چگونه به بهبود رابطه ما با طبیعت پس از coronavirus

در وسط coronavirus بسیاری از ما تبدیل شده اند به طبیعت به کاهش سطح استرس و بهبود سلامت روانی و ماندن از لحاظ جسمی فعال است. در عین حال تعامل انسان با طبیعت و اکوسیستم کمک به این وجود از زمان همه گیر در وهله اول. پس چه می تواند ما را به دور از این ؟

عمل انسان تغییر کرده سیاره ما از زمین به اقیانوس و منجر به از دست رفتن اکوسیستم. شواهد قوی وجود دارد که ظهور بیماری های زئونوز – کسانی که پرش بین حیوانات – مرتبط است به تغییر اکوسیستم و انسان تجاوز به زیستگاه های حیات وحش و سازمان ملل متحد به تازگی مرتبط تخریب محیط زیست به ظهور بیماری های همه گیر.

دو راه اصلی وجود دارد که ما تاثیر بر محیط زیست افزایش خطر بیماری های همه گیر مانند زمان شیوع کروناویروس.

با رشد بشر شهرک سازی و پاکسازی زمین برای کشاورزی انتقال مناطق بین اکوسیستم های مختلف رشد کرده اند. این آگهی به گونه از زیستگاه های مختلف اختلاط و تعامل با یکدیگر در راه های جدید است. این تماس های جدید را فراهم می کند فرصت های جدید برای بیماری های برای پرش بین گونه ها به عنوان coronavirus را انجام داد.

ما گسترش به مناطق وحشی در حال افزایش خطر بیماری های جدید مانند coronavirus. huyangshu/شاتر

مهم دوم راننده برای ظهور بیماری زئونوز است که از دست رفتن تنوع زیستی. با کاهش تنوع زیستی بیماری vectors – آن دسته از حیوانات که حمل و انتقال عفونی بیماریزا هستند بیشتر احتمال دارد به غذا در مهره داران از گونه های دیگر است که دیگر به عنوان فراوان است. کسانی که گونه های دیگر پس از آن تبدیل شدن به مخزن اولیه از پاتوژن.

یک مثال از این است که افزایش خطر ابتلا به بیماری لایم به انسان ها در شمال امریکا است. نشان داده شد که جنگل تکه تکه شدن منجر به کاهش تنوع مهره داران و افزایش فراوانی عمومی برخی از گونه ها مانند سفید پا ماوس تبدیل شده است که اولیه مخزن باکتری باعث بیماری لایم.

بالا و تنوع زیستی از سوی دیگر می تواند به کاهش خطر برای سلامت انسان است. مکانیسم زمینه ای است به نام “اثر رقت” و آن را با این نسخهها کار با هر دو کاهش چگالی نسبی از حیوانات است که در خدمت به عنوان یک مخزن طبیعی برای عوامل بیماری زا و تراکم جمعیت از پاتوژن بردار (مانند کنه). این به این معنی کمتر برخوردهای بین بردار و حیوانات را آلوده آنها با این بیماری است.

مزایای طبیعت

اما بیشتر تماس بین انسان و محیط زیست شده است یکی از مهم ترین پاسخ برای این بیماری همه گیر از سلامت روان چشم انداز.

بسیاری از ما که به اندازه کافی خوش شانس برای زندگی در مناطق که در آن مستند محدودیت هنوز هم اجازه فعالیت در فضای باز تبدیل به پیاده روی و ورزش در خارج از منزل و لذت بردن از زیبایی از رودخانه های شهری فضاهای سبز و جنگل ها همه در حالی که پیوستن به تجویز مقررات در فاصله فیزیکی و اندازه گروه.

به عنوان ما پاسخ به همه گیر قرعه کشی از جمله فضاهای برای بهبود رفاه نمی توان نادیده گرفت. علم به مدت طولانی ثابت شده است که دسترسی به سبز شهری از جمله پارک ها و دریاچه ها است و اثرات مثبت در بهداشت و درمان به طور معمول با توجه به بهبود کیفیت هوا و افزایش فعالیت فیزیکی انسجام اجتماعی و کاهش استرس است. همچنین نشان داده شده است که تعامل با طبیعت کمک می کند تا ما را به بهتر از بهبود استرس است.

گرفتن به طبیعت شده است مهم مرهم برای بسیاری از افراد در طول یک زمان استرس زا. Filip خواننده/EPA

سبز شهرها نه تنها پشتیبانی از سلامت انسان است اما همراه با طیف گسترده ای از مزایای دیگر: آن است که مقرون به صرفه کمک می کند تا کاهش اثر جزیره گرمایی در یک زمان به طور فزاینده ای شدید درجه حرارت و بهبود کیفیت هوا است.

مناطق سبز نیز می تواند کمک به کاهش خطر سیل با اجازه دادن به آب بیشتری برای نفوذ به خاک و در نتیجه کاهش میزان آب اضافی در rainstorms. در نهایت سبز شهری می تواند ایجاد زیستگاه برای گونه های گیاهی و حیوانی.

آنچه که ما می توانید انجام دهید

در نور این امید من این است که این بیماری همه گیر کوروناویروس را تحریک عمل به آدرس اساسی رانندگان ظهور بیماری از جمله اکوسیستم های تخریب و از دست رفتن تنوع زیستی. چالش حفاظت از محیط زیست در عصر سرعت در حال افزایش بحران آب و هوا بسیار زیاد است و افراد اغلب احساس ضعف و قادر به کمک به تغییر.

اما ما اخیر تجارب مثبت با محیط زیست همچنین در حال حاضر یک فرصت منحصر به فرد برای خروج از این بیماری همه گیر با یک رابطه بهتر با طبیعت است. به رسمیت شناختن ارزش فضاهای سبز باید تشویق طولانی پس از همه گیر را تصویب کرده است و اگر درست مدیریت شود می تواند تشویق به عمل در سطح جامعه برای حفاظت از اکوسیستم از بیشتر انسان تهاجم.

ما به عنوان نگاه به آینده رو به رشد شهرستانها نیاز به اولویت بندی های موجود فضای سبز و ایجاد امکانات جدید موجود در شهرستان مرزی. فضای سبز در شهرها و حمایت از سلامت هدف را بدون اهانت آمیز زیستی مناطق دیگر. تجربه طبیعت در خارج از شهرستانها باقی خواهد ماند و مهم برای حفظ سلامت انسان است اما تنها امکان پذیر خواهد بود برای دسترسی و تجربه در دراز مدت اگر ما می تواند پیدا کردن یک تعادل سالم بین ما استفاده از منابع و حفاظت از طبیعت.

اجرای و تقویت مقررات زیست محیطی برای حفظ و یا بازگرداندن زیستی مناطق حیاتی خواهد بود. هزینه مدیریت این مناطق برای حفاظت از تنوع زیستی و تفریح و سرگرمی آسان تر است برای برقراری ارتباط اگر طیف گسترده ای از مزایای در نظر گرفته شده از جمله سهم آنها را به سلامت انسان.

سبز یک استراتژی است که به ما کمک می کند تا ساخت بهتر است پس از coronavirus می تواند حمایت از توسعه پایدار در بسیاری از حساب نه تنها سلامت روحی و روانی و جسمانی بلکه به اطمینان حاصل شود که چند اهداف جهانی مانند مبارزه با تغییرات آب و هوایی و کاهش مخاطرات طبیعی خطرات می توان به دست آورد.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de