اقتصاد ایران تلخ است. سهام خود را در بازار افزایش

ایرانیان بودند که مجبور به economise تجارت ناهار کباب در رستوران های ارزان برای لذت مانند تنقلات شیرین. Wojtal اجرا می شود که یک سرمایه گذاری صندوق اختصاص داده شده به ایران در سهام شناسایی کرده است یک شرکت است که آماده شد به نفع: Gorji بیسکویت بود و قرار به افزایش قیمت با توجه به اینکه رقبای خارجی مجبور شدند به هدایت و روشنی از ایران به دلیل تحریم های آمریکا که محدود تجارت با این کشور است. او خریداری سهام آن و تماشا ارزش خود را چند برابر بیش از پنج برابر بیش از این دوره از 2019.

“شما باید از شرکت هایی که در واقع بهره مندی از تحریم” Wojtal گفت. “هر کس تا به حال به رقابت با کالاهای وارداتی او بهتر است.”

متولد و بزرگ شده در لهستان Wojtal, 36, نظارت خارجی تنها صندوق است که با تمرکز بر خرید سهام است که تجارت در دو بورس در تهران. این ممکن است به نظر می رسد منع عرصه سرمایه گذاری, بازار نظارت توسط دولت ایران در محاصره تحریم ها ، برای جلوگیری از آمریکا اجرا ممنوعیت استفاده از دلار به داد و ستد با ایران Wojtal صندوق است اداره در هلند و عمل به طور کامل در یورو.

یک صندوق محور در ایران سهام نیز ممکن است به نظر می رسد بیهوده و بیمعنی. که می خواهد برای خرید به یک کشور است که توسط بسیاری از نشانه های ویران تحریم قطع از بقیه جهان اقتصاد خروشد و با خشم عمومی بیش از افزایش قیمت و کاهش استانداردهای زندگی?

Wojtal می کند. به عنوان او به تصویر می کشد آن وسواس بیش از تحریم نتواند وسعت اقتصاد ايران است. تحریم ها را منع فروش نفت ایران یک منبع مهم درآمد برای دولت ایران هر چند ناشناخته حجم در ادامه به صورت قاچاق به خارج از کشور. نفت مانند یک تکه بزرگ از اقتصاد است که یک ضربه به این بخش تضمین شده است برای تولید یک رکود.

اما در زیر آن تیتر واقعیت این است فریبنده در حال ظهور در بازار — یک ملت بیش از 80 میلیون نفر با تحصیلات قصد فراتر دهه انزوا به ادغام با بقیه جهان است. ایرانیان را جعلی به سرعت در حال رشد کسب و کار در آرایه ای از صنایع از پتروشیمی و خودرو به معدن و کشاورزی است.

این نوع از شرکت هایی که تجارت در بازار سهام تهران در حال حاضر حامل بعید تمایز: در سال گذشته آن را بهترین اجرای سهام بازار بر روی زمین بیش از دو برابر در دلار.

اجرا در ایران سهام ناخواسته ناشی از این وضعیت کشور به عنوان یک بین المللی pariah. به سختی و با هر سرمایه گذاری به trickling به کشور و با کلی اقتصاد است که به سرعت در حال پیمانکاری سهام گیر شده است در پایین سنگ ارزش. حتی پس از افزایش در سال گذشته بسیاری از سهام شرکت های هنوز هم نگاه ارزان که در مقایسه با سود خود را.

شایان ذکر است که عنوان بهترین انجام بازار سهام منجر می شود گرفته شده توسط سازمان ملل با هشدار دهنده نزدیکی به فاجعه که در آن حتی آزمایشی تغییرات نسبت به حالت عادی می تواند به شدت تغییر شرکت و اقبال. در سال 2018 به IBC کاراکاس ارز در ونزوئلا تولید شده در جهان بهترین بازده با توجه به countryeconomy.com. در سال گذشته لیست رقیب شامل آتن.

هنوز دو برابر شدن بورس قیمت صحبت می کند, به این ابتکار از شرکت های ایرانی در فرار گاز از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ایران در حالی که در بسیاری از موارد بهره دقیقا به این خاطر از آنها.

“این مهم بارومتر اعتماد به بخش خصوصی گفت:” اسفندیار Batmanghelidj ناشر بورس & Player اخبار و تحلیل وب سایت در لندن است که با تمرکز بر اقتصاد ایران و جهان کسب و کار. “این به شما نشان می دهد وجود دارد مقدار زیادی از ثروت در ایران است.”

اقتصاد ایران در حال انقباض است در 9.5 ٪ نرخ سالانه با توجه به صندوق بین المللی پول. تظاهرات خفه شهرهای ایران در ماه نوامبر پس از افزایش قیمت سوخت. تظاهرات منفجر شد و دوباره در ماه گذشته در میان خشم بیش از دولت پوشش خود مجرمیت در تیراندازی کردن اوکراین مسافر جت.

برخی می گویند بازار سهام است که یک انحراف در یک داستان نزاع محصول از رهبری ایران را تشویق مردم برای سپردن پس انداز خود را به سهام در زمان اندک جایگزین.

“ترس من این است که این پایان نیست خوب” گفت: عدنان Mazarei سابق صندوق بین المللی پول, معاون, و در حال حاضر یک عضو ارشد در موسسه پترسون بین المللی اقتصاد در واشنگتن است. “این چیزی که می شود یک حباب.”

Wojtal revels در گفتن داستان است که چالش ديدگاه متداول درباره ایران. در روزهای اخیر او رفت و اسنوبورد در قله کوه توچال ساخته شده در دهه 1960 توسط بعد-شاه مخلوع ایران است.

“این کاملا شگفت انگیز,” او گفت: توسط تلفن از ایران. “این خواهد بود که عمده مقصد برای اسکی و اسنوبورد در خاورمیانه و آسیای مرکزی است.”

ناعذرخواهانه جانباز به خط پایین Wojtal خیانت هیچ squeamishness در مورد سرمایه گذاری در یک کشور اجرا شده توسط دولت است که زندانی سیاسی مخالفان پشتیبانی از یک دولت استبدادی در سوریه و سوخت توسط پروکسی یک جنگ در یمن.

“ما فقط خرید و فروش سهام,” او گفت:.

او جغجغه کردن آخرین مرز برای سرمایه داری جهانی — کوبا و ونزوئلا و کره شمالی. ایران بزرگتر است و بیشتر امیدوار کننده است.

در لهستان در سال 1980 به عنوان کشور انداخت تنگی کمونیسم پدرش زد یکی از اولین استاندارد های بین المللی رستوران ها در ورشو.

Wojtal حرفه ای آغاز شد در بانکداری — برای اولین بار به عنوان یک سهام محقق در سیتی گروپ در ورشو و بعد از آن به عنوان یک معامله گر با تمرکز بر سهام و مشتقات در جی پی مورگان چیس در لندن است. او در صندوق های تامینی و سپس بازگشت به لهستان برای مدیریت صندوق سرمایه گذاری سرمایه گذاری.

ماشه برای منافع خود را در ایران شد و ایران میانجیگری توسط رئیس جمهور باراک اوباما در سال 2015. ایران وعده داده شده برای محدود کردن هسته ای خود را توسعه قصد دارد در حالی که ارسال بین المللی بازرسی در ازای رهایی از سالها خفقان تحریم.

با پیش بینی افزایش بین المللی سرمایه گذاری Wojtal پرواز به تهران به یک نگاه. او در بر داشت یک بازار سهام شده است که عامل بیش از دو دهه است. آن دو مبادلات شامل برخی از 600 شرکت و از جمله سازندگان روزمره کالاهای اساسی مانند مواد غذایی و محصولات تمیز کردن.

بسیاری از شرکت ها ضبط شد رشد درآمد حاصل از 30 ٪ و 40 ٪ در هر سال اما قیمت سهام بودند منعکس کننده این. بازار پر بود از چانه زنی.

“آن را به حال کمترین ارزش در جهان است,” او گفت:.

Wojtal خود را آغاز صندوق Amtelon سرمایه — که مخفف آمستردام-تهران-لندن — در ماه جولای 2017, جوراب ساق بلند آن را با پول گرفته شده از دوستان و بستگان. او در عمل از یک شیشه محصور اطاقک داخل یک WeWork فضا در مرکز لندن. او هر ماه به ایران, که در آن او در یک دفتر.

A billboard ad for Gorji Biscuits on a street in Tehran, Iran, Feb. 7, 2020. The rise of Iran’s stock market attests to the wealth within the country, and the resourcefulness of its companies as they confront American sanctions. (Arash Khamooshi/The New York Times)

بیلبورد تبلیغ برای Gorji بیسکویت در یک خیابان در تهران, Feb. 7, 2020. افزایش بورس ایران بازار گواه به ثروت در داخل کشور و غنی از شرکت های خود را به عنوان آنها مقابله با آمریکا تحریم. (Arash Khamooshi/نیویورک تایمز)

در میان خود برای اولین بار اقدام به خرید یک شیشه ای تولید کننده. با انرژی فراوان و به ظاهر بی پایان از منابع شن و ماسه — کلید خام — ایران beckoned به عنوان بهترین مکان بر روی زمین به شیشه. او شنیده ام داستان در مورد ایران تولید کنندگان حمل و نقل بطری های شیشه ای از طریق ترکیه و به ایتالیا هنوز undercutting قیمت محصولات رقیب به فروش می رسد وجود دارد. او در زمان یک سهام در یک شرکت ساخته شده است که بطری های شیشه ای برای صنعت داروسازی و صادرات آنها را در سراسر اروپا است.

او خریداری سهام در یک نرم افزار تولید شد که ساخت موجودی سیستم های مدیریت برای شرکت های ایرانی جایگزین نفت خام گسترده بسیاری از آنها با استفاده از. او به مس ایران خیش.

سپس در ماه مه سال 2018 تهمت باطل ما مشارکت در ایران و reimposed تحریم. Wojtal بود که مجبور به فروش خود بزرگترین برگزاری یک ابزار است که تا به حال در انحصار فروش آب و گاز در جنوب غربی ایران است. آن را به نظر می رسد در لیست تحریم.

عادی ایرانیان شتافت به ارز داخلی ارز ریال به دلار, هل دادن ارزش خود را پایین در حدود 70 درصد در سال 2018 است.

برای ایران صادر کنندگان ارز ضعیف بود خبر خوبی است. آنها با استفاده از ريال به کارگران خود را پرداخت و خرید مواد, اما دلار به دست آورده در فروش خود را. سود خود را سر به فلک کشید. بنابراین سهام خود را با قیمت.

Wojtal خرید سهام در شرکت های پتروشیمی که صادرات اوره یک عنصر در کشاورزی کود و متانول استفاده شده است که در سوخت و ضد یخ. او خریداری شده به شرکت هایی که استخراج روی و سنگ آهن. آنها را به فروش اجناس خود را به دلار به تولید کنندگان داخلی از فولاد است.

پس از از دست دادن 20 درصد در 2018, Wojtal نمونه کارها افزایش یافت و نزدیک به 170 درصد در سال گذشته.

Wojtal خرید سهام در یک شرکت ایرانی است که باعث می شود خمیر دندان و صابون است. او سهم عمده ای در تولید کننده مایع ظرفشویی. هر دو قبلا به رقابت در برابر مارک های چینی. درآمد خود را رشد چهار برابر.

او موفق ترین شرط بود Gorji بیسکویت. نه تنها ایرانیان بودند تا خوراکی میان وعده های خود را, اما این شرکت به صادرات یک چهارم از آن اجناس به عراق, کسب درآمد دلار است.

تقریبا 9 میلیون یورو (نزدیک به 10 میلیون دلار) او در حال حاضر مدیریت می آید از 20 افراد ثروتمند از انگلیس و آلمان و سوئد و سوئیس و بلژیک و لهستان. او با هدف افزایش صندوق 10 برابر بیش از “را به عنوان به زودی به عنوان ممکن است,” او گفت:.

تحقق این هدف مستلزم مقدار evangelising در مورد ایران.

آن را نیز ممکن است نیاز به ادامه تنظیم به شرایط خارج از کنترل است.

“خطر آشکار” او گفت:. “این جغرافیای سیاسی.”

©2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su