چگونه برای ساخت بهتر کانادا پس از COVID-19: تبدیل CERB به یک پایه درآمد سالانه برنامه

این داستان بخشی از مجموعه ای است که پیشنهاد راه حل برای بسیاری از مسائل در معرض در طول بیماری همه گیر کوروناویروس و چه دولت و شهروندان می توانند انجام دهند در کانادا به مکانی بهتر است.

COVID-19 باعث شده است تا دولت فدرال برای حمایت از افراد از طریق کانادا اقتصادی اضطراری بهره مند شوند (CERB). به طور همزمان حمایت برای پایه درآمد سالانه منفجر شده با برخی از پیشنهاد CERB می تواند تحول اساسی درآمد.

درآمد اولیه تبدیل به چاقوی ارتش سوئیس از سیاست های اجتماعی است. فراتر از ارائه درآمد کافی برای مدیریت هزینه های روزانه زندگی طرفداران آن اعتقاد دارند را بهبود بخشد و سلامت روانی نتایج افزایش توزیعی و عدالت و کاهش اشتغال اثرات اتوماسیون خار برابری جنسیتی ایجاد آزادی واقعی بهبود زیبایی از وجود و تبدیل رابطه بین مردم و کار.

من پیشنهاد می کنم یک پایه درآمد برنامه لازم است اما کافی نیست برای کامل اقتصادی خالص ایمنی.

مشاهدات من هستند بر اساس درس های از کانادا دو پایه درآمد آزمایش: این Manitoba اساسی درآمد سالانه آزمایش (Mincome) که انجام شد از سال 1974 تا 1979 و انتاریو اساسی درآمد خلبان (OBIP) در کوتاه مدت آزمایش سابق دولت انتاریو از کاتلین وین به پایان رسید که در سال 2018 است. من کار کرده اند با Mincome اطلاعات از سال 1981 و همچنین به عنوان ویژگی های یک مشاور OBIP.

استفاده از یک منفی مالیات بر درآمد

به عنوان با Mincome و OBIP بسیاری از طرح های پیشنهادی برای پایه درآمد سالانه بقیه در منفی مالیات بر درآمد. در حالی که درآمد مالیاتی نیاز مردم به پرداخت پول به دولت منفی مالیات بر درآمد با استفاده از یک فرد اخیر اظهارنامه مالیاتی به منظور بررسی واجد شرایط بودن برای پایه درآمد و برای محاسبه پرداخت های ماهانه است که به توزیع کنندگان واریز مستقیم. OBIP مورد نیاز متقاضیان به اظهارنامه مالیاتی و حساب بانکی پس این غیر معمول مورد نیاز برای شرکت کنندگان در پایه برنامه درآمد.

منفی مالیات بر درآمد خواهد ارائه تضمین پرداخت برای کسانی که درآمد زیر یک سطح معینی. برای هر دلار به دست آورده و بالاتر از این میزان تضمین اولیه درآمد پرداخت می افتد با یک درصد تا درآمد رسیدن به یک سطح کافی برای از بین بردن هر گونه پرداخت.

گرگوری ماسون/دانشگاه مانیتوبا

در کانادا ما در حال حاضر یک پایه درآمد برای خانواده ها با کودکان در قالب کانادا اولاد (CCB). اگر ما با استفاده از OBIP مدل, یک پدر و مادر تنها با درآمد و دو فرزند زیر 18 سال می تواند انتظار برای دریافت حدود 27,000 از درآمد اولیه به علاوه CCB (به عنوان به خوبی به عنوان یک GST اعتباری). پایه درآمد نمی خواهد نیاز به ارائه برای کودکان, اما آن را ممکن است برای ایجاد سطح حمایت برای زوج ها و کسانی که با معلولیت.

باید یک برنامه فدرال

با استفاده از CCB به عنوان یک راهنمای اولین اصل این است که هر پایه درآمد در کانادا باید یک برنامه فدرال اداره شده از طریق سیستم مالیات بر درآمد. مبلغ پرداخت شده به هر یک از کانادا خواهد بود و همان در هر نقطه در کانادا. برای جبران تغییرات منطقه ای در هزینه های استان می تواند انتخاب برای ایجاد تکمیلی پرداخت اداره شده توسط دولت فدرال به عنوان آنها در حال حاضر در حال انجام با CCB.

سابق انتاریو برتر Kathleen Wynne در آورده اساسی درآمد پروژه آزمایشی اما این آزمایش به پایان رسید که دولت او شکست خورده بود در سال 2018 است. کانادا پرس/کریستوفر Katsarov

اگر استانی کمک های اجتماعی برنامه های درمان اساسی درآمد به عنوان درآمد کمک های اجتماعی پرداخت خواهد سقوط به سطح پایین به طور موثر جبران بسیاری از هزینه ها از اساسی درآمد. بسیاری از استان ها ارائه اضافی به عنوان بخشی از کمک های اجتماعی از قبیل تکمیلی سلامت و اجاره کمک. پایه درآمد نمی خواهد از بین بردن این اما ممکن است بر سطح پشتیبانی بسته به اینکه چگونه فردی استان fine-tune اقتصادی خود را در شبکه های ایمنی.

این همه به نظر می رسد ساده اما عملی وجود دارد و چالش های سیاسی.

برای اولین بار بسیاری از کانادایی ها نمی اظهارنامه مالیاتی درآمد. مردم بومی که در حال ثبت شده در هند عمل و کسب درآمد از اولین ملل متعلق به شرکت پرداخت نمی کند که مالیات بر درآمد. دریافت کنندگان کمک های اجتماعی نیز نیاز به فایل نیست. پایه درآمد خواهد بنابراین نیاز دولت به گسترش موجود در آن فعال تلاش برای تشویق افراد کم درآمد به فایل اظهارنامه مالیاتی.

بیشتر به دلیل مالیات بر درآمد براده سالانه متقاضیان که وضعیت درآمد در طول سال تغییر خواهد نیاز به یک راه برای واجد شرایط برای پایه درآمد بین اظهارنامه مالیاتی. همان آنلاین واجد شرایط استشهاد استفاده CERB یک راه حل برای این مشکل است.

تاثیر بر انگیزه به کار می کند ؟

همچنین ما نمی دانیم چگونه یک پایه درآمد تاثیر می گذارد یک فرد انگیزه ای برای پیدا کردن کار که تکان دهنده است با توجه به بسیاری از میلیون ها دلار مصرف شده توسط مطالعات از اواسط دهه 1970 به حل و فصل این سوال. مشکل این است که شرکت کنندگان در همه این مطالعات می دانستم که پرداخت خواهد شد در یک سال و نه قطع از اشتغال است.

این عدم اطمینان مردم چگونه تغییر خواهد کرد تمایل خود را به کار هنگامی که پایه درآمد دائمی می شود استدلال می کند برای شروع کاملا با پرداخت کم — قطعا پایین تر از CERB — و تنظیم به آرامی به عنوان ما “یادگیری با انجام.”

موضوع دیگری را در نظر بگیرید. COVID-19 را متوقف کرده است و درآمد بسیاری از کسانی که خود و خانه و اتومبیل و دارایی های مالی. آیا ما پرداخت همان پایه درآمد برای کسی که با صدها هزار دلار از ارزش خالص مشترک برای بسیاری از کسانی که شغل خود را از دست با توجه به COVID — ما به عنوان پرداخت برای یک فرد بی خانمان زندگی در زیر یک پل هوایی در یک جعبه مقوا ؟

من فکر می کنم نیست. داشتن دارایی مانند یک خانه یا ماشین پس از رسیدن به یک مقدار آستانه باید رد صلاحیت کسی که از پایه درآمد سالانه.

Mincome تنها منفی مالیات بر درآمد آزمایش برای تنظیم پرداخت مبتنی بر درآمد و ارزش خالص. در ’70s کمک های اجتماعی برنامه های معمول مورد نیاز متقاضیان به انحلال دارایی های خود را قبل از درخواست برای پشتیبانی. امروزه متقاضیان ممکن است متوسط درجه از ثروت و هنوز هم واجد شرایط برای کمک های اجتماعی پرداخت.

این آژانس درآمد کانادا خواهد نقش مرکزی در یک دائم اساسی برنامه درآمد. کانادا پرس/Adrian microsoft developer

بسیاری از کانادایی ها موافق است که هر کسی با یک سطح معینی از ارزش خالص باید در قرعه کشی این پایین قبل از اینکه واجد شرایط برای پایه درآمد. به عنوان مثال با استفاده از سطوح حمایت برای یک نفر استفاده می شود OBIP ممکن آستانه $100,000 در ارزش خالص (حقوق صاحبان سهام در یک خانه و ماشین و پس انداز) که در بالا به کسی تبدیل شدن به واجد شرایط برای پایه درآمد.

بدون نیاز به انحلال دارایی

یکی نیست نیاز فروش خانه در زمان سختی به دلیل معکوس سالیانه وام های مسکن ارائه یک روش برای دسترسی به عدالت خانه برای حمایت از خانواده.

اصل روشن است — یک پایه درآمد است که آخرین خط در اقتصادی خالص ایمنی.

در نهایت جدا از آژانس درآمد کانادا را واجد شرایط تعیین و پرداخت های دولت در آن محدوده عملیات را افزایش می دهد از طریق نیاز به پیگیری تغییرات در ارزش خالص و به منظور بررسی ادعای یک تغییر درآمد بین مالیات براده. ممیزی از دریافت کنندگان نیز بیشتر به حفظ یکپارچگی برنامه و امن سیاسی پشتیبانی از اکثر کانادایی ها که در حال دریافت و اساسی درآمد.

نسبت به تعقیب scofflaws و uber-غنی ممیزی از مردم فقیر به نظر می رسد اما اخیر نگرانی ها در مورد احتمال تقلب در CERB نشان می دهد نیاز است.

پایه درآمد ممکن است برای کانادا. با ایجاد یک برنامه فدرال به عنوان ستون فقرات با استان ارائه بالا یو پی اس و دیگر فقر پشتیبانی از در حال توسعه مورد نیاز فرآیندهای اداری و اجرای برنامه بیش از پنج سال ما می توانیم آن را انجام داده است.