کانادا کمک به کشورهای دیگر کشتن مردم ؟

به طور پیوسته در حال کاهش تعداد کشورها هنوز اعمال مجازات اعدام به عنوان حکم نهایی در پرونده های جنایی. کانادا شده است بخشی از این روند برای لغو مجازات اعدام پس از انجام پس از چند دهه پیش.

در سال 2001 مورد ایالات متحده آمریکا در مقابل سوختگی دادگاه عالی کانادا در حکومت است که مردم را نمی توان تحویل به صورت مجازات اعدام در خارج از کشور, مگر کشور درخواست آنها موافقت خود را با نگه داشتن مرگ را از روی میز.

کانادایی, دیوان عالی کشور گفت: به طور جدی این ایده که مجازات اعدام نه تنها حقوق بشر, سوء استفاده, اما بد سیاست عمومی در بخشی به دلیل خطر بسیار واقعی است که آن را تحمیل می شود در افرادی که به اشتباه محکوم کرد. کانادا نیست آن تحمیل می کند و کمک به کشورهای دیگر در انجام این کار است.

یا فراموش کنیم ؟

کمک های حقوقی معاهدات

وجود دارد راه های دیگر علاوه بر استرداد که در آن ما کمک به کشورهای خارجی است خود را تعقیب کیفری. چون هر دو نفر و شواهد از مرزها عبور کرده و بیشتر در حال حاضر از همیشه قبل از, کانادا یک تعداد متقابل کمک های حقوقی معاهدات (MLATs) با کشورهای دیگر.

این پیمان نامه ملزم کانادا به درخواست خارجی دولت برای به دست گرفتن شواهد واقع در کانادا و انتقال آن برای استفاده در امور خارجه دولت پیگرد قانونی.

کانادا در میان بسیاری از ایالت ها که با استفاده از MLATs و در کل آنها مهم مکانیزم های همکاری برای مبارزه با جرایم و جنایت. اما مدت طولانی است که نگرانی در مورد اینکه آیا و هنگامی که محدودیت باید قرار داده شده در این شکل از همکاری با کشورهای امید برای حفاظت از حقوق بشر است.

مشکل: اگر دولت شواهدی را فراهم می کند برای استفاده در یک خارجی پیگرد اما خارجی دولت نقض حقوق بشر متهم کرد ؟ اگر فرد شکنجه را تکذیب کرد یک محاکمه عادلانه و یا در معرض مجازات مرگ? دولت است که ارسال مدارک دخیل در این رفتار و اگر پس از آن است که قانونی برای ارسال مدارک و شواهد در وهله اول ؟

در طول زمان شده است وجود دارد روند را به سمت دولت قرار دادن محدودیت در MLATs به آدرس دقیقا این نوع از نگرانی.

انگلستان دیوان عالی کشور در برخورد با این نوع سناریو در مارس سال 2020 در یک مورد به نام Elgizouli در مقابل وزارت کار و امور خانه را اداره. ایالات متحده آمریکا ساخته شده بود MLAT درخواست برای شواهد برای استفاده در یک محاکمه به قبر جنایات که گفته شده است در درگیری های سوریه اما حاضر به ارائه تضمین که مجازات اعدام را نمی توان تحمیل کرد.

Two men, one gesturing with his hands, speak while sitting side by side on a dark-coloured couch.
ال Shujon Elsheikh راست که در مرکز انگلیسی, دیوان عالی کشور حکم دیده می شود در مصاحبه با آسوشیتد پرس در یک مرکز امنیت در سوریه در ماه مارس سال 2018 است. او که گفته می شود بخشی از یک ترور همراه متهم از گرفتن شکنجه و کشتن گروگان ها از جمله آمریکا و انگلیس و روزنامه نگاران و امدادگران. (AP Photo/حسین Malla)

دولت بریتانیا تصمیم به ارائه شواهد و مدارک در هر صورت انتخاب به نادیده گرفتن آن سیاست طبیعی ارائه کمک های بدون اطمینان است.

دیوان عالی کشور به اتفاق آرا برگزار شد که این یک حرکت غیر قانونی به دلیل آن را به اندازه کافی رسیدگی به حقوق بشر متهم کرده و برخی از قضات اشاره کرد که این امر با قرار دادن انگلستان در نقض آن را حقوق بشر تعهدات داخلی و بین المللی.

تصمیم گیری ساخته شده در کانادا

چه جالب در مورد این مورد است که چگونه آن را برجسته قابل توجهی در وضعیت های مختلف در کانادا است. در انگلستان نه تنها مربوط به سیاست استفاده از MLATs منتشر شده در یک وب سایت دولت, اما تصمیم گیری اصلی برای ارائه کمک به ایالات متحده در دسترس بود به تواند در دادگاه به چالش کشید.

این وضعیت در کانادا به طور قابل توجهی متفاوت است. اینجا همه ما MLAT روابط به کار گرفته توسط کمک های بین المللی گروه های تخصصی دفتر در دادگستری کانادا که در زمینه درخواست از کشورهای دیگر می کند و تصمیم گیری در مورد اینکه آیا و چگونه به آنها پاسخ دهند.

در حالی که اجرای این تصمیمات است و در نهایت موضوع به برخی از مقدار از دادگاه نظارت تحت قوانین مربوطه تصمیم گیری های خود را هرگز منتشر شده و یا ساخته شده در دسترس عموم است. حتی فرد هدفمند توسط خارجی بررسی می کند که اطلاع از آنها و یا هر فرصتی برای به چالش کشیدن آنها.

یکی می تواند سرمایه گذاری است که از نظر قانونی صحبت کانادا باید محدود MLAT درخواست که در آن حقوق بشر نگرانی وجود دارد; 2001 حکم دادگاه عالی در سوختگی نشان می دهد این به عنوان یک 2014 مورد به نام R. مقابل Wakeling.

A sign reads Supreme Court of Canada with the Supreme Court buildings in the background with snow on the ground.
دادگاه عالی کانادا در ژانویه سال 2020 در اتاوا. کانادا پرس/Adrian microsoft developer

اما دادگاه عالی کانادا تا کنون تنها مجموعه ای مبهم دستورالعمل و ما نمی دانیم که چگونه به کمک های بین المللی گروه در واقع باعث می شود آن تصمیم گیری. وجود دارد هیچ نشانه ای کانادا حتی یک سیاست رسمی و یا اگر آن چه در آن است.

وجود دارد هیچ نشانه ای که آیا زمانی که یک MLAT درخواست ساخته شده است, کشور کانادا می پرسد خارجی دولت اگر مجازات اعدام است در نتیجه ممکن است و اگر چنین است آیا هر نظر است با توجه به اینکه ما باید شواهدی ارائه می کند.

هیچ شفافیت

این عدم شفافیت است و از همه شگفت انگیز تر زمانی که شما متوجه است که دستورالعمل ها وجود دارد و گزارش وظایف در محل RCMP CSIS و CBSA.

برای روشن پیشنهاد من این نیست که کمک های بین المللی گروه این نگرانی ها را نادیده می گیرد یا این که آن را نتواند به تلاش برای منطبق با قانون است. در واقع آنچه که ما نمی دانیم در مورد کانادا MLAT تمرین نشان می دهد که کانادا این است که مراقب باشید و نه همکاری در مورد مجازات مرگ. پاسخ به این مسلما تحریک آمیز تیتر این مقاله این است که در واقع “نه.” اما در مورد مواردی که دیگر حقوق بشر مانند حق برخورداری از یک محاکمه عادلانه دخیل هستند? وجود دارد, همه چیز مات تر.

به عنوان Elgizouli مورد در انگلستان نشان می دهد و همچنین کانادا از تاریخ خود با ماهر عرعر و دیگران همکاری با کشورهای دیگر می تواند خطر ناک. دولتها گاهی اوقات اشتباهات را به طور بالقوه با هزینه های بزرگ برای افراد است.

با پیچیده دولت بدن مانند کمک های بین المللی آن خواهد بود پوچ نشان می دهد که هیچ سیاست در محل. اما ما باید بدانند که آنچه در آن است وجود دارد و باید بیشتر نظارت عمومی از تصمیمات آن را می سازد.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de