هند اولیه coronavirus پاسخ انجام پژواک از دوران استعمار

واکنش ها نسبت به شیوع کروناویروس در هند مشخص شد موجی از حملات نژادپرستانه نسبت به شهروندان از شمال شرق کشور است که در مجاورت چین است.

شمال شرقی ساکنان زندگی در شهرهای مختلف در سراسر هند قرار گرفته اند به نژادی ، برخی از شده اند و علنا heckled خواسته برای خود اثبات تابعیت و دیگران حتی تف بر. بسیاری از شمال شرق گرفته اند به رسانه های اجتماعی جذاب برای سرخپوستان برای جلوگیری از بی نژادپرستی.

سپس ملی مستند در مارس 24 اعلام کرد با تنها چهار ساعت توجه نشان داد دولت را به بی تفاوتی نسبت به گرفتاری های مردم فقیر که در هند گسترده غیررسمی اشتغال بخش. بیکاری و رشته میلیون ها نفر از کارگران مهاجر بودند مجبور به انجام طولانی خطر ناک سفر با پای پیاده از شهرهای مختلف روستایی کرانههای. بسیاری کردهاند از گرسنگی و خستگی.

در اجرای دقیق مستند پلیس هند گزارش ضرب و شتم تا teargassed و قفل مهاجر فقیر. در ضمن اقتصاددانان برجسته در حال اشاره به این که دولت هند بسته امداد به فقرا کاملا ناکافی با بسیاری از سقوط از طریق ترک.

وجود دارد درس در اینجا به یاد گرفتیم از هند استعماری گذشته است. تحقیقات خود من در تاریخ استعماری پزشکی به نظر می رسد در چگونه تعصبات مربوط به نژاد و طبقه در میان بسیاری از اشتباهات که مشخص امپریالیستی بریتانیا بهداشت عمومی سیاست. تلاش اشراف به مهار شیوع بیماری مالاریا و جذام تب زرد و طاعون در قرن 19th و 20th تا به حال روشن نژادپرستانه و classist undertones.

‘Uncivilised بومی’ مقصر بیماری

مقامات بریتانیا به طور معمول شناسایی colonised به عنوان ناقل بیماری است. در اولین دهه از 1800s در حالی که قسمت مالاریا تب همه گیر آمار بسیاری از نقاط هند جیمز Ranald مارتین ریاست جمهوری جراح از بنگال اظهار تاسف کرد:

بومیان هنوز به یاد بگیرند که … پاک عادات هوای پاک در میان با ارزش ترین هدیه ای از تمدن.

در سال 1913 تقریبا یک قرن بعد یادداشت از جلسه سوم از کلی مالاریا در کمیته مدرس گزارش داد که انگل مالاریا شدند “را به عنوان طبیعی در میان نژادهای بدوی به عنوان کک هجوم به یک سگ”. مقامات بریتانیا در هند در نظر گرفته شد آسیب پذیر از این عمدتا “انگلیس و هند” بیماری به عنوان “تقریبا هر کسی که اقامت در شرق imbibed مالاریا سم”.

انگلیسی, ترس از مالاریا آلودگی از “بومی” در اطراف colonised جهان نیز به شکل هنجارهای تبعیض نژادی در مکان های مانند غرب آفریقا است. در سال 1901 مالاریا کمیته ای از انجمن سلطنتی به این نتیجه رسیدند که پشه وجود دارد در “خانه مادری” در اعداد بزرگ و توصیه می شود تفکیک – جداسازی اروپایی ها در شهرهای دور از “بومی چهارم یا اردوگاه”.

به همین ترتیب با وجود گسترده شيوع جذام در قرون وسطی, اروپا, Lieutenant-Colonel Sir Leonard راجرز از پزشکی خدمات مرتبط استعماری جذام به مناطق گرمسیری که “عمدتا ساکنان رنگ مردم در پایین مراحل تمدن و زندگی بدوی به طور کلی یک اتاق خواب ازدحام خانه”. راجرز همچنین توضیح داد گسترش جذام با ارتباط این بیماری به “قاعدگی جنسی” آشکار میان “فقیر گرمسیری نژادها”.

یک مبتلا به جذام پناهندگی در کلکته در اوایل 1900s. خوش آمدید, مجموعه, CC BY

فقر بهداشت عمومی

جذام را فراهم می کند یکی دیگر از نمونه بارز از کلاس تبعیض ذاتی در استعمار بهداشت عمومی سیاست. در سال 1898 هندی Lepers قانون ارائه شده به صورت اجباری تفکیک از “گدا lepers”, سپردن پلیس با قدرت به دستگیری آنها را بدون حکم. این دولت امپریالیستی فاقد زیرساخت های مورد نیاز برای جداسازی تمام lepers و هدفمند تنها فقیر lepers بودند که عنوان خطرناک ترین ناقل این بیماری است.

استعمار کلاس تبعیض نیز مشهود در موارد بیماری های دیگر. در سال 1842 گزارش مدرس هیئت پزشکی نسبت گسترده مالاریا تب در هند به رذیلت از “سفارشات کمتر” از جمله سیگار کشیدن توتون و تنباکو و حشیش و مستی. در طول یک تب زرد ترساندن در سال 1916 مقامات دولتی توصیه می شود که از همه مسافران از بازگشت به هند در کشتی از کشورها را تحت تاثیر قرار سختگیرانه قرنطینه باید اعمال می شود تنها به “بی سواد سوم-کلاس مسافران”.

در ماه مارس سال 2020 مقامات بهداشتی اسپری کارگران مهاجر در بازگشت به اوتار پرادش با مواد ضد عفونی کننده شیمیایی. این تصویر که رفت ویروسی با مته سوراخ شباهت قابل توجه به درمان colonised که به زور ضد عفونی در ظروف در قرنطینه اردوگاه در دوران شیوع طاعون در کراچی در سال 1897. چنین شیوه های گسترده در معاصر هند است. در سال 1898 در مجله پزشکی بریتانیا گزارش داد که مقامات راه آهن در بمبئی بود و ضد عفونی این لباس ها را از طبقه سوم مسافران با “بخار تحت فشار” و “بومی … به استحمام خود را به طور کامل در محلول ضد عفونی”.

سایه هند طلبانه گذشته بيشترین بیش از coronavirus بحران است. بر خلاف ویروس مسائل اجتماعی آن است raked در هند به سختی رمان. به عنوان دراز مدت سیاست های در حال ابداع به آدرس سختی از کسانی که در سخت ترین ضربه گیر دولت و مردم باید اطمینان حاصل شود که این بحران بهداشتی نیست بیشتر تشدید می شود به یک قلمزن انسانی فاجعه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im