در یک پیروزی برای زنان در سودان ختنه زنان ممنوع

سازمان ملل متحد تخمین می زند که نزدیک به 9 در 10 سودان زنان قرار گرفته اند به تهاجمی ترین فرم از عمل که شامل بخشی یا کل حذف خارجی دستگاه تناسلی زن و منجر به سلامت و مشکلات جنسی است که می تواند کشنده باشد.

در حال حاضر هر کسی در سودان که انجام ختنه زنان مواجه است ممکن است سه سال حبس و جریمه به موجب اصلاحیه به سودان قانون تصویب شده در هفته گذشته توسط کشور دولت انتقالی که به قدرت تنها در سال گذشته پس از بیمارستانها در حال تمام شدن از دیرین دیکتاتور Omar al-Bashir.

“این یک گام عظیم برای سودان و دولت جدید آن گفت:” Nimco علی از پنج پایه و اساس یک سازمان است که کمپین برای پایان دادن به ختنه در سطح جهان است. “آفریقا نمی تواند رستگار مگر اینکه در آن طول می کشد مراقبت از دختران و زنان است. آنها در حال نشان دادن این دولت دارای دندان است.”

مثله تمرین حداقل 27 کشور آفریقایی و همچنین بخش هایی از آسیا و خاورمیانه است. دیگر از سودان و مصر آن است که شایع ترین در اتیوپی و کنیا و بورکینافاسو نیجریه, جیبوتی و سنگال با توجه به سازمان ملل متحد صندوق جمعیت.

“این قانون کمک خواهد کرد که حفاظت از دختران از این عمل وحشیانه و آنها را قادر به زندگی در شأن و گفت:” سلما اسماعیل سخنگوی در خارطوم برای سازمان ملل متحد, صندوق کودکان. “و از آن خواهد شد کمک به مادرانی که نمی خواهند به خود را کاهش دهد اما احساس آنها تا به حال هیچ چاره ای برای گفتن ندارد.

“در حال حاضر” او افزود: “وجود دارد عواقب.”

کارشناسان هشدار می دهند که یک قانون به تنهایی کافی نیست برای پایان دادن به این عمل که در بسیاری از کشورها است ادغام فرهنگی و اعتقادات مذهبی به عنوان یک ستون از سنت و ازدواج و حمایت از زنان و همچنین مردان است.

“این نه فقط در مورد اصلاحات قانونی” اسماعیل گفت. “وجود دارد مقدار زیادی از کار که باید انجام شود تا اطمینان حاصل شود که جامعه را قبول کند این است.”

در مصر مثلا برش دستگاه تناسلی ممنوع شد در سال 2008 و قانون اصلاح شده در سال 2016 به criminalise پزشکان و پدر و مادر که تسهیل عمل با احکام زندان تا هفت سال برای انجام عملیات و تا 15 اگر نتایج آن را در ناتوانی یا مرگ.

در عین حال تعقیب نادر هستند و این عملیات همچنان بی سر و صدا با 70 درصد از زنان بین 15 تا 49 داشتن قطع شده است عمدتا قبل از رسیدن به سن 12 با توجه به سازمان ملل متحد.

در اوایل سال جاری 12-year-old دختر مصری درگذشت روی میز عامل در یک کلینیک خصوصی به عنوان یک بازنشسته پزشک انجام ختنه بدون بیهوشی. در ماه فوریه مقامات مصری با اشاره به دکتر و پدر و مادر برای محاکمه.

به عنوان جهانی و مبارزات محلی برای پایان دادن به این عمل شده اند در سال های اخیر برخی از جوامع به آرامی شروع به نوبه خود در برابر برش دستگاه تناسلی است که اغلب دیده می شود به عنوان یک مراسم از تصویب در جوامع مختلف برخوردار است. در بعضی از نقاط فعالان آمده اند تا با جایگزین شروع مراسم.

یکی از این برنامه در میان کودکان ماسایی در کنیا که در آن برش بوده و ممنوع از سال 2011 نیز کمک ذخیره حداقل 15,000 دختران از عمل.

اکثر سودان زنان تحت چه سازمان بهداشت جهانی خواستار نوع سوم ختنه شکل افراطی از عمل است که در آن درونی و بیرونی لب و معمولا چوچوله برداشته شده است. زخم است و سپس دوخته بسته در یک عمل شناخته شده به عنوان reinfibulation است که می تواند باعث کیست منجر به درد مقعد رابطه جنسی و جلوگیری از ارگاسم است.

کلمه قانون جدید هنوز برای رسیدن به بسیاری از سودان به عنوان یک نتیجه از یک سخت lockdown برای جلوگیری از گسترش coronavirus.

“زمان بندی شده است و مایه تاسف گفت:” اسماعیل سازمان ملل متحد. “همه دغدغه با COVID-19” او افزود: با اشاره به بیماری های ناشی از کوروناویروس.

هنوز نگرش در حال حاضر بوده است تغییر. شش نفر از سودان 18 متحده تصویب قوانینی برای محدود کردن و یا ممنوعیت ختنه ابتدا در سال 2008 اما این اقدامات اعمال شد با موفقیت محدود و منجر به هیچ تعقیب با توجه به گزارش های 28 بیش از حد بسیاری از مبارزات انتخاباتی ،

در سال 2016 al-Bashir, این کشور حاکم از سه دهه تلاش برای معرفی یک ملی قانون ممنوعیت عمل اما تلاش شد نقض مذهبی محافظه کاران است. دولت انتقالی که به جای al-Bashir قدرت های ترتیب بین نظامی و غیر نظامی رهبران که توافق کرده اند که برای هدایت سودان به انتخابات در سال 2022 است غلبه بر این مانع.

تحت نخست وزیر Abdalla Hamdok زنان وزرای منجر پنج وزارتخانه و دولت لغو منفور Bashir-عصر قوانینی که دیکته آنچه که زنان می پوشند و یا مطالعه و یا حتی در جایی که آنها می تواند در جمع ،

تنش میان رهبران نظامی و غیرنظامی به رهبری سیاسی و تلاطم و حتی دامن زده ترس از احتمال کودتای نظامی در داخل دولت انتقالی. حتی پس از تغییرات قابل توجهی صورت گرفته است.

وزیر امور مذهبی نصر الدین Mufreh به تازگی با حضور در مراسم روز بین المللی تحمل صفر برای ختنه. “این یک عمل است که زمان و مکان و تاریخ علم نشان داده اند که برای از رده خارج می شود,” او گفت:, و اضافه کرد که آن را به حال هیچ توجیهی در اسلام.

وزیر گفت: او به حمایت از فعالان’ هدف از بین بردن این عمل از سودان تا سال 2030.

c.2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de