ژاپن تجربه با زلزله درس های بزرگی برای ملت یادگیری برای زندگی با سیل

شدید بارندگی از طوفان این زمستان باعث جاری شدن سیل در بسیاری از شهرستانها در سراسر انگلستان است. طوفان دست کم هشت نفر کشته و خسارات اقتصادی برآورد شده در چند میلیارد پوند است. دولت در پاسخ اعلام کرد سیل هزینه های دفاعی دو برابر خواهد شد به £5.2 میلیارد پوند در طول پنج سال آینده. از جمله جاری شدن سیل شدید ممکن است به نظر می رسد مانند یک رویداد نادر است اما به عنوان کسانی که زندگی در مناطق مستعد سيل به شما بگویم — آن نمی باشد.

وجود جاری شدن سیل به مشابه اگر نه بیشتر از حد بین دسامبر 2013 و ژانویه 2014 که به کشته شدن 17 نفر و هزینه £1.3 میلیارد دلار زیان اقتصادی. در زمان ملاقات در دفتر گزارش شده است که آن را مرطوب تر Dececember-ژانویه دوره در تاریخ ثبت شده. نیز وجود دارد که عمده جاری شدن سیل در سراسر انگلستان در سال 2016 و پیش از این در سال 2009 2007 و 2000 و جاری شدن سیل در حد کمتر در سال های دیگر نیز هست.

چه این نشان می دهد که نظم عمده جاری شدن سیل در بریتانیا کاهش یافته است و از هر 15 تا 30 سال آن را به عنوان بیش از قرن 20 به بین هر دو تا هفت سال امروز.

مکرر عمده جاری شدن سیل قرار می دهد فشار بی سابقه ای در مقابله با سیل با کمبود زمان و منابع را به بهبود می یابند بین عمده حوادث در گذشته است. ما باید اذعان کرد که در انگلستان – به عنوان مورد در جای دیگر – برای مقابله با سیل در حال قرن 20 روش در حال حاضر بیمار-مناسب برای مقابله با آنچه در قرن 21 پرتاب شده است در ما.

مهندسین عمران معمولا به کار گرفته شده برای ساخت “سخت” راه حل های ساختاری مانند بیشتر و بالاتر بتن دیوار و خاک در سدهای اطراف رودخانه. اما این دیگر ممکن است بهترین روش در این صورت از تکرار شدید الگوهای آب و هوا و مربوط به جاری شدن سیل. فرضیات اساسی که زیر بنای ساختاری راه حل های هستند که محیط زیست فشارهای آنها ساخته شده است برای دیدار با فراموش قابل ملاحظه ای در طول زمان تغییر. این است که دیگر مورد.


ادامه مطلب: Housebuilding ممنوعیت دشتهای سیلابی کافی نیست – سیل مستعد جوامع باید کنترل


دولت بریتانیا اعلام بیشتری سرمایه گذاری در مقابله با سیل خوش است اما این لزوما به این معنی نیست ساختمان دیگر و بالاتر دیوار. آنچه مورد نیاز است یک رویکرد یکپارچه به سیل دفاع است که می رود فراتر از تنها با استفاده از راه حل های ساختاری. در حال حاضر در اولین دهه از قرن انگلستان است که در یک دوره گذار است که ارائه این فرصت را به ما تنظیم برای مقابله با سیل به الزامات آنچه در این قرن آب و هوا خواهد آورد.

چگونه ژاپن رو به لرزه

در سال های قبل از جنگ جهانی دوم ژاپن با آن مواجه موضوع ساختمان انعطاف پذیری آن به زمین لرزه. ژاپن تجارب به طور متوسط حداقل یک یا دو زلزله از قدر 6.5 به 7 یا بیشتر در هر سال است. این زمین لرزه استفاده می شود برای کشتن هزاران نفر از مردم اما به طور متوسط مرگ و میر به طور قابل توجهی کاهش یافته و کاهش یافته است به چند ده نفر از مردم در سال های اخیر (با استثنا مانند 1995 کوبه زلزله و زلزله که ناشی از سونامی 2011).

این شده است از طریق یک برنامه که ترکیبی از فن آوری و توسعه قابل توجهی در مشارکت عمومی. ژاپن دارای سالانه و حتی ماهانه زلزله آموزش در مدارس و دیگر مکان های عمومی و سازمان های بخش خصوصی. نیز وجود دارد که زلزله آموزش و پرورش در مدارس و اطلاعات عمومی مبارزات و همچنین در سراسر کشور زلزله پیام هشدار از طریق تلفن های همراه است. در زلزله یا سونامی مناطق خطر وجود دارد دقیق نشانه برای نشان دادن مناطق در معرض خطر است.

این اجتماعی روش ستون ناشی از زلزله شدید انعطاف پذیری برنامه, ایستاده در کنار برش لبه فن آوری توسعه از دهه های اخیر مانند لرزه ای پایه انزوا و حرکت-جذب تکنولوژی است.

نتیجه اصلی ژاپن کمپین آموزش عمومی شده است که اکثر مردم درک کنند که در حالی که زلزله نمی تواند مانع از اثرات مخرب خود را می توان به حداقل رسانده و این که هر کس نقش بازی کند. این بوده است در آوردن دولت و هم در ساختمان زلزله-انعطاف پذیر جامعه است. در واقع ژاپن تبدیل شده عظیم آن چالش را به یک فرصت: حفاظت از اقتصاد و جوامع در برابر زلزله در حالی که تبدیل شدن به رهبر در زلزله-کاهش technologies: دولت از هنر و دانش است که صادرات آن به جهان است.

بسیاری از کشورها در سراسر جهان مبارزه با سیل. همراه با هلند و انگلیس بوده است و پیشگام در سیل دفاع زیرساخت های مهندسی. این یک فرصت برای انگلستان نه تنها آدرس آن جاری شدن سیل مشکلات به درستی در خانه, اما همچنین به ساخت در آن موجود شهرت و نقش پیشرو در سراسر جهان در حال توسعه جدید سیل دفاع تکنولوژی.

رو به سیل در خانه

برای شروع یک کمپین اطلاعات مورد نیاز است برای اطلاع رسانی عمومی از این واقعیت جدید. همه باید بدانند که جاری شدن سیل در حال حاضر مکرر خطر آن ممکن است مقرون به صرفه برای دریافت آب گرفتگی هر 15 تا 30 سال در گذشته اما چند می تواند تحمل هزینه آب گرفتگی خارج از خانه خود را هر چند سال به عنوان امکان پذیر است در حال حاضر.

عمومی باید به درستی آگاه است که نه از لحاظ فنی ممکن است برای رسیدن به صفر سیل – و که به منظور محافظت از بزرگتر و تراکم جمعیت در شهرها و شهرستانها ممکن است لازم باشد به شرایط جاری شدن سیل در مناطق دیگر.

سیاستمداران و کارشناسان باید صادقانه با جوامع ساکن در مناطق سیل خیز است که با توجه به شرایط فعلی و بالقوه برای وخیم تر شدن شرایط در آینده وجود خواهد داشت نیاز به یک مدیریت عقب نشینی از مناطق تلقی بیش از حد دشوار و یا هزینه ای برای محافظت از.


ادامه مطلب: جاری شدن سیل: بریتانیا ساحلی شهرها و روستاها صورت یک چالش طراحی برای مقابله با تغییرات آب و اورژانس


و مردم نیاز به درک که ریختن بتن در همه جا جواب نمیده. بیشتر دیوارها و سطح سخت مناطق خدمت تنها برای هدایت آب باران به داخل کانال رودخانه که پس از آن پس از انفجار خود را از بانک. به جای آن بهتر خواهد بود به تلاش برای حفظ سطوح طبیعی خود را نفوذ پذیر متحده از طریق استفاده گسترده تر از پایدار سیستم های زهکشی.

طوفان که رفت و برگشت در سراسر اروپا شکل هزاران مایل دور در اقیانوس اطلس و یا در بیابان های شمال آفریقا – تاکید بر اهمیت همکاری های بین المللی برای شناسایی و هماهنگی اقدامات برای به حداقل رساندن اثرات گرم شدن کره زمین. در خانه به طور منظم سیل دریل و سیل در آموزش و پرورش همراه با سیل علامت در جوامع در معرض خطر هستند راه است که باید به طور جدی دنبال.

در میان مدت و بلند مدت این تلاش ها ممکن است کمک به هر کس درک است که جاری شدن سیل است نه یک اتفاق نادر است و نه یک مشکل حل شود اما یک پدیده طبیعی به زندگی با. جاری شدن سیل نمی توان جلوگیری کرد اما راه ما این رویکرد می تواند تسکین و فرصت برای جوامع ما و اقتصاد است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de