در عمق با صدای بلند پادکست: ریتالین – زندگینامه تند پزشکی

در این قسمت از این گفتگو را در عمق با صدای بلند پادکست ما شما را با تاریخچه ریتالین توسط Matthew Smith, پروفسور در تاریخچه بهداشت در دانشگاه Strathclyde.


Listen on Apple Podcasts


فقط بیش از 75 سال پیش یک محرک دارو با نام ژنریک نام متیل فنیدیت متولد شد و در سوئیس آزمایشگاه شیمی شرکت Ciba. مانند بسیاری از داروهای درمانی آن هدف مشخص نیست. اما این روزها یک دانشمند می تواند یک دارو خانه و آزمون آن را در همسر خود است که دقیقا چه Ciba دانشمند Leandro Panizzon انجام داد.

Panizzon همسر, ریتا گزارش شده که این دارو به او بازی تنیس واقعی fillip. و بنابراین Panizzon در اصل نام این دارو Ritaline در خود افتخار.

بیش از سه چهارم از یک قرن ریتالین را در رفتن به پوشیدن بسیاری از کلاه از جمله به عنوان یک آنتی سایکوتیک یک تونیک برای فرسوده کردن زنان خانه دار, مواد مخدر برای درمان مخل کودکان خیابانی به مواد مخدر و دارو هوشمند.

اما چه آینده نگه دارید ؟

شما می توانید خواندن متن نسخه از این در عمق مقالات در اینجا. نسخه صوتی خوانده است Annabel Bligh و ویرایش شده توسط لورا هود.

موسیقی در عمق با صدای بلند است شب غارها توسط لی Rosevere. یک تشکر بزرگ به گروه روزنامه نگاری در شهر دانشگاه لندن برای ما اجازه استفاده از استودیوهای خود را به ثبت.


Stitcher

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im