چگونه برای تمیز کردن خانه خود را برای جلوگیری از گسترش coronavirus و عفونت های دیگر

به عنوان بیماری همه گیر کوروناویروس گسترش در سراسر جهان آن را به یک زمان خوب به درک چگونگی تمیز کردن می تواند کمک به جلوگیری از گسترش بیماری و آنچه شما می توانید انجام دهید برای کاهش خطر عفونت در منزل شما.

Coronavirus است که عمدتا انتقال از فرد به فرد از طریق قطرات کوچک از بزاق دهان یا دیگر مایعات بدن است که در هوا شناور بعد از سرفه یا عطسه.

اشیاء آلوده و سطوح نیز می تواند مهم در انتقال بیماری است. آن را به طور کامل روشن نیست چه نقش آنها در انتقال جدید کروناویروس اما آنها بازی یکی از مهم مرتبط با ویروس ها مانند سارس و MERS.

همچنین ممکن است مهم در انتقال این ویروس اگر چه نقش خود را هنوز به طور کامل روشن نیست. اما آن را حس می کند که چیزی آلوده به این ویروس می تواند از آن عبور کند به عنوان مثال اگر یک فرد آن را لمس و سپس لمس بینی خود را در دهان و یا صورت.

بنابراین اگر کسی در خطر ابتلا به این ویروس شده است در خانه خود را تمیز کردن به کاهش میزان آلودگی در سطوح ممکن است کمک به کاهش خطر انتقال بیشتر از coronavirus. (آن را نیز کاهش خطر انتقال عوامل بیماری زا است.)

چه تفاوتی بین تمیز کردن و ضد عفونی?

تاپیک مفید به تمایز را بین تمیز کردن و ضد عفونی.

تمیز کردن به معنی جسمی از بین بردن مواد آلی از جمله میکروب ها و گرد و خاک از سطوح. ضد عفونی به معنی استفاده از مواد شیمیایی برای کشتن میکروب ها بر روی سطوح.

تمیز کردن بسیار مهم است زیرا مواد آلی ممکن است مهار یا کاهش مواد ضد عفونی کننده توانایی به کشتن میکروب ها است.


ادامه مطلب: می coronavirus گسترش از طریق مواد غذایی ؟ می تواند ضد التهاب مانند ایبوپروفن آن را بدتر ؟ Coronavirus ادعا توسط کارشناسان بررسی می شود


چه مدت طول خواهد coronavirus زنده ماندن در خانه من ؟

ما دقیقا مطمئن نیستید که چگونه این coronavirus را برای زنده ماندن در سطوح. اگر آن را شبیه به دیگر coronaviruses آن می تواند زنده ماندن چند ساعت – به طور بالقوه تا چند روز. چه مدت زنده می ماند می تواند بستگی به درجه حرارت و رطوبت و چه سطح ساخته شده است.

چه چیزی می تواند آلوده در خانه من ؟

این سخت است برای گفتن دقیقا. وقتی کسی سرفه یا عطسه به خصوص اگر آنها نمی, پوشش دهان خود را, آن است که به احتمال زیاد در سطوح نزدیک به آنها آلوده شود.

دست اغلب مسئول انتقال عوامل بیماری زا از یک مکان به مکان دیگر تا موارد است که مردم اغلب در تماس هستند در معرض بیشترین خطر آلوده.

اغلب موارد لمس ممکن است شامل کنترل از راه دور تلویزیون, یخچال, درب, کابینت آشپزخانه, آشپزخانه سطوح شیپور خاموشی و دستگیره درب. و البته وجود دارد دستگاه های مانند تلفن های همراه و iPads – اما این ممکن است به اشتراک گذاشته و یا لمس توسط دیگران غالبا.

چه چیزی باید استفاده کنم و چگونه ؟

Coronavirus ظریف است و ساختار آن آسیب پذیر در محیط زیست است. هر دو حرارت و مواد شوینده از جمله صابون می تواند آن را متوقف کند عملکرد.

سطوح آلوده

اگر سطح آلوده می شود و یا شما فکر می کنم آن می تواند تمیز کردن آن را با یک مشترک خانگی ضد عفونی کننده خواهد کشتن ویروس. به یاد داشته باشید برای شستن دست های خود را پس از تمیز کردن (و یا استفاده از الکل بر اساس دست sanitiser) و اجتناب از دست زدن به چشم و دهان و یا بینی.

وجود دارد بسیاری از گزینه های برای چه به استفاده از پاک از جمله حوله کاغذی و پارچه یا دستمال مرطوب یکبار مصرف.

S-شکل الگوی برای تمیز کردن یک سطح بدون دوباره آلوده قطعات آن است. برت Mitchell, نویسنده ارائه شده

چگونه شما پاک کردن مهم است. شما نمی خواهید به “recontaminate” سطوح در حالی که تمیز کردن. کار از یک طرف از یک سطح به دیگری کمک می کند تا با این کار با استفاده از یک “S” شکل برای تمیز کردن.

اگر شما در حال استفاده مجدد از یک پارچه به یاد داشته باشید برای شستن آن پس از آن و اجازه دهید آن را خشک. قاچاق پارچه در ماشین لباسشویی شستشو با نرمال مایع نیز به احتمال زیاد برای کشتن این ویروس به ویژه در داغ بشویید.

ظروف و کارد و چنگال

شستشو با آب داغ و مواد شوینده خوب برای ظروف و کارد و چنگال. ماشین ظرفشویی است و حتی بهتر است زیرا می توانید با استفاده از آب داغ از دست های خود را تحمل کند.

لباس و کتانی

استفاده از گرم ترین تنظیمات ممکن است برای شستن آلوده شسته و مطمئن شوید که شما اجازه می دهد آن را به خشک به طور کامل. شما ممکن است بخواهید برای خراب کردن لباس و یا مواد دیگر تا همیشه نگاهی به دستورالعمل سازنده.

لباس های شسته شده از کسی که بیمار است می تواند شسته شده و با افراد دیگر موارد. اگر شما در حال دست زدن به آلوده موارد مانند حوله و یا ورق های جلوگیری از تکان خوردن آنها را قبل از شستن به کاهش خطر آلوده سطوح دیگر.

و به یاد داشته باشید برای شستن دست های خود را بلافاصله پس از دست زدن به هر گونه آلوده شدن لباس های شسته شده.

پیشگیری است, بهترین

به یاد داشته باشید که سطوح نقش مهمی در انتقال عوامل بیماری زا بنابراین جلوگیری از آنها را از تبدیل شدن به آلوده در وهله اول این است که به عنوان مهم به عنوان تمیز کردن. وجود دارد برخی از چیزهایی که شما می توانید انجام دهید برای کاهش میزان آلودگی از سطوح را در خانه خود:

– خود را پوشش سرفه و عطسه در حالت ایده آل با یک بافت اما در غیر این صورت به آرنج خود را و شستن دست های خود را بلافاصله

– دستهای خود را اغلب به خصوص پس از رفتن به دستشویی و قبل از غذا خوردن.


ادامه مطلب: چه virus چگونه می توانم آنها گسترش یابد ؟ چگونه آنها ما را بیمار می کند ؟


چه کار کنم اگر کسی در خانه من بیمار است ؟

ممکن است عاقلانه به فکر می کنم که اتاق در خانه خود را می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای مراقبت از یک عضو بیمار خانواده خود را. اگر ممکن است از اتاق ایده آل است که جدا از قطعات دیگر از خود خانه و یک حمام جداگانه.

تمیز کردن این اتاق وقتی کسی بیمار است و همچنین نیاز به برخی از اندیشه. بیشتر مشاوره در مورد مراقبت از کسی که با کروناویروس در صفحه اصلی در دسترس است از وزارت بهداشت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو