ایران, عبور یک کلید آستانه: دوباره آن را به سوخت کافی برای یک بمب

آژانس بین المللی انرژی اتمی که مانیتور قابلیت های هسته ای و گزارش به سازمان ملل متحد نیز مستند برای اولین بار چگونه رهبری ایران مسدود شده آن بازرسان از بازدید از سه انتقادی سایت های که در آن وجود دارد و شواهد از گذشته فعالیت های هسته ای.

این سازمان به تازگی منصوب رافائل ماریانو Grossi آرژانتین است, دیپلمات که بیشتر عمر خود را صرف کار بر روی مسائل هسته ای گفت: آن فوری برای “ایران بلافاصله به همکاری کامل با آژانس” توسط آن اجازه می دهد دسترسی به سایت و پاسخ به پرسش های اضافی “مربوط به امکان اعلام نشده هسته ای و مواد هسته ای مربوط به فعالیت است.”

در پاسخ گفت آن را رد کرده و آژانس دور جدید از سوالات به دلیل آن پاکسازی شده بود و از عهده پاسخ به آن های هسته ای گذشته است. ایران در این گزارش به نقل از تهران عنوان کرد و گفت “نمی خواهد به رسمیت شناختن هر گونه اتهام در گذشته فعالیت می کند و نظر خود را موظف به پاسخگویی به این اتهامات است.”

هم یافته و تقاضا برای بیشتر بازرسی های سرزده را به بن بست بین تهران و واشنگتن به سرزمین های جدید است.

مغلوب ساختن پیشی جستن تصمیم به رها کردن آنچه که او به نام “وحشتناک” برخورد کرده است نتیجه معکوس در حال حاضر. ایران منتقل شده است از مطابق با توافق را سخت محدودیت در تولید اورانیوم برای شروع به بازسازی ذخایر خود.

رهبران ایران به نظر می رسد باید اجازه داد که آژانس بینالمللی انرژی اتمی به سند این تخلفات که به احتمال زیاد به درایو صفحه اصلی این واقعیت است که آن را در پاسخ به تهمت را فشار کمپین با یکی از خود را دارد.

“وضعیت یک پارادوکس” Grossi گفت: در مصاحبه اخیر خود در واشنگتن خود را برای اولین بار پس از مصرف بیش در آژانس. “آنچه که ما در حال بررسی است تدریجی کاهش تطابق با توافقنامه قرار است ما را به تایید.”

تا کنون کارشناسان توجه داشته باشید که شواهد نشان می دهد که ایران اقدامات تدریجی و محاسبه به فشار دولت های اروپایی و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به جای عجله برای یک بمب.

مغلوب ساختن پیشی جستن و وزیر خارجه مایک Pompeo باید اصرار داشت که در طول زمان تصمیم به کنار گذاشتن این معامله و reimpose سخت تحریم به شدت برش در ایران درآمدهای نفتی را مجبور به کشور به رها کردن تمام قابلیت های هسته ای.

اما این اعداد نشان می دهد ،

در سال 2016 به ایران حمل به خارج از کشور 97 درصد از ذخایر اورانیوم سوخت به اندازه کافی به بیش از 14 سلاح. در آن باقی می ماند و زیر یک بمب آستانه طریق بسیاری از 2019, محدود خود را به یک مخزن 300 کیلوگرم یا 660 پوند است.

اما در حال حاضر در تلاش خود برای فشار اروپا برای تضعیف آمریکا تحریم های اقتصادی ایران است که پشت در سوخت گیری کسب و کار.

آخرین آمار و ارقام موجود در یک گزارش محرمانه به آژانس 171 عضو نشان می دهد که برای اولین بار از زمان توافق هسته ای به اثر رفت این کشور پیشی گرفته است 1000 کیلوگرم یا 2,200 پوند از سوخت اورانیوم غنی شده تا به 4.5%. اگر بیشتر غنی شده به 90 درصد است که سوخت به اندازه کافی برای تولید یک سلاح هسته ای یک مرحله ایرانیان اصرار دارند آنها را هرگز.

کاخ سفید خاموش بود سهشنبه در مورد یافته است.

مغلوب ساختن پیشی جستن به نظر نمی رسد مشتاق برای رویارویی بیشتر با ایران پس از قتل های هدفمند در ماه ژانویه از ژنرال قاسم سلیمانی ارشد فرمانده سپاه پاسداران رسیده که در یک حمله پهپاد در عراق است. نگهبان نیز نظارت جنبه های نظامی برنامه هسته ای ایران با توجه به ما و مقامات اطلاعاتی اسرائیل.

آژانس اقدامات انبارهای سوخت و باعث می شود هیچ پیش بینی در مورد چگونه نزدیک آن را به یک ملت برای تولید سلاح های هسته ای.

سازمان های اطلاعاتی و خارج از کارشناسان انجام این کار و خواندن گزارش روز سه شنبه به نظر می رسد روشن است: پس از مغلوب ساختن پیشی جستن خروج از اوباما-دوران توافق ایران در حال حاضر دارای یک مسیر به یک بمب و آن را به آرامی reconstituting آن سوخت موجودی.

این که آیا ایران تصمیم می گیرد به دنبال این مسیر نامشخص است.

“همه چیز ما در حال انجام است برگشت” محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران گفت: در کنفرانس امنیتی مونیخ در ماه گذشته. “ما همیشه می گفت ما علاقه مند به ساخت سلاح های هسته ای.”

برخی از امکانات آژانس خواستار دسترسی به آن در ایران بیشتر برای انجام تست های زیست محیطی است که می تواند نشان از وجود مواد هسته ای به توجه جهان در سال 2018 پس از اسرائیل و عوامل به سرقت برده ای از مواد تاریخی در مورد برنامه هسته ای ایران. از آن پس اسرائیل doled برخی از این یافته ها به خبرنگاران و کارشناسان آژانس بینالمللی انرژی اتمی.

دیوید آلبرایت رئیس موسسه علم و امنیت بین المللی غیر انتفاعی در واشنگتن که آهنگ های تکثیر سلاح های هسته ای گفت: در مصاحبه ای که اگر ایران هم رقابت برای یک بمب را ممکن است نیاز به یکی دیگر از سه تا چهار ماه به نوبه خود به تازگی نشان داد مقدار اورانیوم به شدت غنی شده مواد در قلب یک کلاهک هسته ای است.

“این نگران کننده است,” او گفت:. “ما انتظار ندارد ایران در 1000 کیلوگرم خوانده شده را علامت. من فکر می کنم مردم کمی تعجب قدر از این تعداد است. من مطمئن هستم که آن را فرستاده لرز از طریق جامعه بین المللی است.”

هم اوباما و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت دیدم ایران به عنوان نگه داشتن تهران از یک سال و یا بیشتر به دور از به اندازه کافی اورانیوم غنی شده به مد تک کلاهک — چه بازرسان بین المللی تماس “یک مقدار قابل توجهی.”

که مقدار تعریف شده است به عنوان 25 کیلوگرم یا 55 پوند اورانیوم بسیار غنی شده در عنصر نادر ایزوتوپ 235 — اتم ها است که می تواند از هم جدا تقسیم در انفجار قدرتمند از انرژی هسته ای. یک حوزه از 55 پوند است که گفته می شود به اندازه یک خربزه.

راه اصلی برای کاهش نیاز به زمان ساخت برای یک سلاح است که به منظور بالا بردن تعداد و بهره وری از ردیف از چرخش ماشین که تمرکز ایزوتوپ 235 است که یکی از دو بمب سوخت.

گزارش جدید داد به عنوان مثال از خویشتن. ایران در آن گفت: در حال حاضر 5,060 سانتریفیوژ نصب شده زیرزمینی در نطنز گیاه — تعداد 2015 ایران مجاز است. در ذخیره سازی آن نیز بسیاری از دیگر سانتریفیوژ که در آن تکنسین می تواند در تئوری مناسب به اعماق پناهگاه از نطنز گیاه در ایران کویر.

اما این گزارش همچنین اشاره کرد که افزایش در تعداد از چرخش ماشین آلات در یک کوچکتر گیاه شناخته شده به عنوان فردو که به خاک سپرده شده است در زیر یک کوه و خواهد بود بسیار دشوار است برای از بین بردن. آن گفت که ایران تا به حال نصب 1,057 سانتریفیوژ وجود دارد که 1,044 در حال حاضر غنی سازی اورانیوم.

تحت 2015 توافق ایران می تواند غنی سازی هیچ اورانیوم آنچه در فردو و به جای آن بود که به نوبه خود گیاه را به یک مرکز بین المللی برای باطنی آزمایش های علمی. ایرانیان برای اولین بار قرار است که طرح برگزاری و بازگشت فردو به کار سابق خود نقش به عنوان یک کارخانه غنی سازی اورانیوم.

گزارش دوم از بازرسان اتمی استفاده غیر منتظره ای تیز زبان به گسل ایران را به عدم همکاری در رسیدگی به تعدادی از معماهای هسته ای. با شروع در ماه جولای این گزارش گفت: بازرسان اتمی تا به حال بارها و بارها مطرح شده سه موضوع است که آیا ایران مطابق با تعهدات خود تحت موافقتنامه پادمان هسته ای — استاندارد منطبق است که باعث می شود آن بخش از جهان را صلح آمیز هسته ای ،

پس از دریافت پاسخ به گزارش آژانس در حال حاضر گفت: تهران از “نگرانی جدی” با عدم توضیحات و دسترسی به سایت.

آژانس مدیر کل جدید گزارش گفت: “ایران بلافاصله به همکاری به طور کامل.”

© 2020 نیویورک تایمز اخبار سرویس

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im