‘من می دانم که اجداد من’: تلخ دشمنی بر سر قلمرو و قبیله

یک شجره نامه سابقه فرد Dowling موجود در شکایت به ویکتوریا اوج بومی بدن اولین مجمع مردم تایید می کند که Dowling مادر بزرگ بود و در واقع به نام آنی Lewis. آن را نیز نشان می دهد که آنی لوئیس بود دختر انگلیسی از مهاجران که میره از ساوتهمپتون و وارد بندر آدلاید در سال 1854.

Waywurru people (left to right) Shaniece Smith, Liz Thorpe, Jalina Smith and Thorn Smith at a memorial to Mary Jane Milewa in the Wangaratta Cemetery paid for by Fred Dowling and his family. The plaque identifies Milewa as "the last member of the Pangerang tribe".

Waywurru مردم (از چپ به راست) Shaniece اسمیت لیز Thorpe, Jalina اسمیت و خار اسمیت در یک بنای یادبود برای مری جین Milewa در ونگرتا گورستان برای پرداخت توسط فرد داولینگ و خانواده اش. پلاک شناسایی Milewa به عنوان “آخرین عضو Pangerang قبیله”.اعتبار:جاستین McManus

اگر فرد Dowling خانواده, درخت, تحقیق از طریق تولد و مرگ, پرونده, رای گیری, ثبت, ازدواج, گواهی نامه و روزنامه گزارش درست است و سپس آنی لوئیس بود نه بومی و نه او.

چرا این موضوع که آیا یک 82 ساله در بیماری و نزدیک شدن به پایان زندگی اش است بومی? در مورد Dowling وجود دارد بیشتر در نسب خود را از هویت فرهنگی.

به عنوان یک ارشد بزرگتر از Bangerang مردم Dowling است که منجر به فشار خود را برای اراذل و اوباش به رسمیت شناخته شده به عنوان سنتی صاحبان و متولیان زیادی نوار از شمال ویکتوریا کشش در امتداد رودخانه موری از اچوکا به آلبری جنوب به کوه Buller و شمال به NSW Riverina.

The photo Fred Dowling says is of his grandmother, Annie Lewis.

عکس فرد Dowling می گوید که از مادر بزرگ او آنی Lewis.اعتبار:جاستین McManus

این Bangerang کمپین است که در بخش بیمه Dowling ادعا می کنند به یک نسل از مری جین Milewa (گاهی اوقات املای Milawa) یک بومی از اهمیت تاریخی زندگی می کردند که در ونگرتا در وایت ستلمنت. با این ادعا Milewa به عنوان یک اپيکال جد از طرف Bangerang, Dowling تقویت خود مردم ادعا می شود به رسمیت شناخته شده به عنوان سنتی صاحبان ونگرتا.

این لینک های آبا و اجدادی که اتصال امروز بومی سنتی, فرهنگ, گروه زبان و کشور در حال نقشه که توسط ویکتوریا تقسیم خواهد شد به یک سری از معاهدات اول با آن ملت و مردم. در هیچ کجای این فرایند بیشتر متمرد از سراسر کشور را به تلخی تقسیم north-east, که در آن شکست خورده Yorta Yorta بومی عنوان ادعا را ترک کرده است یک نسل ارضی حل نشده و دشمنی های قبیله ای.

پرونده فرد Dowling, موجود در 115 صفحه پرونده مفصل است و عمیقا سیاسی است.

او متهم است که به دروغ ادعا می شود بومی از جعل خود را لینک به Bangerang و سرقت هویت مری جین Milewa یک زن که درگذشت در ونگرتا در سال 1888. خود شاکیان Dhudhuroa Waywurru بومی شرکت صندلی گری موری و نمایندگان از Waywurru, Dhudhuroa و Ngurai Illum Wurrung گروه در درگیری با Bangerang بیش ادعا می کند به اجداد و کشور است.

این مورد نیز شخصی است.

مگان کارتر برای اولین بار در سراسر فرد Dowling زمانی که او در تحقیق خود خانواده تاریخ و میراث بومی. او یک نسل از ملکه مریم خواهر مری جین Milewa که ازدواج کرده بود به سالار Waywurru مردم پادشاه Brangy. این Waywurru می گویند ونگرتا می افتد در داخل را متوقف کنند.

Megan Carter, a relative of Mary Jane Milewa.

مگان کارتر نسبی مری جین Milewa.اعتبار:Rhett Wyman

Dowling می گوید Milewa آمده و خود را مادر بزرگ مادر بزرگ, زن با او تماس Luana. این تاریخ است که در سنگ در ونگرتا که در آن داولینگ و خانواده اش پرداخت برای یک پلاک و سنگ مزار یادبود Milewa به عنوان یک Bangerang ،

کارتر است که به بررسی Dowling اتصال به Milewa و معتقد است که آن جعلی است. او می گوید: Dowling به سرقت رفته است جد او.

“چلیپا از اختلاف فردی Dowling ازدواج کرده بود به یک بومی و او تصمیم گرفت که او ادعا می شود بومی,” او می گوید. “او در بر داشت مری جین Milewa به ظاهر آخرین زنی از قبیله و به تصویب رسید او را به عنوان خود را تحت جعلی pretences.

“مری جین Milewa یک آرزو جد به. Yorta Yorta شکست خورده که با بومی عنوان ادعا Bangerang می خواهید یک دوم کرک و او را کلید ونگرتا و آن سرزمین. با این ظهور ‘خواب’ فرهنگ که در آن مردم می خواهند برای حمایت از مردم بومی و جوامع بومی و دانستن در مورد آنچه در کشور آنها زندگی در او شده است قادر به شیر آب را که در ونگرتا.”

"A coveted ancestor": Mary Jane Milewa, who died in 1888. Fred Dowling says he is the great-grandson of Milewa's sister. Others say there is no evidence such a sister existed.

“یک آرزو جد”: مری جین Milewa که در سال 1888 درگذشت. فرد Dowling می گوید: او نوه بزرگ از Milewa خواهر. دیگران می گویند هیچ مدرکی وجود دارد مانند یک خواهر وجود داشته است.

این اختلاف که هیچ ربطی به رنگ پوست. Dowling است عادلانه به عنوان کارتر و برخی از دیگر شاکیان. استاد وندی Brabham یک مربی بومی که آثار میراث او را به Wamba Wamba, Wergaia, نیری نیری و Dhudhoroa می گوید: مشکل این است که عدم سخت گیری متصل به تحقیق طلبد که قبیله یا گروه خانواده سنتی ،

“شما نمی توانید در سراسر بازی با سیاست هویت و تایید هویت است. این منصفانه نیست که به اجداد ما یا نسل های آینده است. آن است تا به فردی Dowling در حال حاضر به آن را اثبات کند” Brabham می گوید.

این جایی است که آن را دشوار می شود. Dowling پدر و مادر و اجداد مرده اند. بنابراین بیش از حد این بزرگان که vouched برای او به عنوان یک Bangerang مرد در زمانی که در سایه ستیز Yorta Yorta ادعا می کنند او به عنوان با نفوذ و محبوب فرهنگی شکل و قصه گو در مبارزات انتخاباتی برای Bangerang شناخت.

Dowling می گوید او هرگز سود خود را از میراث بومی و سن دیده است هیچ شواهد او است. او به ونگرتا در دهه 1970 با او سپس همسر یک بومی است. او پنج پسر هستند بدون شک بومی از طریق مادر خود را. او نفوذ فرهنگی را می توان در ونگرتا مدارس که در آن Dowling بود برای سال های بسیاری به طور منظم سخنران مهمان و در خود کتاب های منتشر شده در مورد Bangerang تاریخچه و داستان. او یک مدیر Bangerang بومی شرکت. پشتیبانی برای او اجرا می شود عمیق در ونگرتا مدنی موسسات و جوامع تاریخی.

“من می دانم آنچه که من می دانم” او می گوید. “من می دانم که اجداد من بودند.”

در روز سن بازديد فرد Dowling دوستان و خانواده به حمایت از او. ایان Davidson, معاون رئیس جمهور از ونگرتا زمین مراقبت و پایداری Inc می گوید او نمی تواند فکر می کنم از هر کسی که انجام داده بیش از عمو فردی به ترویج فرهنگ بومی و درک در ونگرتا منطقه.

دیویدسون despairs که فشار به سمت آشتی است شکستگی همراه اجدادی خطوط.

“این نوع از مسائل بسیار مخرب و مضر,” او می گوید. “به جای اینکه یک فرایند فراگیر که در آن همه ما می تواند بخشی از حمایت از آنچه که می رود آن است که در مورد چیدن برندگان. در پایان روز او یک رهبر است, قطعا در ونگرتا حس. به نظر من این است که واقعا یک جادوگر شکار; آن را تلاش برای بی اعتبار کردن او و جایگاه Bangerang.”

رادنی Dowling یک فرد, فرزندان, است که پدر خود را از میراث فرهنگی و توسعه خود را – است که به چالش کشیده است. دارن اتکینسون یک Bangerang که در خدمت با Dowling در هیئت Bangerang بومی شرکت می گوید فرد Dowling همواره در خط مقدم از مردم خود را مبارزه برای به رسمیت شناخته شود در کشور است که تحت یک توافق با دولت ویکتوریا زده پس از شکست بومی عنوان ادعا شده است اختصاص داده شده به Yorta Yorta.

“این امر می تواند شرم به دیدن او بروید بعد از این همه سال از جنگ سخت” اتکینسون می گوید. “این امر می تواند شرم آور است که در آن اتفاق می افتد به یک پیرمرد که بسیاری از عزیز دانش و بسیاری از عزیز داستان از اتصال.”

Rodney Dowling (left) with his father Fred and portraits of Fred's grandmother Annie Lewis and Mary Jane Milewa.

رادنی Dowling (سمت چپ) با پدر خود فرد و پرتره از فرد مادر بزرگ آنی لوئیس و مری جین Milewa.اعتبار:جاستین McManus

رابطه بین Bangerang و Yorta Yorta typifies مرز تنش است که طاعون در شمال ویکتوریا. Bangerang نیز نوشته شده است به عنوان Pangerang و اخیرا به عنوان Bpangerang یک اصطلاح مترادف با Yorta Yorta زمانی با اشاره به سنتی کشور و فرهنگ و زبان. آن است که اصولا 28 سال مبارزه با بیش از یک نام است.

دشمنی بین کسانی که با شناسایی Yorta Yorta و کسانی که ترجیح می دهند از اصطلاح Bangerang زمانی شروع شد که معماران بومی عنوان ادعا می کنند تصمیم گرفتند به تماس با آن Yorta Yorta ادعا بدون اشاره به Bangerang.

این Yorta Yorta ادعا می کنند یکی از اولین به تسلیم و پس از Mabo تصمیم رد شد توسط دادگاه فدرال عدالت Howard النی در سال 1998 است. پس از Yorta Yorta شده اند به طور رسمی به رسمیت شناخته شده توسط دولت ویکتوریا به عنوان سنتی صاحبان 50000 هکتار از زمین تاج که Bangerang ادعای خود. این Yorta Yorta نیز پذیرفته شده توسط دولت به عنوان یک ثبت نام بومی حزب یک وضعیت که به آنها می دهد کنترل بیش از مسائل مربوط به میراث فرهنگی خود را در زمین های سنتی. این Bangerang باید دو بار تا به حال برنامه های رپ را رد کرد.

آن را در طول شکست خورده Yorta Yorta ادعا می کنند که شک و تردید جدی در مورد فرد Dowling را اتصال به Bangerang و مری جین Milewa شد برای اولین بار مطرح شده است.

در حال بارگذاری

در سال 1996 Dowling ارائه بیانیه ای به وین اتکینسون یک Yorta Yorta سالمند به منظور بومی عنوان کرد. Dowling ادعا کرد او در ونگرتا با مادر خود و در مورد کشور خود را از پدر و مادر آنی Milewa (Lewis). او در ادامه ادعا کرد که او بزرگ مادر بزرگ بود Luana یک کلمه معنی “نیلوفر” که Luana بود خواهر مری جین Milewa. Dowling گفت اتکینسون که آنی Milewa به خاک سپرده شد در Cummeragunja ماموریت و پدرش فرانسیس او نشان داد که چگونه به شکار و به او آموخت Pangerang زبان.

Dowling را ادعا نسب بررسی شد توسط هلن هریس حرفه ای genealogist و مورخ به عنوان شاهد متخصص توسط دولت ویکتوریا در طول Yorta Yorta ادعا می کنند. او گفت: دادگاه فدرال: “من شده اند قادر به پیدا کردن هر گونه مستند اثبات وجود کسی به نام Luana. من باور دارم که آیا Luana وجود داشته یا نه بی ربط است در این مرحله به این دلیل که مدعی فرد Dowling نشان داده که هیچ اتصال ممکن است به یکی از دو او و یا مری جین Milewa.”

Dowling می گوید در این سن است که Luana فارسی را نام رز آنا. او می گوید Luana رشد در Wahgunyah در بانک ها از موری و سفر به عنوان یک زن جوان توسط دست و پا زدن بخار به آدلاید. آن بود که او ملاقات وجود دارد و ازدواج انگلیسی, ادموند Lewis, Dowling می گوید. آنی لوئیس بود دختر خود را.

سوابق موجود در شکایت علیه Dowling قبل از اولین مجمع مردم نشان می دهد بسیار متفاوت سابقه خانوادگی.

ازدواج گواهی ادموند لوئیس و Rosannah بزرگ نشان می دهد آنها بحباله نکاح در اوردن, در گرینویچ منطقه در انگلیسی کنت در سال 1853. جنوب استرالیا دولتی, روزنامه رکورد که سال بعد ادموند و “دهدشت” لوئیس وارد Port Adelaide روی عرشه کشتی قایقرانی Pestonjee Bomanjee برای شروع یک زندگی جدید در مستعمرات.

The 1853 marriage certificate of Edmund Lewis and Rosannah Large from the English county of Kent.

1853 ازدواج گواهی ادموند لوئیس و Rosannah زیادی از زبان انگلیسی شهرستان Kent.

جنوبی استرالیا گواهی تولد متن نشان می دهد که آنی Lewis, دختر ادموند لوئیس و “رز آنا” بزرگ متولد شد و در آدلاید در سال 1861. سوابق نشان می دهد او برای اولین بار در آدلاید به ملبورن نقل مکان کرد و پس از آن شکست تا با همسرش از یک مرد سفید پوست به نام توماس Overton Haywood. در آن زمان آنها زندگی در یک خانه در Collingwood, سه درب از یک موزیسین به نام جیمز Dowling. جیمز Dowling نقل مکان کرد و در آنی Lewis. آنها دارای یک پسر به نام فرانسیس – Fred Dowling پدر.

سوابق نشان نمی دهد آنی Lewis and James Dowling تا کنون زندگی می کردند در ونگرتا و یا در سرزمین های سنتی Bangerang از جمله Warby محدوده. آنها زندگی می کردند در Abbotsford تا زمانی که جیمز درگذشت. پس از آنی ازدواج برای بار دوم, او باقی مانده است در درون شهر ملبورن در یک Collingwood آدرس. آنی لوئیس به خاک سپرده شده است در چلتنهام نه Cummeragunja به عنوان Dowling قبلا ادعا کرد. “من نمی دانم که چرا به من گفت که” Dowling می گوید در این سن. “من باید مخلوط کردم تا بین Cummeragunja و چلتنهام.”

تصویر از زن فرد Dowling می گوید آنی لوئیس بریدن یک نسخه از عکس اصلی برگزار شده توسط Corowa فدراسیون موزه در جنوب NSW. اصلی است که یک تصویر از شش بومی مردم است. این موزه هیچ اطلاعاتی در مورد هویت هر کسی در عکس و یا چگونه آن را به اختیار خود. در سال 1973 کتاب در مورد تاریخ Corowa منتشر شده توسط محلی شایر شورای تصویر تکثیر با عنوان “بومی دریاچه Moodemere”. دریاچه Moodemere نزدیک است Wahgunyah فقط در سراسر مرز.

وقتی که این همه قرار داده است به فرد Dowling او گیج تر از عصبانی است. او می پذیرد که سوابق نشان می دهد خود را بزرگ پدربزرگ و مادربزرگ شد سفید اما اصرار مادر بزرگ او شد بومی. او نمی تواند ببینید که چگونه پاهای خود را لینک به مری جین Milewa در حال حاضر متناسب با درخت خانواده او اما اصرار دارد که او باید. “آن دو آمد که در قایق من قبول آن است. اما به نوعی او را به آن. من نمی دانم چگونه. شاید کسی شروع به پریدن کرد از نرده ها.”

رادنی Dowling همچنان مصمم است که Rosanna Lewis (nee بزرگ) خود را بزرگ-great-grandmother, بومی بود. به عنوان ضد او تولید یک کپی از گواهی عروسی از ازدواج دوم به مردی به نام جورج غرب است. که در آن Rosanna لوئیس به نظر می رسد به امضا گواهی نامه وجود دارد X. به عنوان رادنی Dowling می گوید: آنچه در اواخر قرن 19 و استرالیا و دیگر از یک زن بومی که ثبت نام خود را با یک X ؟

An 1870 marriage certificate for Rosanna Lewis recording her second marriage in Adelaide to George West. Her great-great-grandson Rodney Dowling cites the X mark on this certificate as proof that Lewis was Aboriginal.

یک سال 1870 گواهی ازدواج برای Rosanna لوئیس ضبط ازدواج دوم در آدلاید به جورج غرب است. او great-great-grandson رادنی Dowling نقل از علامت X در این گواهینامه به عنوان مدرک که لوئیس بومی بود.

این پرسش دشوار است برای قرار دادن به یک مرد است.هواداران از دایی فردی بسیاری از آنها در تماس با سن قبل از انتشار خشمگین هستند او خواست به دفاع از خود و اصل و نسب.

اما برای گری موری در Dhudhuroa Waywurru بومی شرکت وجود دارد یک موضوع بزرگتر در خطر است. او استدلال می کند که اگر ویکتوریا پیمان فرایند است که منجر به آشتی genealogies از اولین کشور باید با دقت تحقیق و نقشه برداری به طوری که اختلافات ارضی می تواند به شناسایی و حل و فصل شود.

“اگر شما نمی احترام به مردگان شما بی احترامی زندگی,” او می گوید. “فرد Dowling است بی احترامی مری جین Milewa با سرقت هویت خود و ایجاد یک خواهر برای او. آن است که از لحاظ فرهنگی بی احترامی و طاقت فرسا.”

بیشترین بازدید فیلم ها در ملی

در حال بارگذاری

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de