.

لوییزا را شکست به نوشتن یک بیوگرافی است که بخشی از دلیل او را بهتر شناخته شده است اما او نیز تا به حال بدبختی به مرگ در آستانه انقلابی اکتشافات در فیزیک مانند نظریه کوانتومی و نسبیت. به یک معنا او به نمایندگی از گذشته است.

اما امروز آب و هوا تحقیق مهم تر است و فشار از همیشه – و دانشمندان در حال ساخت گام های بزرگ. من مطمئن هستم Tyndall خواهد بود احساس خشنودی برای پیدا کردن که بنیادی کار ثابت کرده بسیار مهم است.

در زمان خود, اما تعداد کمی از مردم ساخته شده و ارتباط بین سوزاندن سوخت های فسیلی و ممکن است گرمایش جهانی. Tyndall بود بیشتر نگران است که بریتانیا می خواهد اجرا از زغال سنگ و قادر به رقابت اقتصادی با آمریکا به دلیل vaster لوازم. یک تصور هر چند که به عنوان یک دانشمند او را متقاعد شواهد موجود.

آب و هوا علم است که در حال حاضر آینده به جای گذشته است و بنابراین زمان برای تشخیص و دوباره Tyndall به عنوان یک ایرلندی دانشمند کوهستانی و فکری.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de