عمده کشورهای صنعتی در حال حاضر زندگی می کنند در یک “مصرف و دور” جهان است. این فوق العاده است برای پایین شرکت های خطوط و انتزاعی اقداماتی مانند تولید ناخالص داخلی اما هزینه اجتماعی و زیست محیطی از این راه زندگی شده اند بالا – برای مثال قیمت بالا از “مد سریع”. ما همه را تشویق به استفاده کمتر و بازیافت بیشتر, اما چگونه می تواند به ما به عنوان یک جامعه تغییر به “مصرف و تصویب در” مدل ؟

آنچه مورد نیاز است برای شرکت ها و مصرف کنندگان به مساوی تبدیل و شرکای فعال در ایجاد ارزش های پایدار و مستقل از مالکیت. این فرایند شناخته شده به عنوان ارزش cocreation. ما اقتصادی و اجتماعی سیستم توسعه یافته از یک کالا به کالا به یک کالا برای مبادله پول سیستم. جامعه و اقتصاد مبتنی بر ارزش شرکت آفرینش بدان معنی است که ما در حرکت به یک سرویس برای خدمات ارز سیستم که در آن شرکت ها و مصرف کنندگان در برابر همکاران. شرکت های ارائه دانش در مورد یک تجارت خاص و یا خوب در حالی که مشتریان ارائه دانش مورد خاص انتظارات تجارب و زمینه ای که در آن خوب و یا خدمات را تجربه خواهد شد.

یکی از نمونه های تحویل شرکت DHL که به طور منظم به ارمغان می آورد با هم مشتریان خود و خدمات همکاران در “مراکز نوآوری” برای به اشتراک گذاشتن بهترین شیوه. پاتاگونیا یک standout در صنعت پوشاک تشویق مشتریان برای شرکت ایجاد ارزش از طریق کارگاه های تعمیر لباس, معاوضه, و بیشتر.

ارزش cocreation جایگزین مصرف

در قرن 19 و کشاورزان و تجار و بازرگانان ایجاد ارزش به طور مستقیم از طریق فعالیت های خود را. قرن 20th قرن از شرکت در آن نیمه دوم شرکت های چند ملیتی به دست آورده حرکت. همه از این مدل دارای پایه های خود را در یک ورودی-طول-خروجی مدل است که در آن تامین کنندگان کالا و خدمات به مصرف کنندگان که استفاده از آنها را.

وارد قرن 21 مصرف کننده کالا و خدمات بلکه مشتری در کسب و کار به کسب و کار ارتباط تبدیل شده است بسیار مهم بازیگر در یک مشتری-محور ایجاد ارزش چشم انداز.

اولین تفاوت اساسی از همخلقی ارزش است که تمام فعالیت های اقتصادی و مبادلات رابطهای با ارزش است که تنها در ایجاد روابط با حداقل دو بازیگران, و در نتیجه, آن است که همیشه شرکت ایجاد شده است. در چنین روابط هر یک بازیگر امر دانش برای ایجاد ارزش است. ارزش واقعی ساکن در خوب خدمات و یا اطلاعات حاصل از دانش کاربردی است, اما آن بستگی دارد به آنچه که دیگر بازیگر باعث می شود آن را بر اساس خود دانش است. کالا و خدمات تنها از وسایل نقلیه برای ارزش تولید شده از دانش کاربردی.

برای مثال یک وکیل اعمال خواهد شد دانش حقوقی برای دفاع از مشتری است. یک آشپز در یک رستوران اعمال خواهد شد پخت و پز دانش برای آماده سازی وعده های غذایی رضایت بخش. یک طراح را با استفاده از خود و یا مهارت های خود را به تصور و ایجاد شیک و راحت مبل. استفاده از دانش نتایج در فعالیت های است (در مثال ما دفاع از مشتری خدمت وعده های غذایی خوب و طراحی مبلمان) که شرکت ها و افراد انجام برای خود و یا برای دیگران و این که ممکن است شامل استفاده از ملموس کالا (به عنوان مثال گوشت و سبزیجات ، به طبخ وعده های غذایی; چوب یا دیگر مواد برای مبلمان). وجود دارد هیچ ذاتی مستقل در ارزش کالا و یا خدمات تولید شده است. بنابراین مالکیت کالا هیچ ارزش را در خود دارد. اما امروز در مدل اقتصادی در اکثر موارد ارزش نیاز به ایجاد مالکیت.

دومین تفاوت اساسی این است که همه بازیگران با هم برابر هستند کمک به ایجاد ارزش. در نسخه ای از این تفکر اقتصادی و اجتماعی بازیگران هستند به همان اندازه ارائه دهندگان خدمات و بهره مند از دانش کاربردی. وجود دارد و دیگر هیچ نیاز به ایجاد تمایز بین شرکت و مشتری. به جای کسب و کار به مصرف کننده و کسب و کار به کسب و کار تفکر طرفداران این رویکرد معتقدند برای یک بازیگر به بازیگر جهان اجتماعی و اقتصادی ارز. در این جهان مبادلات اتفاق می افتد از طریق فعالیت های مبتنی بر دانش کاربردی است که ارائه یک سرویس برای یک یا چندین بازیگران. در این دیدگاه سنتی مفهوم مصرف کننده و مصرف رفته است.

‘مد سریع’ نشان داده شده است که فوق العاده منفی اثرات زیست محیطی. ده متفرقه عکاسی

چشم انداز برای آینده و یا در حال حاضر واقعیت امروز ؟

برای نشان دادن این فلسفه ما فقط می تواند نگاه همه مبتنی بر اینترنت کسب و کار است که اجازه می دهد تا به اشکال مختلف از بازیگر تعامل است. سیستم عامل مانند Booking.com و Opodo باید موقعیت خود را به عنوان واسطه بین سنتی شرکت تامین کننده و مصرف کننده ارائه خدمات اتصال. Uber, BlaBlaCar و Airbnb ایجاد کرده های اقتصاد با ارائه سیستم عامل برای افراد برای به اشتراک گذاشتن خانه خود و یا اتومبیل. فضای استفاده نشده و ظرفیت تبدیل به ارزش تشکر برای این شرکت.

این مدل های شده اند به شدت کاملی و professionalised و های کامپوننت رو از دست داد. کشورهای متعدد گرفته اند اقدامات به ممنوعیت, محدودیت و جریمه برخی از پلت فرم کسب و کار. انتقادات شامل قیمت فشارهای سنتی ارائه دهندگان فرار از پرداخت مالیات افراط و متزلزل شرایط کار. درست های عامل مانند Couchsurfing رشد کرده و نه مانند تجاری گرا, سیستم عامل, اما همچنان به زنده ماندن.

تولید سنتی مبتنی بر شرکت های مانند پاتاگونیا و دو و میدانی با ارائه سیستم عامل برای مشتریان به مبادله یا تجارت محصولات استفاده می شود. این دنده در فضای باز و پوشاک با نام تجاری کاتماندو طول می کشد پشت هر محصول است که فروش آنها را برای بازیافت حتی اگر آن است که یک نام تجاری. پاتاگونیا [patagonia.com/worn-wear-repairs/] بلکه تولید کننده کفش Tricker را [trickers.com/uk/care] ارائه خدمات تعمیر برای مشتریان خود. پاتاگونیا و خرده فروش اری حتی تا آنجا که تشویق مشتریان نه برای خرید.

بسیاری از این شرکت ها شرکت ایجاد ارزش همراه با مشتریان خود را با ارائه محصولات استفاده می شود دوم زندگی و یا طولانی تر شدن عمر محصول موجود است. شرکت و مشتری نیاز به کار با هم برای ایجاد این اتفاق می افتد. در حالی که یکی ممکن است می گویند که استراتژی های مانند یکی از پاتاگونیا غیر منطقی است و می تواند در برابر سهامداران خواهد شد (خوشبختانه این شرکت خصوصی برگزار شد و در نتیجه هیچ سهامداران) در نظر گرفتن ارزش شرکت-ایجاد چشم انداز این شرکت می داند که بیشتر و بیشتر پایدار ارزش ایجاد شده است که طولانی محصول زندگی به جای پرورش بیش از مصرف و استفاده و دور” ذهنیت است.

ارزش شرکت-ایجاد اتفاق می افتد در کسب و کار به مصرف کننده تعامل کسب و کار به کسب و کار و تعامل و مصرف کننده به مصرف کننده تعامل آن را کوتاه بازیگر به بازیگر تعامل است. تمام کسانی که در فعل و انفعالات هستند منبع همخلقی ارزش برای یک یا هر دو طرف های درگیر. همه کسانی که فرصت های بالقوه برای کمک به ما را به “مصرف کمتر” بدون “کمتر”. بیشتر جایگزین مانند لباس اجاره برای پاسخ به مردم نیاز وجود داشته باشد به سنتی “خرید مصرف و دور” ذهنیت است. آن است که هنوز یک راه طولانی برای رفتن به تغییر مردم باورها و رفتارها و اتخاذ کسانی که راه های جایگزین به عنوان برابر گزینه های سنتی “مصرف”.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو