مردم سفر به استرالیا را در حال حاضر به خود منزوی برای 14 روز – یکی از طیف وسیعی از اقدامات را اعلام کرد در آخر هفته با نخست وزیر اسکات موریسون با هدف کاهش گسترش coronavirus و کاهش استرس در تخت بیمارستان.

این مفهوم کلی از کاهش این ویروس را گسترش نامیده شده است “مسطح منحنی” توسط اپیدیولوژی – کارشناسان که به مطالعه چگونه اغلب بیماری ها رخ می دهد در جمعیت های مختلف و چرا. اصطلاح تبدیل شده است گسترده در رسانه های اجتماعی که مردم را تشویق به تمرین “اجتماعی فاصله”.

اما چگونه اجتماعی فاصله کمک به صاف منحنی است ؟ ما می توانید توضیح دهید که با مراجعه به آنچه ریاضیدانان تماس “رشد نمایی”.

رشد نمایی

در مراحل اولیه یک بیماری همه گیر هنگامی که بسیاری از مردم مستعد ابتلا به عفونت ریاضیدانان می توانید مدل یک بیماری را از فردی به فرد گسترش اساسا به عنوان یک تصادفی “انشعاب روند”.

این نمودار نشان می دهد تعدادی از موارد در طول زمان در یک انشعاب روند با رشد نمایی.

اگر یک فرد آلوده آلوده دو نفر دیگر به طور متوسط تعداد افراد آلوده به دو برابر هر نسل. این ترکیبات شناخته شده است به رشد نمایی.

البته یک فرد آلوده است قطعا رفتن به آلوده کردن دیگران است. وجود دارد بسیاری از عوامل مؤثر بر احتمال عفونت است. در یک بیماری همه گیر نرخ رشد بستگی به متوسط تعداد افرادی که یک فرد می تواند آلوده و زمان آن طول می کشد برای کسانی که مردم را به عفونی شدن خود را.


ادامه مطلب: کروناویروس و COVID-19: پاسخ سوالات شما توسط ویروس کارشناسان


تحقیقات نشان می دهد تعداد تایید COVID-19 موارد نمایی در حال رشد است در سراسر جهان با تعداد دو برابر مورد هر شش روز

رشد نمایی مدل از نزدیک مطابقت با واقعیت زمانی که شروع با تعداد کمی از افراد آلوده در یک جمعیت بزرگ مانند زمانی که این ویروس برای اولین بار پدید آمده در ووهان و یا هنگامی که آن را وارد در ایتالیا یا ایران.

اما آن را به یک مدل خوب هنگامی که تعداد زیادی از افراد آلوده شده اند. دلیل این است که شانس فرد آلوده تماس با یک فرد مستعد ابتلا کاهش می یابد به سادگی از آنجا که وجود دارد کمتر از افراد مستعد و رو به رشد کسری از مردم را بهبود و توسعه برخی از سطح از ایمنی.

در نهایت شانس یک فرد آلوده تماس با یک فرد مستعد ابتلا می شود به اندازه کافی کم است که میزان عفونت کاهش می یابد و منجر به موارد کمتر و در نهایت پایان ویروسی پخش شده است.

صاف منحنی

مقامات بهداشتی در سراسر جهان شده اند قادر به به طور کامل جلوگیری از COVID-19 را گسترش. اگر موارد هر دو شش روز پس از آن بیمارستان و در بخش مراقبت های ويژه (Icu) به طور خاص خواهد شد به سرعت غرق خروج بیماران بدون مراقبت های لازم.

اما نرخ رشد را می توان آهسته با کاهش میانگین تعداد موارد است که تنها یک مورد را افزایش می دهد.

در انجام این کار به همان تعداد از مردم احتمالا آلوده می شود و این بیماری همه گیر را آخرین دیگر خواهد شد اما تعداد موارد شدید پخش خواهد شد. این به این معنی است که اگر شما طرح یک نمودار از تعداد موارد در طول زمان افزایش و کاهش منحنی طولانی تر است اما اوج خود پایین تر است. توسط “مسطح منحنی” در این راه ويژه خواهد شد کمتر احتمال دارد به اجرا از ظرفیت.

مسطح منحنی است یکی دیگر از راه گفت: کاهش گسترش یافته است. این بیماری همه گیر است طولانی اما ما کاهش تعداد موارد شدید باعث کمتر بار در سیستم های بهداشتی. گفتگو/CC توسط ND

به عنوان وجود دارد در حال حاضر هیچ واکسن یا دارویی خاص برای COVID-19 تنها راه ما می تواند به کاهش و انتقال از طریق بهداشت خوب جداسازی موارد مشکوک و اجتماعی فاصله اقداماتی از قبیل لغو مراسم بزرگ و بسته شدن مدارس.

جلوگیری از “فوق العاده-پخش”

البته این وضعیت است نه کاملا به عنوان ساده به عنوان ساده انشعاب روند. برخی از مردم تعامل بیش از دیگران ممکن است در تماس با بسیاری از گروه های مختلف.


ادامه مطلب: هیچ مدرکی وجود ندارد که این کروناویروس جدید گسترش می یابد از طریق هوا – اما آن را هنوز هم ممکن است


ریاضیدانان مدل این اتصالات به عنوان یک شبکه اجتماعی به عنوان یکی از زیر. افراد آلوده قرمز گره ها و افراد مستعد آبی هستند. بزرگ گره در وسط نمودار فوق العاده-پخش یک فرد که متصل با بسیاری از دیگران و در نتیجه دارای پتانسیل بیشتری برای گسترش این بیماری است.

این نمودار نشان می دهد که چگونه یک بیماری همه گیر ممکن است در سراسر یک شبکه در طول زمان است. نقطه های آبی مستعد ابتلا افراد در حالی که نقطه های قرمز آلوده مردم است. دو نقطه متصل شده توسط یک خط اگر آنها در تماس با یکدیگر و تماس با یک فرد بزرگتر خود را نقطه در شبکه است.

مداخلات کمک به خلاص شدن گره ها و شکستن اتصالات.

در نمودار بالا, بزرگ, بسیار متصل به گره مرکزی خواهد بود یکی از بهترین برای حذف به شکستن اتصالات. این است که چرا این ایده خوبی است برای جلوگیری از بزرگ و مجامع عمومی در طول COVID-19 شیوع.

ریاضی شبیه سازی های اجتماعی فاصله نشان داده اند که چگونه شکستن شبکه جدا می کند صاف منحنی از عفونت است.

چگونه ریاضی کمک

چقدر اجتماعی فاصله مورد نیاز است برای پهن کردن منحنی به اندازه کافی برای جلوگیری از بیمارستان در حال غرق ؟ آن را به اندازه کافی به قرنطینه افرادی که در تماس با تایید موارد ؟ آیا ما نیاز به گسترده بسته شدن از وقایع مدارس و محل های کار?

پاسخ به این سوالات نیاز به مدلسازی ریاضی.

ما هنوز در مراحل اولیه COVID-19 شیوع و بزرگ وجود دارد عدم اطمینان در مورد ویژگی های این ویروس است. به دقت پیش بینی COVID-19 رشد, زمینه پویایی انتقال نیاز به تعیین خواهد شد.

این محور توسط عوامل از جمله:

  • چگونه بسیاری از مردم به طور متوسط یک فرد آلوده? (از “تولید مثل شماره” که به گفته سازمان جهانی بهداشت در حال حاضر بین 1.4–2.5 نفر)
  • چه مدت تا شروع علائم ؟ (این “دوره کمون” است که تخمین زده می شود 5.1 روز)
  • چه نسبت از انتقال رخ می دهد قبل از شروع علائم اگر هر ؟

به عنوان داده جمع آوری و یکپارچه به مدل در ماه های آینده ما بهتر خواهد شد قرار داده شده برای ارائه پیش بینی های دقیق در مورد این دوره از COVID-19.

تا آن زمان بهتر است به خطا در کنار احتیاط و اقدام سریع به سرعت انتقال به جای خطر سنبله در موارد و قرار دادن فشار بر روی ما سیستم بهداشت و درمان.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو