بومی حقوق مدنی محاصره باید با یک دیپلماسی جدید نه خشونت

کانادا در یک انتقادی چهارراه. مرطوب’suwet’en درگیری ما به ارمغان می آورد به یک تصمیم گیری لحظه ای در کانادا است که در شکل دادن به آینده این کشور است. این تفرقه در تضاد است و در مورد زمین های بومی و قانون و حقوق بشر و طبیعت از نافرمانی مدنی.

بسیاری از کانادایی ها احساس inconvenienced حفظ برخی از خشم با تظاهرات و ملی راه بندان. تلاش برای حل و فصل مناقشه را برجسته کرده اند دیرینه تنش بین کانادا قانون و بومی حقوق زمین.

ملی برای حمایت از مرطوب’suwet’en ارثی ستاد شامل پشتیبانی از تعداد فزاینده ای از سازمان ملل و غیر بومی کانادایی ها از ساحل به ساحل به تقاضای حذف RCMP حضور در’suwet’en خاک.

بومی مقاومت به تجاوز خود به خود زمین است که به عنوان غیر قانونی و نه به عنوان یک وجدان عمل نافرمانی مدنی شبیه به شخصیت های تاریخی مانند رزا پارک M. K. گاندی و مارتین لوتر کینگ. تظاهرات مسالمتآمیز توسط مردم بومی و متحدان اعمال وجدان اعتراض به قوانین است که باید دوباره مورد بررسی قرار اگر ما را به حرکت به همزیستی مسالمت آمیز مشترک منابع حکومت و مدیریت ثروت.

تظاهرکنندگان بومی و متحدان در حال ایستاده در برابر ظالمان قوانین ساخت بی عدالتی قابل مشاهده به یک بزرگتر ،

افزایش تعداد غیر بومی مردم نشان دادن حمایت خود را برای ارثی ستاد در سراسر کانادا است. این افراد مشاهده شده است توسط نخست وزیر آلبرتا به عنوان ایجاد “هرج و مرج” و رهبر حزب محافظه کار به عنوان نیاز به “خود را بررسی کنید امتیاز” و نه به عنوان مردم از وجدان درگیر شدن در حق اعتراض.

طبل به اشتراک گذاشتن یک لحظه در طول یک تظاهرات در همبستگی با مرطوب’suwet’en ارثی سران مخالف ساحلی GasLink خط لوله در اتاوا در فوریه. 24, 2020. کانادا پرس/جاستین تنگ

نافرمانی مدنی یک زمان مفتخر تمرین: یک عمل را با توجه به بی عدالتی که همه دیگر به معنی قانونی برای برقراری ارتباط و رسیدگی به این مسئله شکست خورده اند.

من یک غیر بومی محقق که تحقیق بر اثرات استعمار تروما و بین المللی از حقوق محیط زیست. من نگران این درگیری مورد بحث, قاب شده و به کار گرفته شده توسط دولت کانادا رسانه های جریان اصلی و روزمره کانادایی.

کانادا زیر UNDRIP

نقطه عطفی 1997 حکم دادگاه عالی Delgamuukw مقابل بریتیش کلمبیا به رسمیت شناخته مرطوب’suwet’en ارثی ستاد به عنوان آنهایی که تأیید مرطوب’suwet’en ارضی حقوق.

بنابراین ارثی ستاد فرهنگی هستند و نمایندگان قانونی ملت خود را. آنها باید به طور مداوم محافظت از قلمرو خود را در دادگاه ها و در زمین های خود را.

در این راستا آنها ارائه یک جایگزین مسیر خط لوله به ساحلی GasLink که ارثی روسای احساس می توانست مانع جنگ است. این شرکت را قبول نمی کند از مسیر جایگزین به دلیل تاخیر زمان, هزینه و مسائل زیست محیطی.

از آنجا که ارثی روسای نمی امضای موافقت نامه های امضا شده توسط گروه شوراهای ساحلی GasLink نیست دیدار با استانداردهای مقالات 18 و 19 سازمان ملل متحد اعلاميه حقوق مردمان بومی (UNDRIP) که تأکید می کند که “ایالات متحده باید با مشورت و همکاری در ایمان خوب با مردم بومی از طریق خود نماینده نهاد.”


ادامه مطلب: جاده به آشتی با این اعلامیه سازمان ملل متحد در مورد حقوق مردمان بومی


رئیس الکساندر مک کینون از ناک’azdli اول ملت, یکی از انتخاب گروه روسای مرطوب’suwet’en اول ملت,ذخایر
گفت: CBC که در جامعه خود سه مشاوران رای برای خط لوله و سه برابر آن است.

رئیس McKinnon تصمیم به رای دادن به نفع این توافق با وجود یک جامعه همه پرسی که در آن 70 درصد رای دادند در برابر این خط لوله است. او گفت: دلایل خود را برای امضای شامل هر دو فشار از ساحلی GasLink به عنوان به خوبی به عنوان قصد خود را به اطمینان حاصل شود جامعه خود را یک صدا در محیط زیست تصمیم گیری.

پژواک اکا

این اولین بار نیست که کانادایی ها تقسیم شده اند توسط مجتمع فدرال و استانی و بومی روابط. محاصره شد و همچنین در تنظیم اکا کبک در سال 1990 به عنوان به خوبی به عنوان در انتاریو و بریتیش کلمبیا در حمایت از Mohawk مقاومت به یک زمین گلف ساخته شده است بیش از یک سایت دفن.

1990 درگیری ناشی از سرخوردگی شدید و در نتیجه کبک پلیس طوفان Mohawk مانع در اکا با گاز اشک آور و ضربه مغزی نارنجک. حمله به Mohawk مانع منجر به اسلحه نبرد و مرگ Corp. مارسل لمی.

78-روز-بن بست به پایان رسید که کانادا ارتش با زور و اجبار حذف Mohawks و حامیان آنها از زمین. Waneek شاخ-میلر یک 14 ساله Mohawk شد و به شدت مجروح توسط یک سرباز سرنیزه.

پس از عمل افراطی با استفاده از کانادا ارتش علیه شهروندان کانادا دولت فدرال تاسیس کمیسیون سلطنتی بر مردم بومی (RCAP) از سال 1991 تا 1996 به بهبود درک ملی از مسائل بومی.

الن گابریل بود که سخنگو در سال 1990 برای زمین مدافعان اکا, Que. در اینجا او در سال 2020 پیوستن به معترضان مسدود کردن بزرگراه در Kanasatake Mohawk خاک در نزدیکی اکا on Feb. 24, 2020, در همبستگی با مرطوب’suwet’en ملت ارثی ستاد در تلاش برای توقف ساخت و ساز از یک خط لوله گاز در سرزمین های سنتی خود را. کانادا پرس/رایان Remiorz

بسیاری اتفاق افتاده است پس اکا. ما باید بپرسید چقدر ما آمده و به ما آموخته است.

در سال 1990 تعداد کمی از کانادایی ها آگاه بودند از مدرسه مسکونی سیاست هایی که موجب حقیقت و آشتی کمیسیون (2008-15) و UNDRIP تا به حال نه امضا شده است و نه لایحه 41 گذشت در B. C. مقننه..

به عنوان افزایش تعداد کانادایی ها هم ایستاده و با مردم بومی برای حمایت از آشتی و حقوق مردمان بومی ما باید در این نگاه به عنوان یک جنبش حقوق مدنی.

یک مسیر رو به جلو

محترمانه گفت و گو با بومی رهبری ضروری است برای اجتماعی و ثبات سیاسی.

همچنین لازم است برای کانادا منابع میباشد. شکست کانادا به دیدار با الزامات وظیفه به مشورت و حقوق بین المللی و استانداردهای سازمان ملل متحد ایجاد کرده ناپایدار محیط زیست برای شرکت هایی که به دنبال سرمایه گذاری در توسعه بومی سرزمین.

تعدادی از شرکت های بزرگ و حتی خارج از مهم کانادا منابع پروژه های توسعه است.

باید دولت کانادا تصمیم به شکستن موانع که در اکا آنها حمایت از این ادعا که “آشتی مرده است” که به تازگی اظهار داشت مرطوب’suwet’en مادر مولی Wickham.

همچنین دولت می تواند حذف RCMP حضور در’suwet’en قلمرو و شروع به شرکت در ملت به ملت گفت و گو به عنوان درخواست شده توسط ارثی ندارند.

کانادا حقوق مدنی جنبش بیداری کشور است. ما منابع وابسته به ملت باید شروع یک رابطه جدید با مردمان بومی: یکی که افتخارات مشترک کانادا, قانون, قانون بومی و بومی بین المللی استانداردهای حقوق کشور ما موافقت کرده است برای به اجرا درآوردن.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>