جهان است و تولید بیشتر و بیشتر زباله های بهداشتی جدی و پیامدهای زیست محیطی. در مناطق شهری داخلی زباله های جمع آوری سریع و محل های دفن زباله را پر کنید تا به سرعت.

مقامات دولتی در حال تلاش برای مدیریت این مشکل در راه های جدید است. در جنوب جهانی این تمایل به شامل شرکت های خصوصی و گران قیمت از تکنولوژی به جای اتلاف وانت. این تغییر سیاست نسبت به privatising از مدیریت زباله است و محدود کردن زباله وانت دسترسی به مواد قابل بازیافت.

این اتفاق می افتد با وجود این واقعیت است که زباله جمع مسئول یک درصد بسیار بالایی از بازیافت. با جمع آوری و مرتب سازی و فروش مواد دور انداخته زباله وانت مقابله با بین 20 ٪ و 50 ٪ از کل تولید زباله.

Sidelining زباله جمع است که منجر به درگیری که یک گروه از محققان و فعالان در حال ردیابی. بارسلونا گروه تحقیقاتی رسمی بازیافت – با همکاری EnvJustice جهانی داد از زباله های جمع و زنان در اشتغال غيررسمی: جهانی شدن و سازماندهی (WIEGO) – منتشر کرده است یک نقشه نشان دادن درگیری های مربوط به رسمی بازیافت.

نقشه یک انتخاب از محیط زیست و عدالت اطلس 50 درگیری ها در آفریقا و آسیا و آمریکای لاتین که در آن زباله وانت در حال مبارزه اجتماعی و زیست محیطی عدالت است. این نقشه باعث می شود آن را آسان به ببینید که چه کسی از دست می دهد و چه کسانی سود حاصل از سیاست شیفت.

از لحاظ تاریخی زباله های جمع شده اند در مواجهه با شرایط کاری خطرناک و اجتماعی و به حاشیه راندن و آزار و اذیت. این نقشه نشان می دهد که چگونه این وضعیت مخاطره آمیز بدتر شده است.

ضایعات هنگامی که آزادانه در دسترس به فقرا است که مناسب برای اهداف کسب و کار. به عنوان یک نتیجه شرکت های خصوصی به دست آوردن سود بزرگ در حالی که زباله جمع سست امرار معاش خود.

در ضمن جامعه looses مزایای زیست محیطی بازیافت.

کسب و کار از زباله

رسمی بازیافت بخش است که در راه ساختن یک زندگی برای 19 میلیون به 24 میلیون نفر در جهان جنوب با توجه به بین المللی کار سازمان است. دانش و مهارت خود را در مورد مواد مانند فلزات و پلاستیک و کاغذ را قادر می سازد آنها را به آیتم های یک ارزش است.

آنها ارائه خدمات به جامعه عاری از هزینه است اما کار خود و حقوق همیشه به طور کامل به رسمیت شناخته شده. در برخی از کشورها مانند برزیل و کلمبیا آنها را به شدت سازمان یافته در تعاونی ها و انجمن ها. این را قادر می سازد آنها را به صدای خود را ادعا می کند و حتی به طور رسمی تا زباله های شهری خدمات.

در دهه گذشته تهدید به اتلاف کننده معیشت در جنوب جهانی شده اند باعث تغییر در سیاست های عمومی به سمت خصوصیسازی کنند رسمی مدیریت شهری زباله. این گرفته شده سه فرم اصلی: احتراق خصوصیسازی و فضای شهری محدودیت.

سوزاندن: این فن آوری بزرگ, عمومی یارانه برای مثال به کاهش تولید گازهای گلخانه ای از پروژه های مکانیسم توسعه پاک از پروتکل کیوتو. اولین زباله سوز در آفریقا ساخته شده بود در اتیوپی در سال 2018 با سرمایه گذاری چین و کرون فن آوری است. ملی ممنوعیت سوزاندن به چالش کشیده شده از فیلیپین به مکزیک.

اعتراض زباله سوز در شهرستان کزون. Quezon City مورد

اما تحقیقات نشان می دهد که بازیافت است که همیشه ترجیح داده به سوختن. این درست است که هر دو به لحاظ اجتماعی از لحاظ معیشت زباله چینان و همچنین سازگار با محیط زیست برای تولید گازهای گلخانه ای Co2 و خطرات ناشی از آلودگی هوا.

در دهلی زباله چینان و ساکنان متفقین در برابر احتراق است.

خصوصی سازی: شرکت های بزرگ تبدیل شده اند به طور فزاینده ای علاقه مند به زباله به عنوان یک منبع. برای مثال در ژوهانسبورگ پیدایش دفن شد خصوصیسازی کنند و زباله ها را جمع کردم و با خشونت بیرون کردند. رسمی معیارهای پیمانکاری شهرداری مدیریت پسماند خدمات است که در محل قرار داده و در نهایت به استثنای زباله وانت برای مثال در مصر و غنا.

بسته شدن مشکل محل دفن زباله اغلب منجر به تغییر ساده از آسیب های زیست محیطی در مکان هایی مانند بلم و ریو دو ژانیرو به عنوان به خوبی.

اعتراض علیه خصوصی سازی زباله در بلم. بلم مورد

محدودیت در فضای شهری: این می تواند تحت تاثیر قرار زباله وانت و معیشت خود را. به عنوان مثال ممنوعیت حیوان یا انسان کشیده وسایل نقلیه. چنین نمونه هایی دیده می شود در پورتو الگره و مونته ویدئو.

مثال دیگر این است که نصب و راه اندازی “ضد پور”, “هوشمند” ظروف در بوئنوس آیرس و Bogota.

و در نام مدرن و بهداشتی مراکز شهر زباله جمع هستند و دسترسی به برخی از مناطق شهری مانند در پنوم پن.

مقاومت و بسیج

زباله جمع به طور فزاینده ای اقدام به مخالفت با سیاست هایی که رد آنها را از خود منبع امرار معاش. مناطق اصلی تمرکز دارد حقوق اجتماعی و رسمی ورود به شهرداری و مدیریت پسماند. آنها همچنین سازماندهی به محیط زیست خود خدمات قابل رویت مبارزه با تبعیض و توانمندسازی جوامع خود. این اتفاق بیشتر در کشورهای آمریکای لاتین. اما آن را نیز اتفاق می افتد در آفریقای جنوبی و هند در میان دیگران.

اتحاد جهانی زباله وانت های پشتیبانی شده توسط این سازمان غیر دولتی زنان در اشتغال غيررسمی: جهانی شدن و سازماندهی آثار با سازمان در بیش از 28 کشور جهان است. هدف آنها این است که عبارتند از: ضایعات وانت در تصمیم گیری خود را بهبود شرایط کار خود را توسعه ظرفیت و رسیدن به رسمیت شناختن کار خود را. گروه های جامعه مدنی نیز با تشکیل یک شبکه جهانی اتحاد برای زباله سوز جایگزین.

به رسمیت شناختن سهم که زباله چینان را در حال رشد است و در برخی از کشورها. اما بسیاری هنوز هم چهره اجتماعی به حاشیه راندن بسیار نامناسب کار و شرایط زندگی و اخیرا یک روند جهانی از خصوصی سازی مدیریت پسماند است که تهدید به محروم کردن آنها را به طور کامل از امرار معاش خود.

این مقاله نوشته شده توسط نینا Clausager حداکثر Stoisser فدریکو Demaria و مارکوس Todt. آنها نوشتن بارسلونا, گروه تحقیقاتی رسمی بازیافت در ICTA-UAB همراه با والریا Calvas, ریکی Cleere و Chandni Dwarkasing با حمایت از لوسیا فرناندز Gabard و فدریکو Parra (WIEGO-GlobalRec).

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو