من به طور جدی سعی بر این باورند سرمایه داری و سیاره می تواند همزیستی اما من از دست داده ام ایمان

این مقاله برای اولین بار در یک مجموعه سه بخشی در رادیکال ایده ها برای حل این بحران زیست محیطی.


به عنوان بهره وری کمیسیون تایید این هفته اقتصاد استرالیا می برد بدون وقفه رشد 28 سال ، به طور خاص ما خروجی کالا و خدمات سال مالی گذشته رشد 2 درصد. اقتصاددانان بدیهی است که دیدن رشد اقتصاد ملی به عنوان یک خبر خوب – اما آنچه در آن است در انجام به زمین ؟

سرمایه داری خواسته های بی حد و حصر رشد اقتصادی و در عین حال تحقیقات نشان می دهد که مسیر ناسازگار است با محدود سیاره است.

اگر سرمایه داری است که هنوز هم غالب نظام اقتصادی در سال 2050 روند کنونی نشان می دهد سیاره ما اکوسیستم خواهد بود در بهترین حالت در آستانه سقوط است. Bushfires تر خواهد شد هیولا و حیات وحش ادامه خواهد رفت.


ادامه مطلب: 222 دانشمندان می گویند آبشاری بحران هستند بزرگترین تهدید برای رفاه نسل های آینده


به عنوان تحقیقات من به دنبال نشان دادن یک پاسخ مناسب به تغییرات آب و هوایی و زیست محیطی گسترده تر بحران نیاز به ایجاد یک پست-جامعه سرمایه داری که در عمل در زمین زیست محیطی محدودیت.

این نمی خواهد بود آسان از آن خواهد شد سخت ترین چیزی که گونه ما سعی به انجام این کار. من نمی گویم سرمایه داری نه تولید سود برای جامعه (هر چند کسانی که مزایای توزیع بسیار نابرابر در داخل و بین کشورها).

و البته برخی از مردم فکر می کنم حتی صحبت کردن در مورد چشم انداز است ساده و بی تکلف و یا مضحک. اما از آن زمان به گفتگو.

خوک تغذیه در سایت دفن زباله در مقابل یک ایستگاه برق در مقدونیه. GEORGI LICOVSKI/EPA

چه رشد?

رشد اقتصادی به طور کلی اشاره به تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) – ارزش پولی کالا و خدمات تولید شده در اقتصاد است. در طول تاریخ و در سراسر جهان تولید ناخالص داخلی و زیست محیطی شده است از نزدیک مرتبط است.

سرمایه داری نیاز به رشد. کسب و کار باید به دنبال سود برای زنده ماندن و دولت ها می خواهند رشد به دلیل بزرگتر پایه مالیاتی به معنی ظرفیت بیشتر برای تامین بودجه خدمات عمومی است. و اگر هر گونه تلاش دولت برای کاهش سرعت یا توقف رشد به دلایل زیست محیطی قدرتمند اقتصادی نیروهای تحت سرمایه داری را ارائه دهد مقاومت شدید – با برخی از کسب و کار شاید تهدید به ترک این کشور در دسترس نباشد.

آنچه در مورد “رشد سبز’?

اصلی ترین اقتصاددانان و سیاستمداران قبول علم در وخیم دولت از سیاره اما هنوز بسیاری از مردم فکر می کنم سرمایه داری است. به جای غالب پاسخ به بحران زیست محیطی است که به تماس برای “رشد سبز’.

این نظریه شامل تولید هر چه بیشتر کالا و خدمات اما با منابع کمتر و اثرات. بنابراین یک کسب و کار ممکن است در طراحی محصولات خود را به کمتر زیست محیطی و یا یک محصول در پایان عمر آن می تواند مورد استفاده مجدد قرار – گاهی اوقات به نام “دایره اقتصاد”.

اگر ما کل اقتصاد تولید و مصرف کالاها و خدمات این, ما ممکن است نیاز به رها کردن رشد اقتصاد ذاتی سرمایه داری. به جای آن ما خواهد فقط “جدا” رشد اقتصادی از اثرات زیست محیطی.

دور انداخته تلفن های موبایل. یک دایره اقتصاد می یابد و راه برای استفاده مجدد از محصولات در پایان زندگی خود را. AAP/Mobile جمع اوری

بیش از حد خوب درست باشد

متعددی وجود دارد که مشکلات بزرگ با رشد سبز تئوری. اول آن اتفاق می افتد نیست در مقیاس جهانی – و که در آن است که اتفاق می افتد به میزان محدود در سازمان ملل, تغییر سریع است و یا به اندازه کافی عمیق به سر خطرناک تغییر آب و هوا.

دوم میزان “افتراق” مورد نیاز است که به سادگی بیش از حد بزرگ است. اثرات زیست محیطی حسابداری نشان می دهد که ما نیاز به 1.75 سیارات موجود برای حمایت از فعالیت های اقتصادی به آینده – در عین حال هر ملتی به دنبال رشد بیشتر و همیشه رو به افزایش مواد استانداردهای زندگی.


ادامه مطلب: هیچ مواد غذایی, سوخت و تلفن: bushfires نشان داد ما فقط همیشه یک گام از سیستم سقوط


تلاش برای اصلاح سرمایهداری – با مالیات بر کربن در اینجا و برخی از توزیع مجدد وجود دارد – ممکن است به برخی از راه برای کاهش آسیب های زیست محیطی و پیشبرد عدالت اجتماعی است.

اما ایمان به خدا از رشد به ارمغان می آورد تمام این بازگشت است. سازمان ملل متحد در دستور کار توسعه فرض “رشد اقتصادی پایدار” است که بهترین راه برای کاهش فقر جهانی – نجیب و لازم است هدف. اما ما مرفه استانداردهای زندگی به سادگی نمی توان جهانی در حالی که باقی مانده در امن سیاره محدودیت. ما نیاز degrowth که به معنی برنامه ریزی انقباض انرژی و منابع خواسته است.

یک زن هندی در حال قدم زدن با فرزندان خود را در فقر زده حومه بمبئی هند. DIVYAKANT SOLANKI/EPA

گرفتن سهم عادلانه

اجازه دهید ریاضی. اگر همه انسان ها زندگی می کردند مانند استرالیا, ما می خواهم نیاز به بیش از چهار سیاره ما را حفظ کند. جمعیت زمین را مجموعه ای است برای رسیدن به 9.7 میلیارد دلار تا سال 2050. ما سطح فعلی مصرف را اضافه نمی کند.

چیزی شبیه یک سهم می تواند شامل کشورهای توسعه یافته کاهش انرژی و منابع مطالبات 50 درصد و یا حتی 75 ٪ یا بیشتر. این به آن معنا فراتر مصرف کننده شیوه زندگی, استقبال به مراتب بیشتر از متوسط اما کافی مواد استانداردهای زندگی و ایجاد پست جدید-سرمایه داری شیوه های تولید و توزیع است که با هدف پاسخگویی به نیازهای اساسی همه – نه برای رشد بی حد و حصر.


ادامه مطلب: برای رسیدگی به این بحران زیست محیطی بومی مردم باید بازسازی به عنوان متولیان کشور


این “downshift” در مصرف مواد می توانید شروع در سطح فردی که در آن ممکن است. اما به طور گسترده تر ما باید ایجاد محلی و های اقتصاد که نیست بستگی به جهانی های فسیلی-سوخت توزیع زنجیر.

طیف وسیعی از جنبش های اجتماعی مورد نیاز خواهد بود برای متقاعد کردن سیاستمداران به اتخاذ سیستمیک تغییر دهید.

سال گذشته جهانی اعتصابات دانشجویی و انقراض شورش تظاهرات به یک شروع خوب است. در طول زمان آنها می تواند ایجاد گسترده عمومی حرکت برای یک جایگزین پست-رشد اقتصاد است.

مدرسه اعتصاب جنبش می تواند کمک به تغییر مکالمه در رشد اقتصادی است. اریک اندرسون/AAP

در نهایت ساختاری و سیاست اختراعات مورد نیاز خواهد بود. این شامل تغییرات را به زمین حکومت را پایدار زندگی آسان تر است. و ما نیاز به شروع به داشتن دشوار است اما دلسوز گفتگو در مورد رشد جمعیت.

فراتر از سرمایه داری

من قطعا پیشنهاد ما اتخاذ متمرکز اتحاد جماهیر شوروی به سبک دولت سوسیالیسم. پس از همه, اقتصاد سوسیالیستی به دنبال رشد بدون محدودیت است و فقط به عنوان غیر قابل تحمل به عنوان رشد سرمایه داری. ما باید گسترش تصورات ما و کاوش جایگزین.

من لازم نیست همه پاسخ – و من فکر می کنم پس از سرمایه داری جنبش در حال حاضر و در آینده احتمالا شکست. اما اگر ما نمی دانیم سرمایه داری ذاتی رشد طلسم به عنوان مرکزی مشکل ما نمیتوانیم تدوین منسجم پاسخ.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im