بنابراین نگران است که دولت در مورد درآمد ناچیز گرفتن آن از گاز در وسط استرالیا بزرگترین صادرات گاز بوم است که آن را خواسته مشاور مستقل به صندلی یک بررسی و خزانه برای اجرای حاکم بر توصیه های خود را.

استرالیا پرداخت می شود به گاز استخراج شده از زیر آب آن توسط “منابع نفتی اجاره مالیاتی” توسط Hawke دولت در سال 1988.

اما پرداخت به اوج خود رسید در اطراف$2.5 میلیارد دلار در 2000-01. آنها در حال حاضر کمتر از نیمی از آن بسیار پایین تر هنوز هم به عنوان یک سهم از اقتصاد و به عنوان یک سهم گاز صادر می شود.

دولت دسامبر بودجه update پیش بینی منابع نفتی اجاره مالیات بر درآمد تنها $1.15 میلیارد دلار در این سال مالی تجدید نظر کردن از $1.4 میلیارد انتظار می رود در ماه مه بودجه.

این pencilled در تنها $1.15 میلیارد دلار را برای هر یک از این سه سال آینده.

قطر که صادرات این مورد همان مقدار از گاز به عنوان استرالیا گفته است باید بیش از 20 میلیارد دلار در سال 2018 است.

ما مالیات است که در تئوری خوب

ضعف عملکرد منابع نفتی اجاره مالیاتی است که تمام اددر دلیل آن برگزار شده است تا به عنوان استاندارد طلایی برای منابع مالیات.

2009 هنری مالیاتی بررسی می خواستم به درخواست مدل برای سنگ آهن و سایر مواد معدنی آن راد دولت اقدام به اعلام یک منبع فوق العاده مالیات بر سود در سال 2010.

این گیلارد دولت شکاف آن را به آنچه که شد, خفیف, مواد معدنی, منابع, اجاره, مالیات قبل از آن لغو شد دولت آقای ابوت در سال 2014.

نفت منبع اجاره مالیات جمع آوری سهم از سود ساخته شده از معدن گاز به جای شارژ ثابت خانواده سلطنتی از نوع اعمال شده توسط دولت های ایالتی برای مواد معدنی دیگر است.

اما “سود” بستگی به انتخاب از قیمت که در آن گاز است “فروخته شده” از یک قسمت از این نهاد که معادن آن را به دیگری قبل از آن پردازش شده و تبدیل به مایع برای صادرات است.

آن را به عنوان خوب نیست در عمل

وجود دارد یک تنظیم روش محاسبه درست “انتقال قیمت” به منظور تعیین مالیات قابل پرداخت است. اگر آن را به تولید بیش از حد کم در نتیجه (به عنوان آن را به نظر می رسد) کمی بیش از حد سود ثبت خواهد شد و کمی بیش از حد مالیات شارژ خواهد شد.

این Turnbull دولت نگران بود به اندازه کافی در مورد آنچه بود که متهم به راه اندازی یک نفت منبع اجاره مالیات نقد و بررسی به ریاست سابق خزانه داری رسمی مایک Callighan در سال 2016.

استرالیا روز شنبه فوریه 8 سال 2020

کالاهان شناسایی چهار دلیل برای کاهش گزارش سود در زمان تولید رکورد: کاهش, نفت و گاز, قیمت, کاهش تولید از پروژه های عظیم هزینه های درگیر در تنظیم جدید مگا پروژه ها و نقل و انتقالات از هزینه های بین پروژه برای مقاصد حسابداری.

او همچنین توصیه می شود یک سؤال از انتقال فرمول قیمت گذاری.

در سال 2018 خزانه دار جاش Frydenberg محکم برخی از مقررات و خواسته خزانه منجر به یک نقد و بررسی از فرمول است که با توجه به گزارش اواسط سال.

آنقدر بزرگ هستند که پتانسیل درآمد سود که روزنامه استرالیایی گزارش کرده است که آنها می تواند نگه داشتن بودجه مازاد.

ما محاسبه قیمت گاز عجیبی

برای تعیین قیمت انتقال که در آن گاز از کشورهای مشترک المنافع آب منتقل شده است از بخشی از نهاد است که عصاره آن را به بقیه از نهاد دولت استرالیا با استفاده از یک روش استفاده می شود در هیچ جای دیگری در جهان است و قطعا توسط کشورهای استرالیا در محاسبه حق امتیاز خود را در مواد معدنی است.

آن را اتخاذ روش توصیه حسابداری شرکت آرتور اندرسون در سال 1998 چند سال قبل از آن خوار در رسوایی انرون در آمریکا متوقف و با استفاده از این نام.

این روش به طور متوسط دو قیمت – از “net-بازگشت” قیمت استفاده شده است که در جای دیگر و یک قرار دادی “cost-plus قیمت” استفاده شده است که در هیچ جای دیگر و وانمود به یک اندازه گیری از هزینه استخراج گاز اما که عجیب مانع در هر دو هزینه کاوش و گاز هزینه گاز خود را.


ادامه مطلب: استرالیا باید با گرفتن پاپوآ گینه نو در مورد چگونه ما مالیات گاز


که معمولا بیشتر استفاده می شود (و معمولا بزرگتر) net-بازگشت قیمت محاسبه شده است با کار کردن به عقب از قیمت که در آن محصول فروخته شده به کاربر کم کردن هزینه های درگیر در آن را به آن نقطه.

مدل سازی من برای انجام یک مقاله با همكاري Machiel مولدر و پیتر Perey در UNSW مجله قانون در می یابد که اگر خالص-بازگشت قیمت به تنهایی مورد استفاده قرار گرفت (به عنوان آن را در جای دیگر) بزرگ گاز صادر خواهد پرداخت دولت به مبلغ 15.5 میلیارد دلار در طول سال بین در حال حاضر و در سال 2030 به جای در حال حاضر انتظار 5.5 میلیارد.

ما نباید ارزش گاز در صفر

وجود دارد بدون هیچ دلیل واضح برای دولت استرالیا به ارزش گاز خود را به صفر است. این ایده که تنها آن مقدار از تجهیزات و کار و دانش فنی مورد استفاده برای استخراج نمی شود آن را پذیرفته شده در ایالات متحده و یا در هر جای دیگر که اتهامات عنوان شده برای منابع استخراج شده و خواستار پرداخت بی درنگ پس از استخراج.

خوشبختانه دولت کوئینزلند در ادامه با حق امتیاز برای خشکی گاز و دولت استرالیای غربی در ادامه با حق امتیاز برای شمال غرب فلات گاز.

اگر خزانه را بررسی انتقال گاز قیمت گذاری نتایج در تنها خوب تنظیم مقررات موجود در آن را از دست ندهید فرصتی برای ما مناسب بازگشت منابع ما. ما خود را از آنها و آنها چیزی با ارزش.

استرالیایی ها حق دارند که در پرداخت آنچه منابع خود ارزش هستند و برای استفاده از آن پول برای ساخت خدمات دولت و یا مازاد بودجه.


گوش دادن به دکتر Kraal بحث در مورد منابع نفتی اجاره مالیات در موناش “فکر سرمایه’

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو