امام ابطال پاکستان coronavirus مستند به ماه رمضان نزدیک

ماه رمضان آغاز می شود که در پاکستان بعد از این هفته است که ماه رمضان که در آن جمعیت مسلمانان به مساجد و سریع در تمام طول روز, برگزاری جشن پس از غروب آفتاب با خانواده و دوستان است. کسانی که رسیده و شرایط برای coronavirus به گسترش و امامان در سراسر جهان درخواست مردم برای ماندن در خانه.

اما در پاکستان همه گیر و یا هیچ بیماری همه گیر hard-خط روحانیون در حال فراخوانی عکس مهم دولت در سراسر کشور virus مستند آغاز شد که در اواخر ماه گذشته.

اکثر روحانیون انطباق با خاموش کردن زمانی که آن را اعلام کرد. اما برخی از با نفوذ ترین آنهایی که بلافاصله به نام بر نمازگزاران به حضور در نماز جمعه در تعداد حتی بیشتر. جانبازان حمله افسران پلیس که سعی کنید در راه خود را.

به عنوان ماه رمضان به خود جلب کرد نزدیک ده ها تن از شناخته شده روحانیون و رهبران احزاب مذهبی — از جمله برخی که تا به حال در ابتدا اطاعت مستند سفارشات — امضای نامه ای خواستار آن است که دولت معاف مساجد از خاموش شدن در طول ماه رمضان و یا دعوت از خشم خدا و مؤمنان.

روز شنبه, دولت, داد, در, امضای توافق نامه که به مسجد باز بماند برای ماه مبارک رمضان به عنوان طولانی به عنوان آنها به دنبال 20 قوانین از جمله عبادت وادار به حفظ 6 پا فاصله خود را نماز و تشک خود را انجام دهد وضو گرفتن در خانه.

در زمان نخست وزیر عمران خان ملاقات با روحانیون دوشنبه استثنا امیدوار به رعایت معامله منتقدان خواستار شدند بدانید که مسئول طول این بحران ملی: دولت و یا مساجد.

“دولت تبدیل شده است و کاملا تابع به این روحانیون گفت:” Husnul امین اسلام آباد-بر اساس استاد و پژوهشگر در تاریخ اسلام و سیاست است. “این بسیار دشوار است برای دولت به اجرای چه چیزی بهترین را برای عموم خوب است. بزرگتر منافع عمومی است که همیشه در برابر روحانیون. آن را به طور کامل غیر دموکراتیک.”

پاکستان ائمه بودند قدرت توسط ارتش در سال 1980 زمانی که مساجد در سراسر کشور نوتبوک جهادی برای مبارزه با ارتش اتحاد جماهیر شوروی در افغانستان با حمایت ایالات متحده است.

در حالی که کشورهای دیگر سعی در محدود کردن hard-خط روحانیون نفوذ پس از جنگ افغانستان شناخت خطرات آنها مطرح شده در پاکستان, نظامی قدرتمند در ادامه به استفاده از آنها به عنوان ابزار سیاست داخلی و خارجی.

اما خود سرپیچی از این مستند است که در معرض محدودیت و حتی نظامی را کنترل کند.

نظامی می خواستم خاموش کردن فشار خان به اندازه گیری در یک زمان وقتی که او تمایلی و نگران تلفات اقتصادی. اما هنگامی که نیروهای امنیتی در تلاش برای جلوگیری از نمازگزاران از جمع آوری در مسجد برای نماز آنها خودشان را در بر داشت زیر حمله است.

در کراچی بزرگترین شهر صحنه های پدید آمده از نمازگزاران تعقیب پلیس را از طریق کوچه های باریک, pelting آنها را با سنگ و ارسال چندین ماموران به بیمارستان.

“نظامی ایجاد کرده است یک هیولا آنها دیگر می توانید کنترل به امین گفت. “آنها در حال ایجاد نظامی و تنها آنها می تواند آنها را اداره کند. که دیگر ممکن است این مورد است.”

زمان ماه رمضان نزدیک افسران پلیس بودند دیگر حاضر به راست cordons در اطراف مساجد برای جلوگیری از تجمعات برای نماز.

در حالی که روحانیون اذعان کرد که خود را در مساجد کامل بردار برای coronavirus را گسترش نمازگزاران جمع آوری به انجام وضو هم قبل از قراردادن به مساجد و شانه به شانه در دعا — آنها می گویند که آنها باید برای محافظت از خط پایین خود را: پول و نفوذ است.

“ما می دانیم coronavirus بیماری همه گیر جهانی است موضوع سلامت اما وظایف مذهبی را نمی توان رها” گفت: مولانا عبدالله Hazravi یک کراچی مبتنی بر روحانی.

و او اضافه کرد: “مساجد بستگی دارد تا حد زیادی در کمک های مالی جمع آوری شده در طول ماه مبارک رمضان.”

که نقطه — پول — بود که در لیست بالا از نارضایتی که روحانیون مطرح شده در نامه هفته گذشته است.

نمازگزاران باز کردن کیف پول خود را گسترده ای در ماه رمضان اهدای میلیون ها دلار. و در مکان هایی مانند پاکستان که در آن مساجد تحت اقتدار دولت پول می تواند باعث شکستن و یا امامان و موارد زیر آنها سعی می کنند برای ساخت اغلب برای حل بحران به قدرت سیاسی برای به چالش کشیدن دولت است.

پاکستان روحانیون را اغلب استفاده می شود خود را مرجع دینی به وفاداران به وضع محاصره پایتخت برای مثال وادار کردن دولت به تغییر سیاست های آنها مخالف با.

که متفاوت از کشورها مانند مصر و یا امارات متحده عربی که در آن مقامات به روحانیون دستورالعمل و یا حتی خاص سخنان خود خطبه های نماز جمعه.

“روحانیون نمی خواهید به از دست دادن اجتماعی و سیاسی کنترل بر جامعه است. آنها می ترسند که اگر مسلمانان نمی آمد به مساجد آنها را از دست دادن قدرت و نفوذ خود” امین گفت.

روحانیون ناظران گفت: ممکن است نگران است که اگر دولت نیروهای خود را در مساجد به طول ماه مبارک رمضان — با استفاده از این بیماری همه گیر از نقطه نظر خود را به عنوان یک پوشش آن می تواند باز کردن و در نهایت آنها را تحت دولت اقتدار.

سرمقاله در برجسته روزنامه های سحر خواستار آن است که روحانیت را از صندلی عقب و اجازه دولت در مدیریت بحران است.

“این باید دیده می شود به عنوان توهین به دین” ویراستاران نوشت: هفته گذشته است. “نه آن است که تلاش برای صرفه جویی در زندگی عموم مردم است.”

اما در جلسات خصوصی با مسئولان روحانیون هشدار داده است که دولت را دعوت “خشم خدا” اگر آن را محدود نماز در ماه رمضان Hazravi گفت: — کد برای هرج و مرج سیاسی است که امام باید به هر طریقی در گذشته است.

در حالی که دولت داده است در این زمان مراقبت های بهداشتی کارگران ندارد. برجسته پزشکان امضا شده خود را باز نامه روز شنبه در نشستی که مساجد بود دستور به محدود کردن حضور و غیاب به پنج نمازگزار در یک زمان. روز چهارشنبه آنها دو برابر کردن در هشدارهای خود را در یک کنفرانس خبری.

توسط چهار شنبه شب این ویروس تا به حال آلوده حداقل 10,100 در پاکستان و کشته شدن برخی از 210 مردم توجه کنند. کارشناسان می گویند که این اعداد واقعی احتمالا بسیار بالاتر است و این دولت است نه تست کافی است.

این کشور را لخت استخوان پزشکی, سیستم های کشیده در طول زمان عادی برای مبارزه با بیماری های قابل پیشگیری مانند فلج اطفال و تب دانگ است غرق شده است. پزشکان و پرستاران را تهدید به راه رفتن کردن کار مگر اینکه داده های اساسی دنده محافظ مانند ماسک و دستکش. چندین کاهش یافته است بیمار با این ویروس و درگذشت.

“با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان” نامه از پزشکان خواندن “ما از ترس است که اجازه می دهد بزرگ جماعت در مساجد را افزایش می دهد احتمال عفونت است.”

اما برخی از مؤمنان می گویند آنها نمی مراقبت در مورد علم است.

“مسلمانان منتظر این ماه برای کل سال به طوری که آنها می توانید کسب حداکثر پاداش از خدا را با روزه و ارائه دعاهای ما” گفت: حضرت علی عابد در کراچی که در آن بسیاری از مساجد به مبارزه طلبیده مستند از شروع.

“اگر دولت متوقف می شود و ما به زور از بازدید از مساجد ما را به مقاومت در برابر” او گفت:.

© 2020 نیویورک تایمز اخبار سرویس

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de