‘آن را کاملا شگفت انگیز’: 4 عکس از فضا نشان می دهد که استرالیا قبل و بعد از های اخیر باران

یادداشت سردبیر: این قبل-و-بعد-تصاویر از منابع مختلف –ناسا جهانبینی برنامه ملی نقشه توسط علوم استرالیا و دیجیتال زمین استرالیا – نشان می دهد که چگونه در استرالیا چشم انداز در پاسخ به بارش باران در سواحل شرق در ماه گذشته. ما خواسته دانشگاهی و کارشناسان به تأمل در داستان آنها بگویید:


Warragamba سد سیدنی

استوارت خان, سیستم های آب پژوهشگر و استاد مهندسی عمران و محیط زیست.

این نقشه دیجیتال از زمین استرالیا نشان می دهد که افزایش قابل توجهی در آب ذخیره شده در دریاچه Burragorang. دریاچه Burragorang نام آب بدن حفظ شود پشت Warragamba دیوار سد و تصاویر نشان می دهد به طور عمده در جنوب منبع به این دریاچه است که Wollondilly رودخانه. یک بخش کوتاه از Coxs رودخانه منبع نیز قابل مشاهده در بالای تصاویر است.

این Warragamba حوضه آبریز دریافت حدود 240 میلی متر باران در طول هفته دوم فوریه که تولید حدود 1000 gigalitres (GL) از رواناب به دریاچه. این در زمان ذخیره سازی آب در این دریاچه از 42 درصد از ظرفیت به بیش از 80 درصد است.

بر خلاف نمونه های استخر شنا به دریاچه نمی کند به طور کلی باید عمودی دیوار. به جای این دره رودخانه اجرا می شود عمیق تر در مرکز و کم عمق در اطراف لبه های. به عنوان ذخیره آب افزایش حجم می کند تا سطح آب است که از ویژگی های کلیدی در تصاویر قابل مشاهده.

منجر به این شدید بارندگی رویداد بسیاری از کوچکتر حوادث رخ داده اما موفق به تولید هر گونه قابل توجهی رواناب. آبریز بود فقط بیش از حد خشک است. خاک خشک عمل مانند یک اسفنج و خیس بارندگی به جای اجازه می دهد آن را به اجرا برای تولید جریان در آبراهه ها.

این حوضه در حال حاضر در یک مقدار وتر دولت و ما می توانیم انتظار برای دیدن کوچکتر بارش حوادث موثر تولید بیشتر خواهد شد. بنابراین آب سازی سطوح باید حفظ شود حداقل در کوتاه مدت.

اما در دراز مدت طولانی از کم بارش و درجه حرارت گرم را در این حوضه خشک کن.

در شرایطی که بیشتر بسیار شدید بارندگی حوادث سیدنی خواهد گذشت دوباره به خشکسالی و کاهش آب ذخیره سازی.

این الگو از کاهش ذخیره سازی های شکسته تنها بسیار شدید بارش باران مشاهده می شود در سیدنی ذخیره سازی آب های تاریخ است.

آن است که یک الگوی به احتمال زیاد به تشدید بیشتر در آینده است.


ویونه سد بریزبن

استوارت خان, سیستم های آب پژوهشگر و استاد مهندسی عمران و محیط زیست.

دریاچه ویونه است که بدن از آب نگهداری شده در پشت ویونه دیوار سد در جنوب شرقی کوئینزلند. آن است که اصلی ذخیره سازی آب برای بریزبن به عنوان به خوبی به عنوان بسیاری از اطراف و جنوب شرقی کوئینزلند.

این تصویر از ملی نقشه نشان می دهد که قابل مشاهده تغییر رنگ از قهوه ای به سبز در منطقه اطراف دریاچه. آن را کاملا شگفت انگیز است.

این امر به ویژه در مورد به غرب دریاچه در کوه محدوده مناطق مانند تووومبا وارویک و Stanthorpe. بسیاری از این مناطق شدند و در بسیار شدید خشکسالی در ماه ژانویه است. Stanthorpe رسما زد از آب است. فوریه باران شروع به پر کردن بسیاری از مهم آب مناطق ذخیره سازی و به طور کامل تبدیل چشم انداز.

متاسفانه این بخش از استرالیا است که به شدت مستعد ابتلا به خشکی و ما می توانیم انتظار برای دیدن این الگوی عود در طول دهه های آینده.

مقدار آب علوم تحقیقات نشان می دهد بیشتر رویدادهای شدید آب و هوا در آینده است. این بدان معناست که بیشتر شدید دمای بالا خشکسالی شدید تر و شدید تر آب و هوای مرطوب.

وجود دارد بسیاری از چالش های پیش رو برای استرالیا مدیران آب به عنوان آنها به دنبال غلبه بر اجتناب ناپذیر رونق و رکود در آینده در دسترس بودن آب.


ادامه مطلب: Bushfires تهدید آب آشامیدنی ایمنی. عواقب آن می تواند برای دهه گذشته


استرالیا-گسترده

اعطای Williamson, همکار پژوهش در علوم محیط زیست دانشگاه تاسمانی

روشن است از این نقشه فوق از ناسا جهان بینی های موسمی در نهایت وارد در شمال استرالیا و شده است وجود دارد بسیار زیادی از باران.

در کل شما می توانید ببینید که چگونه به سرعت از محیط زیست استرالیا می توانید پاسخ به قابل توجه بارندگی حوادث.

این مهم است به یاد داشته باشید که بسیاری از آن سبز خواهد شد تا رشد علف که پاسخ بیشتر به سرعت پس از باران.

جنگل ها که سوزانده نمی شود که در پاسخ به سرعت. روند بهبود خواهد شد در حال انجام و ظرف شش ماه تا یک سال شما می خواهم انتظار برای دیدن رشد قابل توجهی در جنگل های اکالیپتوس.

دیگر بیشتر حساس آتش پوشش گیاهی مانند جنگلهای انبوه ممکن است نمایشگاه همان نوع از بازیابی.


ادامه مطلب: ‘این بحران شده است آشکار برای سال: 4 عکس از استرالیا از فضای قبل و بعد از bushfires


اعطای Williamson, همکار پژوهش در علوم محیط زیست دانشگاه تاسمانی

این گوشی کشویی از ملی نقشه نشان می دهد هر دو در آتش, تاثیر و سبز شدن تا پس از باران.

در سمت چپ – منطقه غرب Cooma در دسامبر 24 – شما می توانید زرد treeless مناطق نشان می دهد میزان خشکسالی و سبز تیره جنگل پوشش گیاهی است. این تصویر همچنین نشان می دهد بسیار زیادی از دود به عنوان شما می خواهم انتظار.

در سمت راست منطقه در فوریه 22 – بسیاری از کسانی که زرد رنگ در مناطق در حال حاضر به طور قابل توجهی سبزتر پس از باران. با این حال برخی از کسانی که در تاریکی جنگل سبز مناطق در حال حاضر قهوه ای و یا قرمز که سوخته.

روشن است وجود دارد یک راه طولانی پیش رو برای بهبود این جنگل ها که به شدت سوخته در آتش سوزی اخیر اما آنها شروع خواهد شد resprouting در ماه های آینده.

اعطای ویلیامسون یک تاسمانی مبتنی بر محقق با NSW Bushfire مدیریت ریسک تحقیق Hub.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de