روز بین المللی زنان: زن زیست شناسان را بسیار مورد نیاز چشم انداز به علم

در روز بین المللی مردم در سراسر جهان در حال بدست گرفتن بخشی در ویکیپدیا ویرایش thons به آدرس تعصب های جنسیتی در دانشنامه آنلاین است زندگینامه.

در حال حاضر تنها حدود 17 درصد از ویکیپدیا بیوگرافی صفحات مورد زنان است. بسیاری از ویرایش thons را به طور خاص با تمرکز بر زنان در بنیادی.

رشته های علمی را نه تنها نادیده گرفته پژوهشگران زن نیز نادیده گرفته و تحقیقات به زن, زیست شناسی, هر دو از انسان و حیوانات. برای قرن ها درک ما را از جهان طبیعی شده است به شکل یک عمدتا نر چشم انداز. اما این تغییر به لطف پیشگام زیست شناسان.

نر و ماده, رفتارها

زیست شناس تکاملی سارا Lipshutz برای مثال مطالعات مکانیسم های اساسی در رابطه جنسی-نقش واژگونی در jacana گرمسیری ودینگ پرنده. Jacana زنان به شدت رقابت برای جفت در حالی که مردان ارائه مراقبت والدین.

زیست شناس مولکولی ماریانا Wolfner مطالعات زن چگونه حشرات’ ژنتیک تاثیر آن مرد اسپرم (از بسیاری از او با آمپول) در “انتخاب” را برای بارور کردن تخمک. جانورشناس کی Holekamp مطالعات چگونه تولید مثل تحت تاثیر قرار است توسط هر دو رقابت و همکاری در زن کفتار.

فعال نر و منفعل است ؟

گنجاندن زنان در کارآزمایی های بالینی و زن حیوانات در قبل از آزمایشات بالینی را دریافت کرده است توجه زیادی در سال های اخیر اما درک ما را از جهان طبیعی نیز تحت تاثیر یک مردسالار فرهنگ است. و این مشکل قدمت آن به دوران باستان است.

“اجازه دهید به بازگشت به ارسطو می گوید:” ویرجینیا Hayssen یک mammologist در کالج اسمیت در Northampton جرم است. ارسطو معتقد بود که در هنگام لقاح به پدر کمک فرم — به عبارت دیگر تغییر ناپذیر ماهیت یک چیز است — و ارائه سلولی که در آن این فرم توسعه یافته است.

“اگر چه ما درک می کنیم این روند بهتر در حال حاضر ما واقعا بدست گذشته این ایده که مردان فعال و غیر فعال است می گوید:” Hayssen.

به طور سنتی, او می گوید: مفهوم ارائه شده است به عنوان اسپرم’ مسابقه به تخمک. اما دستگاه تناسلی زن است که در واقع بسیار تاثیر گذار در حمل و نقل اسپرم به تخمک و در تعیین آن اسپرم برنده است.

یک زن مگس میوه. تحقیقات انجام شده توسط زیست شناس مولکولی ماریانا Wolfner شناسایی مکانیسم است که توسط آن تولید مثل رخ می دهد. (Shutterstock)

گسترش تمرکز

بسیاری از زیست شناسان می آیند به درک که ما از دست رفته بسیاری با داشتن چنین باریک تمرکز. “ما نمی توانیم کل داستان با علم ما هستیم اگر ما تحمیل تعصبات بر روی حیوانات سیستم می گوید:” Lipshutz.

بدون درک کامل از مرد و زن به طرف تولید مثل, ما نمی خواهد بود قادر به درک چگونه گونه تکامل از تولید مثل است و یک بخش مرکزی از تکامل است. Lipshutz همچنین اشاره می کند که درک بیشتر در مورد چگونه زنان ارتباط برقرار رقابت و انتخاب جفت می تواند پیامدهای مهمی برای حفاظت از محیط زیست.

پس زمینه به عنوان یک کل در نهایت تحت یک تغییر فرهنگی در جهت به ارزش زن-متمرکز تحقیقات تا آنجا که نر متمرکز بر پژوهش است ؟ برخی می گویند هیچ.

“من می گویند که مرد چشم انداز است که غالب آن را به عنوان همیشه می گوید:” Hayssen بود که یک شرکت برگزار کننده همایش در تولید مثل از یک منظر در جامعه به صورت منسجم و مقایسه ای زیست شناسی نشست سالانه برگزار شد, در ماه ژانویه سال 2020 است.

اما دیگران باید کمی بیشتر چشم انداز خوش بینانه. در حالی که تصدیق کرد که هنوز هم وجود دارد یک راه طولانی برای رفتن دانشمندان از جمله Lipshutz و Teri Orr یک بوم شناس تکاملی در دانشگاه ایالتی نیومکزیکو در لاس کروسس و شرکت برگزار کننده این گردهمایی می گویند که آنها احساس می کنند که پیشرفت در حال ساخته شده است.

برخی از این پیشرفت شده است حداقل بخشی از محور پیشرفت در فن آوری است.

Orr می گوید یک مثال از این است که قرمز بالدار طرقه تولید مثل. برای مدت زمان طولانی زیست شناسان تصور می کردند که یک نر نگهداری خاک با بسیاری از زنان که جفت به طور انحصاری با این نر. آن را تنها یک بار تست DNA موجود شد که دانشمندان قادر به اجرای تست پدری در نوزاد پرندگان و تعیین می کند که بسیاری از نشده بود پدر مرد که مسئول این سرزمین نشان می دهد که زنان به ترتيب رفتار در راه های غیر منتظره.


ادامه مطلب: چگونه آزمایش ژنتیکی است که کمک به دانشمندان در نجات حیوانات از بیماری ها و شکار غیر قانونی


ورود و نمایندگی

‘تولید مثل در پستانداران: دیدگاه زن’ (Johns Hopkins University Press, 2017) ارائه یک چشم انداز و یک سؤال از تکامل تولید مثل در پستانداران. Johns Hopkins University Press

اما Lipshutz و Orr می گویند که بسیاری از این تغییرات شده اند رانده شده توسط فرهنگ در این زمینه نیز هست. پس از تمام فن آوری های جدید نمی خواهد هر گونه تفاوت اگر دانشمندان در حال استفاده از آنها را برای پاسخ به همان سوال در مورد زیست شناسی مردان است.

“من فکر می کنم آن را نمایندگی می گوید:” Lipshutz. “وجود دارد بسیاری از مدلهای زنان هنوز گرفتن برابر نمایندگی در دانشگاه ها, اما من فکر می کنم این خیلی بهتر از آن 20 سال پیش بود. و بنابراین من فکر می کنم آن را حس می کند که ما دیدگاه اغلب شکل که تنوع است.”

Orr می گوید که او می بیند یک نسل تفاوت به عنوان به خوبی. او می گوید: نسل جوان از دانشگاهیان متوجه است که این مسائل مهم است که نیاز به خطاب.

با این وجود هنوز هم وجود دارد که باید انجام شود هر دو در داخل و خارج دانشگاه. برای یک چیز هنوز هم وجود دارد مقدار بسیار زیاد از تحقیقاتی که باید انجام شود قبل از اینکه درک ما از زیست شناسی میکشد تا با درک ما از زیست شناسی.

Orr, Lipshutz و Hayssen همچنین با تاکید بر اهمیت آموزش و پرورش و آموزشی در کمک به حل این مسائل است. در مورد اهمیت زنان, زیست شناسی, Orr می گوید: “سوال این است که چگونه ما را که پشت به کلاس است ؟ چرا که در آن کلیشه ها به چالش کشیده این است که مردم واقعا یاد این مواد است.” در تلاش برای بهبود آموزش و پرورش در مورد زنان Orr و Hayssen نوشته اند یک کتاب درسی تولید مثل در پستانداران: دیدگاه زن.

Hayssen اشاره می کند که رسانه ها نقش مهمی بازی به عنوان به خوبی. چه اتفاقی می افتد بعدی او می گوید: “بستگی دارد که آیا این همه هنوز هم می شود راندند زیر فرش و یا اینکه [خبرنگاران] حمل مشعل به جلو و سایر افراد علاقه مند در آن است.”

اما بسیاری از زیست شناسان امیدوار هستند در مورد آنچه که در آینده به ارمغان خواهد آورد.

“جوان مردمی در این زمینه هستند واقعا پرشور می گوید:” Orr. “من فکر می کنم برخی از تغییرات بزرگ هستند و قطعا در اطراف گوشه است و من بسیار هیجان زده برای دیدن آنچه که اتفاق می افتد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im