از دست دادن حس خود را از طعم و بوی یک علامت اولیه از COVID-19?

پزشکان از سراسر جهان گزارش موارد COVID-19 بيمار که از دست داده اند احساس خود را از بوی شناخته شده به عنوان anosmia یا طعم شناخته شده به عنوان ageusia. مدیر دانشگاه فلوریدا مرکز بو و طعم و مدیر شرکت UF سلامت بوی اختلالات برنامه پاسخ به سوالات در مورد این در حال ظهور روند.

از دست دادن بویایی یک علامت اولیه از COVID-19?

از دست دادن بویایی رخ می دهد و با سرماخوردگی و سایر عفونت های ویروسی بینی و گلو. گزارش های موردی نشان می دهد از دست دادن بویایی ممکن است یکی از اولین نشانه های COVID-19. پزشکان در سراسر جهان در حال گزارش است که تا 70 درصد از بیمارانی که تست مثبت برای coronavirus بیماری COVID-19 – حتی کسانی که بدون تب و سرفه و یا دیگر علائم معمول این بیماری در حال تجربه anosmia از دست دادن بویایی و یا ageusia از دست دادن طعم و مزه. یک مطالعه جدید فقط انتشار یافت که 20 از 59 بيمار (سنین 50-74) مصاحبه در ایتالیا گزارش یک بو یا طعم از دست دادن. تحقیقات بیشتری مورد نیاز است برای درک این لینک اما ممکن است ارائه کم هزینه و عملی شاخص است که مردم باید خود منزوی و یا بیشتر تست بسته به شدت علائم و تست در دسترس است.

چه anosmia و ageusia?

بدن مواد شیمیایی حواس شامل بوی مورد استفاده برای شناسایی فرار بو و طعم است که به رسمیت می شناسد ترکیبات غذایی مانند قند و نمک و اسیدهای. تعدادی از chemosensory اختلالات در نتیجه در diminishment اعوجاج و یا از دست دادن کامل از بو یا طعم توابع. برای مثال anosmia است از دست دادن کامل یا عدم وجود بو در حالی که hyposmia کاهش توانایی بو. به طور مشابه ageusia فقدان طعم و مزه.

حدود 13 درصد از افراد بالای 40 سال باید قابل توجهی اختلال در حس بویایی. این اعداد پایین تر برای افراد جوان اما به طور قابل توجهی بالاتر برای افراد مسن. در مقابل از دست دادن طعم و مزه بسیار کمتر شایع است و اغلب در نتیجه از آسیب فیزیکی به طعم و اعصاب. حتی پس هر دو بو و طعم اختلال بسیار شایع است و می تواند عمده اثرات منفی بر سلامت و کیفیت زندگی میلیون ها نفر را تحت تاثیر قرار.

با توجه به اخبار و گزارش های بسیاری از COVID-19 بیماران گزارش chemosensory از دست دادن توصیف از دست دادن طعم و مزه. اما, آن است که بیشتر احتمال دارد که بوی از دست دادن حساب برای این علامت. هنگامی که ما از غذا خوردن یا نوشیدن مغز ترکیبی از ادراک ما از طعم و مزه از دهان با آنچه که به عنوان شناخته شده retronasal بویایی است که ادراک بو است که می آید از بوی خروج از دهان و ورود به بینی از طریق اتصال گذشت در گلو – به آنچه که به طور خاص به نام عطر و طعم. بیمارانی که تجربه کرده اند anosmia یا شدید hyposmia ممکن است توصیف یک دست دادن طعم و مزه اما هنوز هم قادر به تشخیص قند و نمک یا اسید بر روی زبان. آنچه آنها را از دست داده است سهم بویایی برای درک خود را از عطر و طعم. ما پیش بینی است که در بیشتر موارد از دست دادن طعم و مزه گزارش COVID-19 بيمار است به احتمال زیاد به دلیل کاهش و یا غایب توانایی به بوی.

چرا می تواند coronavirus باعث anosmia?

از دست دادن بویایی می تواند در نتیجه از بسیاری از و متنوع باعث می شود مانند ضربه به سر, پولیپ بینی مزمن و آلرژی قرار گرفتن در معرض سم و عصبی بیماری است.

یکی از شایع ترین علل anosmia و hyposmia ویروس ها هستند که تولید عفونت تنفسی فوقانی اغلب به عنوان “سرماخوردگی.”

ویروس ها می تواند تاثیر بوی تابع در هر یک از راه های مختلفی است. آنها می تواند حمله سلول های مختلف در بینی بافت القا التهاب و اخلال بوی تشخیص است. این ویروس می تواند به طور مستقیم و غیر فعال کردن و یا آسیب به سلول های حسی در بینی که تشخیص بو. احتمال دیگر این است که ویروس ها می تواند به دنبال عصب بویایی این مسیر از طریق جمجمه به مغز که در آن آنها می تواند آسیب های اضافی. آیا این coronavirus ویران کردن بر روی حس بویایی ما با کشتن بویایی حسی نورون توسط اخلال در عملکرد خود و یا در غیر این صورت تأثیر بینی بویایی بافت ناشناخته باقی می ماند اما قطعا یک منطقه مهم از بررسی است.

می تواند anosmia خدمت به عنوان یک شاخص برای COVID-19 بیماری ؟

دکتر و بیمار, حکایات گزارش به تازگی توصیف بالا بروز anosmia در COVID-19 بيمار از جمله بسیاری از بدون علائم دیگر. در نتیجه بوی تست می تواند یک ابزار مفید برای شناسایی افرادی که ممکن است شما با COVID-19. در واقع برخی از otolaryngologists پزشکان که درمان بیماری های گوش و حلق و بینی در بریتانیا و ایالات متحده توصیه می شود که افرادی که تجربه از دست دادن ناگهانی بو یا طعم باید خود جدا برای 14 روز است که بوی تست باید یکپارچه COVID-19 پروتکل های غربالگری.

اما آیا واقعیت این است ؟ برای مثال یک مطالعه کوچک از 59 نفر است که 60 درصد از بیماران مبتلا به عفونت تنفسی فوقانی مربوط به COVID-19 تا به حال یک کاهش قابل توجه در توانایی خود را به بوی. این ممکن است نشان می دهد که شيوع بوی از دست دادن ارتباط با COVID-19 است نه بالاتر از آن است که به طور معمول با تجربه با سرماخوردگی. متاسفانه بوی تست است که به ندرت انجام می شود به عنوان بخشی از یک نرمال دکتر مراجعه کنید تا اطلاعات برای حل این مشکل وجود ندارد. بعلاوه خود گزارش دهی از بوی تابع می تواند نادرست است. این نتیجه مهم به انجام کنترل مطالعات علمی برای ارزیابی اینکه آیا بوی اختلالات مانند anosmia یک شاخص از یک COVID-19 عفونت است.

آن را به زمان برای انجام این مطالعات. در این میان آنچه شما باید انجام دهید اگر شما تجربه ناگهانی بوی از دست دادن ؟ مشاوره از ENT, انگلستان یک گروه حرفه ای که نشان دهنده گوش و حلق و بینی و جراحان و انگلیسی Rhinological جامعه محتاطانه به نظر می رسد. خود منزوی و تماس با پزشک خود برای توصیه از گام های بعدی. بوی آزمایش به عنوان بخشی از یک نمونه COVID-19 صفحه نمایش به عنوان توصیه شده توسط آکادمی آمریکایی Otolaryngologists نیز حس می کند حتی اگر تست نیست تشخیصی برای COVID-19 خودی خود. ابتدا ساده-و-استشمام بوی آزمون می تواند فرستاده شده به بيماران را در خانه خود و گزارش از طریق ارتباطات امن به حداقل رساندن coronavirus قرار گرفتن در معرض سبب ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی. همراه با دمای بدن خوانش و بیمار سابقه بوی تست می تواند اجازه می دهد پزشکان به انتخاب بهتر در مورد کسی که به اولویت بندی برای جداسازی یا بیشتر خاص COVID-19 تست.

[شما نیاز به درک coronavirus همه گیر و به ما کمک می کند. خبرنامه ما را بخوانید.]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو