چگونه مرطوب’suwet’en پروانه ارائه درس در انعطاف پذیری و مقاومت

این Gitxsan و مرطوب’suwet’en مردم همکاری در سال 1987 به چالش بریتیش کلمبیا دولت و قانونی ایجاد به عنوان سرزمین آبا و اجدادی خود را. که نقطه عطفی مورد شناخته شده به عنوان Delgamuukw مورد تایید حکومت ارثی و عنوان بیش از زمین های سنتی. آن ذکر شده بارها و بارها در هفته های اخیر در اخبار.

که در همان سال Mi’kmaq هنرمند مایک مک دونالد ایجاد پنج-نظارت بر نصب و راه اندازی ویدئو به نام الکترونیکی توتم. این هنر ویدئوها در حال حاضر صحنه از روزى از Gitxsan اراضی واقع در شمال بریتیش کلمبیا: توت چیدن ماهیگیری و آبراه و همچنین زبان و آهنگ که سند Gitxsan روابط با قلمرو خود را.

مایک مک دونالد پروانه و طب باغ در زمین های جنگلی فرهنگی مرکز Brantford, Ont. (دانا Prieto)

از طریق این اواخر 1980s MacDonald ادامه داد: ایجاد کار خود را در گفتگو با بزرگان توسط مستندسازی تاریخ شفاهی که شد مدارک شهادت ارائه شده در دادگاه برای زمین عنوان مورد و همچنین در یک پروژه برای tribal council برای ساخت یک رکورد از داروهای سنتی و با استفاده از آنها در Gitxsan زبان.

در حالی که مستند منطقه تهدید صریح, ورود به سیستم بر روی یک کوه در نزدیکی Kitwanga, B. C., مک دونالد متوجه حضور گسترده از پروانه ها. او در زمان عکس از گرده نشان داد و آنها را به یک سالمند که توضیح ارتباط بین پروانه, پزشکی, گیاهان و شفا.

مک دونالد شاهد چگونه استخراج منابع تهدید جوامع بومی و همچنین گرده و شروع به کاشت پزشکی و پروانه باغ در سراسر کشور ایجاد مکان هایی که به نام تفکر از ارتباط انسان با تمام موجودات زنده است.

مک دونالد باغ بازگرداندن زمین های reintroducing گیاهان بومی به تغییر سایت. کار خود را برجسته نه تنها این واقعیت است که زمین را نمی توان جدا از انسان, زندگی, اقتصاد, صنایع, و, اقدامات, اما همچنین که آن انعطاف پذیر است.

ما به تازگی راه اندازی پیدا کردن گلمتقابل-کانادا پروژه ای است که به بررسی ارتباط مردم زمین و گرده از طریق بوم شناسی, هنر و آموزش است. این تحقیقات میان رشته ای شامل یک تنوع از همکاران از جمله بومی هنرمندان, محیط زیست, دانش آموزان و گالری های هنری به شرکت تولید دانش در مورد این روابط است.

مایک مک دونالد پروانه و طب باغ در Kitchener-Waterloo, هنر, گالری, Kitchener, Ont. (دانا Prieto)

تکرار تاریخ

که این گرده افشان باغ در سراسر کشور پدید آمده از بومی مقاومت در’suwet’en خاک است مربوط به بحث توسعه سواحل GasLink LNG و خط لوله از طریق همان خاک است.


ادامه مطلب: مرطوب’suwet’en محاصره: بیشتر کسب و کار به طور معمول در کانادا


با وجود گذشت 30 سال بین ورود و امروز خط لوله تظاهرات وجود دارد شباهت ها. درگیری ها در این سرزمین طنین انداز در سراسر بزرگتر مناظر و به ارمغان می آورد به نور گسترده تر در چالش با احترام به حقوق محیط زیست و حفاظت از محیط زیست در کشور ساخته شده است در استخراج منابع و نسل کشی است.

پس از مک دونالد مشاهدات در اواخر 1980s کاهش گرده تبدیل به یک جریان اصلی موضوع محیط زیست با منافع عمومی است. چشمگیر تلفات پروانه و زنبور عسل گونه ثبت شده در کانادا و افزایش نگرانی ها در مورد پتانسیل های اقتصادی و زیست محیطی اثرات از دست دادن خدمات اکوسیستم این حشرات فراهم می کند.

مستند تهدید به گرده در کانادا شامل تغییر آب و هوا استفاده از آفت کش ها از دست دادن زیستگاه و بیماری مقدمه. تهدیدات متفاوت در سراسر گونه ها و در سراسر مناطق اما یک ریشه مشترک علت رشد مختلف در صنایع استخراجی و صنعتی و کشاورزی و شهرنشینی در هزینه تمام طبیعت است.

پروانه در یک بومی wildflower در انتاریو است. (شیلا فیق)CC BY-SA

در حالی که پوشش رسانه ای گسترده عمومی نگرانی های سیاسی و منابع بوده است به کارگردانی حفاظت از زنبورها و دیگر گرده افشان واقعیت باقی می ماند که حشرات گونه ادامه به کاهش است.

آن است که تبدیل شدن به زحمت روشن است که پرداختن به مسائل هسته ای با توجه به بومی زمین پاسداشت استخراج منابع و منافع شرکت های بزرگ باقی می ماند مهم برای پرداختن به مقیاس نگرانی های زیست محیطی از جمله گرده افشان از دست دادن در کانادا و فراتر از آن.

پروانه ها و گیاهان پزشکی

TC انرژی تلاش برای ساخت $4.7 میلیارد ساحلی GasLink خط لوله در unceded مرطوب’suwet’en سرزمین است مثال دیگری از مهاجر-استعماری خشونت و ناکافی مشاوره فرآیندهای است که رعایت استخراج منابع.

مرطوب’suwet’en ارثی ستاد رضایت داده نشده به خط لوله توسعه است. خواسته های خود را در هماهنگی با سازمان ملل متحد اعلامیه حقوق مردم بومی و حقیقت و آشتی کمیسیون تماس به اقدام و آنها را به ابراز نگرانی در مورد محیط زیست حقوقی و معنوی اثرات این پروژه خاطی قلمرو خود به ویژه در رابطه به نظارت از آب آشامیدنی تازه و سالم ماهی قزل آلا جمعیت.

گذشته و اخیر درسهایی از مرطوب’suwet’en خاک چه برجسته کانادایی مجبور به ادامه خواهد داد و دست به گریبان با: میل به حفظ حیات وحش ممکن است در هزینه های کوتاه مدت اقتصادی به دست آورید. که نیاز به یک بازتاب رویکرد به رابطه ما با زمین و مردمان بومی که stewarded این سرزمین از زمان بسیار قدیم.

مک دونالد پزشکی و پروانه باغ از سایت های بومی زیست محیطی و فرهنگی و معنوی دانش است. آنها همچنین فضاهای است که برای تغییر رویکرد به استخراج منابع و تأمل در روابط با زمین.

مایک مک دونالد پروانه و طب باغ در Kitchener-Waterloo, هنر, گالری, Kitchener, Ont. (دانا Prieto)

بازسازی زیستگاه های بومی داروهای گیاهی برای هر دو نفر و حیات وحش, مک دونالد, ترمیم زمین برای تفکر عمیق, انعطاف پذیری و امید است. مک دونالد باغ آثار به ما نشان می دهد تکرار داستان Gitxsan و مرطوب’suwet’en اظهارات از سرزمین آبا و اجدادی خود را یادآوری ما را از راه به ستیزه با این زمان به چالش کشیدن و چگونه گوش دادن می تواند به ما غنی تر و درک عمیق تر از روابط متقابل بین زمین و آب و موجودات زنده است.

جهان آغاز شده است برای درک بهتر است که هسته اصلی صنایع استخراجی هستند به عمیق سیاسی و اقتصادی در تضاد مربوط به مهاجر-استعماری و در حال حاضر یک مشترک استعماری تاریخ است. حفاظت و دولت ها به طور فزاینده ای با استناد به آن نیاز به دانش بومی و مشارکت در شرکت مدیریت زمین و از آنها دفاع بومی-led مناطق حفاظت شده به عنوان مهم راه حل جهت کاهش بحران تنوع زیستی و تغییرات آب و هوایی.

کانادایی ها نیاز به اتصال نقطه از امروز اقدامات سیاسی و می دانم که اگر آنها در حال رفتن به آدرس این بحران آنها نیاز به یادگیری در مورد و آشتی با تاریخ استعماری و حال و پشتیبانی جوامع بومی ” خود تعیین.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>