در طول زمان بحران مانند زمان COVID-19 pandemic, مردم نیاز به دسترسی به اطلاعات قابل اعتماد به منظور نگه داشتن خود را امن و مدیریت ریسک و جلوگیری از تبدیل شدن به یک بار بر دیگران و یا سیستم مراقبت های بهداشتی. اما تضمین این که مردم برای دسترسی به اطلاعات درست زمانی که آنها نیاز به آن را تبدیل به یک چالش عمده با توجه به گسترده دیجیتال اطلاعات غلط.


ادامه مطلب: #COVID19: رسانه های اجتماعی هر دو برکت و لعنت در طول بیماری همه گیر کوروناویروس


نه تنها مردم بمباران گمراه کننده و یا آشکار خطرناک اطلاعات غلط اما این اطلاعات است که اغلب در سیستم عامل که در آن آن را نمی تواند اصلاح شود از جمله در پیام خصوصی خدمات و ایمیل. ارائه اطلاعات بهداشت عمومی از طریق پخش مدل ارتباطی نباید تنها راه حل برای برخورد با اطلاعات غلط.

و یا به آن را قرار داده راه دیگر: اگر شما آن را ساخت آنها (و نه لزوما) آمده است.

سطوح ارتباطات

ما در گذشته تحقیقات نشان داده است که تأثیرات مختلف و روابط, راهنمای مردم به استفاده از سیستم عامل آنلاین و چگونه آنها تجربه و اطلاعات آنها را در سراسر آمده در این سیستم عامل است.

این تاثیرات رخ می دهد در سه سطح پایه: اول سطح خرد و یا روابط با خانواده و دوستان است; دوم, meso سطح و یا سازمانی و جامعه مرتبط با تأثیرات; و سوم سطح کلان و یا اجتماعی و سیاسی و فرهنگی را تحت تاثیر قرار.

یک تصویر از سطوح مختلف ارتباطی روابط. (Shandell Houlden), نویسنده ارائه شده

در سطح خرد مردم را انتخاب کنید که سیستم عامل برای استفاده و چگونه آنها استفاده از آنها در بخش بر اساس روابط نزدیک با خانواده و دوستان است. برای مثال برخی از افراد ممکن است استفاده از Facebook برای حفظ دوستی در حالی که افراد جوان تر بیشتر احتمال دارد به استفاده از Facebook برای اتصال عمدتا با اطلاعات تماس خود را مانند کالج مدرسان و استفاده بیشتر خصوصی و یا زودگذر ابزار مانند Snapchat یا واتساپ برای ارتباط با دوستان.

در meso سطح سازمانی نیروهای راهنمای آنچه در سیستم عامل های مردم استفاده خواهد کرد و چگونه از آنها استفاده کنید. این اتصالات شامل هر دو فشار در محل کار به استفاده از ایمیل و ابزارهای مشارکتی مانند شل و همچنین به عنوان سازمانی که انتخاب شکل آنچه که ما می بینیم مانند الگوریتم در Facebook یا Twitter است که تعیین می کند که محتوا را نشان می دهد تا ما در رسانه های اجتماعی خوردها.

در سطح کلان گسترده تر سیاست هنجارها و فرهنگ شکل چه اطلاعات مردم در حال حاضر به تعامل و اعتماد است. برای مثال سیاست گسترش آنلاین اطلاعات یا محتوای اعتدال سیاست های مربوط به آزادی بیان و یا افترا و همچنین دسترسی به مراقبت های بهداشتی و هنجارهای فرهنگی مربوط به اعتماد به دولت و یا کارشناسان پزشکی را تحت تاثیر قرار که آیا تعامل افراد با بهداشت عمومی پیام. هنگامی که مردم احساس سلامت سیستم نمی تواند و یا نمی خواهد آنها را در خدمت آنها کمتر به احتمال زیاد به اعتماد به آن به عنوان یک منبع اطلاعات است.

وزیر بهداشت Patty Hajdu ساخته شده آن را بسیار روشن برای همه کانادایی است که آنها نیاز به خود انزوای اجتماعی و فاصله گرفتن توصیه های بسیار جدی و دولت را قوی تر اقدامات اگر مردم نمی منطبق هستند.

ایجاد وقفه در گسترش اطلاعات غلط

سلامت اطلاعات ارتباطی که فقط آدرس یک سطح از محیط زیست تحت تاثیر قرار نمی خواهد به طور موثر مقابله با چالش COVID-19 سلامت پیام. برای مثال اگر یک پلت فرم رسانه های اجتماعی طول می کشد پایین اطلاعات غلط مربوط به COVID-19 اما مردم هنوز هم آن را به اشتراک گذاری در ایمیل و پیام خصوصی سیستم عامل و یا اطراف آبسردکن در محل کار و سپس از بین بردن آن را از Facebook و یا توییتر تنها می رود که تاکنون در پاسخ به این مشکل است.

اگر تایید شده و قابل اعتماد اطلاعات مورد COVID-19 فقط به اشتراک گذاشته شده توسط رابطين بهداشت در Facebook یا Twitter, ممکن است کل گروه که در حال دریافت اطلاعات از آنجا که آنها با استفاده از این سیستم عامل به صورت اولیه خود را در ارتباط است. این است که چرا نخست وزیر جاستین ترودو دعوت شهروندان و افراد به طور یکسان به اشتراک گذاشتن اطلاعات سلامت پیام با دیگران است.

این به این معنی که به اندازه کافی به منظور اطلاع رسانی عمومی در مورد مهم بهداشت عمومی موضوع ما باید به هدف با استفاده از روش های متعدد است که آدرس به عنوان بسیاری از سطوح زیست محیطی چارچوب در بالا به عنوان امکان پذیر است: هالتر سطح روش هدف افراد با محتوای فوتی و فوری و حق جامعه اثرگذارندهها. مزو سطح روش هدف سازمان با تغییرات در محتوا و شیوه اعتدال در رسانه های اجتماعی شرکت ها و یا سازمان های دیجیتال مبتنی بر برنامه های سواد آموزی. در نهایت سطح کلان رویکرد آدرس سیاست های مربوط به مراقبت های بهداشتی و مجازات برای شرکت های که با میل و رغبت تسهیل گسترش اطلاعات غلط در طول بحران.

برقراری ارتباط موثر

بهداشت عمومی و ارتباطات بسیار پیچیده تر از آن استفاده می شود در عصر یک به چند ارتباط وجود دارد اما امید است.

چگونه می تواند سلامت عمومی ارتباط برقرار ارتباط موثر در مورد COVID-19? آن را به چالش کشیدن اما در اینجا چند راهنمایی:

  1. آماده برای به اشتراک گذاشتن پیام خود را در طیف گسترده ای از سیستم عامل — دست کم نگیرید فروتن در خبرنامه ایمیل, برای مثال, و هدف قرار دادن پیام خود را به گروه های مختلف که با استفاده از هر پلت فرم.

  2. خیاط پیام خود را به هر یک از پلت فرم و کاربران آن است. اصطلاحات مخصوص یک صنف-لادن یا متن سنگین پیام در حال رفتن برای رسیدن به اکثر مردم است. هدف استفاده از انواع رسانه ها (تصویری infographics, بازی, متن کوتاه خلاصه و غیره.) برای دریافت پیام خود را.

  3. تعامل مستقیم با جوامع برای پیدا کردن که چرا آنها به اشتراک گذاری اطلاعات غلط. است که آن را از ترس ؟ عدم دسترسی به بهداشت و درمان ؟ هنگامی که شما مشخص کرده ایم به همین دلیل برای گسترش اطلاعات غلط شما بهتر قادر به رفع مشکل.

  4. سلامت عمومی ارتباط برقرار همچنین ممکن است بخواهید به در نظر گرفتن راه آنها می توانند به آموزش مردم در مورد نحوه شناسایی اطلاعات غلط. ما توصیه می کنیم با استفاده از غربال کردن چارچوب ایجاد شده در دانشگاه ایالتی واشنگتن: توقف, بررسی, منبع, پیدا کردن پوشش بهتر و ردیابی می کند.

اگر ما می تواند به مردم آموزش این مهارت ها که به ما در زمان بحران بهداشت عمومی آنها ممکن است بیشتر تمایل به استفاده از آنها بعد از زمان ما نیاز به گسترش تایید اطلاعات است. این نوع از سواد اطلاعاتی به طور فزاینده تبدیل شدن به بخش مهمی از سلامت ارتباط هر دو در طول و قبل از بحران است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو