بومی جوانان در B. C. گویند اعتراض فراتر از خط لوله موضوع

تورنتو — یک گروه از جوانان بومی که در اعتراض خارج بریتیش کلمبیا مقننه می گویند مبارزه خود را فراتر از همبستگی با مرطوب’suwet’en ارثی ندارند.

این گروه عمدتا بومی دانشجویان دانشگاه اول ابراز حمایت خود را از این ستاد در ماه ژانویه و صحنه چندین تظاهرات پس از جمله مسدود کردن ورود به B. C. مقننه در فوریه. 11 قبل از برتر جان هرگن تخت گفتار.

در حال حاضر این گروه تشدید اقدامات خود را با راه اندازی یک اردوگاه در خارج از قوه مقننه که در آن آنها بوده است و قرار است برای سه روز.

“ما بومی جوانان در حال بدست گرفتن قدرت ما بازگشت,” Ta’Kaiya Blaney یک از اعضای گروه به نام بومی جوانان برای مرطوب’suwet’en به خبرنگاران گفت: در روز چهارشنبه.

در طی ماه گذشته تظاهرات و راه آهن محاصره پدید آمده در حمایت از مرطوب’suwet’en ارثی ستاد در شمال بریتیش کلمبیا, که مخالفت با یک ساحلی GasLink خط لوله از ساخته شده است در قلمرو سنتی خود را.

این تظاهرات به سرعت تشدید اوایل این هفته زمانی که اعضای پلیس استان انتاریو نقل مکان کرد و در راه آهن محاصره در حمایت از سران در Tyendinaga, Ont., و بازداشت چند نفر.

درست مثل ارثی ستاد جوانان بومی برای مرطوب’suwet’en خواستار خط لوله ساخت و ساز متوقف شد برای اعضای RCMP به عقب نشینی خاک و معنی دار گفت و گو میان سران و اعضای استانی و دولت فدرال است.

“حسن نیت در مذاکرات نیست نگاه مانند تصرف بومی زمین در اسلحه” Blaney گفت.

در حالی که بومی جوانان برای مرطوب’suwet’en به طور کامل پشتیبانی ارثی سران آنها بر این باورند مبارزه خود را نیز گسترش بیشتر است.

“این جنبش ما بخشی از است که از نفرت از دیگران آن را بیرون از زمین آب” گفت: Saul قهوه ای, یک عضو این گروه و یک قانون ،

اواخر روز چهارشنبه, British Columbia برتر جان هرگن گفت: این استان دارای “نشده است قادر به رسیدن به توافق برای دیدار با مرطوب’suwet’en ارثی ستاد در این زمان” در حالی که ارثی ستاد گفت: در انتشار اخبار است که هر دو دولت “به طور ناگهانی کاهش یافته است” شد.

پیش از آن در روز فدرال امنیت عمومی وزیر بیل بلر گفت: RCMP بسته شده است تلفن همراه خود را واحد اما ماموران ادامه خواهد داد برای گشت زنی در این سرزمین است.

“هزاران کانادایی است که زندگی در آن منطقه برخوردار هستند به پلیس خدمات,” او گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im