1918 پاندمی آنفلوانزا – به نام “آنفولانزای اسپانیایی” – باقی می ماند مهم بهداشت عمومی رویداد تا کنون ثبت شده در تاریخ بشر است. تخمین زده می شود که یک و نیم میلیارد نفر آلوده شدند که بین 20 میلیون و 100 میلیون نفر کشته شدند. بیشترین مرگ و میر رخ داده در آسیا (36 میلیون). در آفریقا 2.5 میلیون درگذشت اروپا 2.3 میلیون و آمریکای شمالی 1.6 میلیون نفر است.

دقیق منشاء خوکی هنوز مشخص نیست. برخی از گزارش ها نشان می دهد که آن را برای اولین بار رخ داده است و گسترش در آمریکا در سال 1918. بیشتر مطالعه اخیر نشان می دهد این بیماری همه گیر در چین نشات گرفته در سال 1917 و معرفی شد به کانادا و آمریکا توسط کارگران چینی. سربازان, بازگشت به خانه پس از پایان جنگ جهانی اول آورده و سپس آن را به اروپا و بقیه جهان است.

آنفولانزای اسپانیایی است که اعتقاد به آمدن به کنیا با بازگشت جانبازان که لنگر انداخت در بندر مومباسا. این کشور هنوز مستعمره بریتانیا در آن زمان است. در نه ماه این بیماری همه گیر به کشته شدن حدود 150000 نفر بین 4% و 6% از جمعیت در آن زمان است.

در یک مطالعه اخیر من و همکارانم بررسی تاثیر آنفلوآنزای اسپانیایی در سواحل کنیا. ما را انتخاب ساحلی استان به دلیل این مستعمره را مهم ترین اداری منطقه با توجه به آن در بندر مومباسا. آن را نیز تا به حال بهتر اداری و پرونده سلامت.

اطلاعات حیاتی از این دوره است که ناقص و مغرضانه بنابراین ما به بررسی روایات چگونه با این بیماری همه گیر را تحت تاثیر قرار زندگی مردم است. ما دیدیم که با وجود اشکال مختلف اجتماعی و اقتصادی اختلال اعم از اجتماعی فاصله به تعلیق غیر ضروری خدمات فلج اداری عملیات گسترده با کمبود مواد غذایی تجاری و زیان و ضعف بخش بهداشت و درمان.

کنیا مبارزه جدید و همه گیر: COVID-19. حتی اگر این 100 سال بعد, کروناویروس جدید به پژواک از کسانی که تجربه یک قرن پیش.

آنفولانزا سرعت در حال گسترش

برای مطالعه ما ما با استفاده از سوابق استعماری و مکاتبات از کنیا آرشیو ملی کتابخانه در نایروبی. تعاملات بین منطقه و در سطح استانی دولت در همه گیر شد کلید منابع. آنها شامل ساعت از محلی روسای’ جلسات هفتگی مرکز درمانی مورد مرگ و خلاصه مورد گزارش اشکال district افسران نامه ها و روال های منطقه دادخواستها.

در همان دوره (1912-1925) کل سواحل استان (هفت ولسوالی) نفر جمعیت است که در بازه زمانی بین 170,000 و 243,841 مردم است. ما با تمرکز بر پنج از هفت منطقه با داده های همه گیر در مورد: کیلیفی (قبلا Nyika), Kwale (قبلا Vanga) مومباسا, Taita Taveta و مالیندی.

قبل از آنفلوآنزای اسپانیایی آمد بازدیدکننده داشته است بیمار به مراقبت های بهداشتی و امکانات متنوع بین 9 و 33 برای هر 1 ، 000 نفر در هر سال است. توسط 1918 این حال افزایش پنج برابر به 146.8 بازدیدکننده داشته است.

به همین ترتیب روند افزایش مرگ و میر به شدت از سال 1918 از کمتر از پنج مرگ در هر 1000 نفر در هر سال به 25 مرگ و میر. این میزان مرگ و میر بالا در ادامه از طریق 1925.

ما در بر داشت که آنفلوآنزای اسپانیایی به سرعت در حال گسترش بود و میزان مرگ و میر بالا. فقط در نه ماه — از سپتامبر 1918 به ژوئن 1919 – حدود وجود دارد 31,908 موارد و 4,593 مرگ و میر مرتبط با آنفلوآنزای اسپانیایی در کنیا ساحلی استان است. در همان دوره 150,000 مرگ و میر گزارش شده در سراسر کشور.

نامه ای از Kwale دستیار منطقه کمیسر در سال 1919 توضیح داد که بیشتر مستعد ابتلا:

مرگ رخ داده است بیشتر در میان مردان و زنان و قضاوت از تعدادی از بزرگان از شورای اند باید اجرا شود به صدها…و…تعداد بسیار کمی از جوان و میانسال…

در سال 1919 در کیلیفی منطقه کمیسر همچنین در توصیف این شرایط که منجر به بیشتر موارد:

به نظر من مرگ شده اند و افزوده که یکی از دو شرایط زیر است شده اند. (یک) ازدحام بیش از حد در Malindi Mambrui و Roka. (ب) به طور معمول در شرایط دشوار زندگی است. منظورم این است که مواد غذایی شده است و سخت به آب یا به دور از روستاهای…

مداخلات بهداشت

برای مقابله با این بیماری همه گیر استعماری مقامات توسعه راهنمای کارکنان بهداشتی درمانی از جمله اجتماعی فاصله شخصی, شیوه های بهداشت و درمان پزشکی. هدف نهایی را کاهش می دهد جامعه انتقال است.

سالم به مردم گفته شد برای جلوگیری از تماس با افراد بیمار و پیشگیری درمان مانند غرغره با پرمنگنات پتاسیم و دهان گنه گنه.


ادامه مطلب: آفریقای جنوبی bungled اسپانیایی آنفولانزا در سال 1918. تاریخ نباید تکرار برای COVID-19


کسانی که در حال حاضر بیمار توصیه شد به دنبال استراحت در بستر صفحه اصلی دانشکده پرستاری و تغذیه مناسب, در علاوه بر این به دهان گنه گنه سه بار در روز. این نسخه ابتدایی را بسیار کمی.

برای بسیاری از محلی کنیا که نمی تواند دسترسی و یا پرداخت هزینه دارو, توصیه های شامل خانه پرستاری از یک قاشق چای خوری از روغن پارافین سه بار در روز و خوردن وعده های غذایی است که سرشار از نشاسته و غنی شده با شیر است.

طولانی استراحت در بستر و آهسته بازگشت به کار شد و توصیه برای بیماران مبتلا به افسردگی و مقوی درمان تجویز شد.

اجتماعی و اقتصادی اختلال

در چهار تا از پنج منطقه دفاتر اداری غیبت به علت بیماری منجر به چندین اختلال در خدمات عمومی ارائه شده است.

در میان محلی بزرگداشت این بیماری ناشی از کار و زیان مواد غذایی افزایش ناامنی و خانواده ها توانایی پرداخت استعماری مالیات است. در نتیجه بسیاری رنج می برد کاهش می یابد “نشاط” و کم درآمد.

برای کسانی که بسته کشاورزی امرار معاش کل و یا جزئی شکست محصول گاه با آب و هوای نامناسب در سال 1918 و عدم وجود دانه لوازم بدتر فقیر سلامت مردم.

اقتصادی اختلال نیز گزارش داد در بزرگ تجاری مزارع. این دچار ضرر و زیان گسترده با توجه به سابقه کمبود نیروی کار.

در بخش بهداشت و درمان این وضعیت قبر. Understaffed امکانات غرق شد با هجوم بیماران کم ذخایر لوازم پزشکی و کمی استعماری دولت پشتیبانی می کند. مقیاس مشکل ناشی از گونه وحشت است که مقامات مجاز استفاده از دارونما در درمان و تسکین ساکنان خشم.

یک قرن پیش آنفولانزای اسپانیایی باعث درد و رنج بی حد و حصر و اجتماعی اختلال به صدها هزار نفر از مردم محلی است. ما می توانیم استدلال می کنند که کاهش تلاش ها و پیشرفت های پزشکی از زمان بود ، علاوه بر آنچه در آورده و آن را به داخل کشور – جنگ جهانی و استعمار بود و فراتر از کنترل محلی.

اما آنچه خارج از غرفه است که اقدامات محلی به صورت جداگانه و در مجموع کمک به بیماری و مرگ است. ما در بر داشت که اکثر مردم نادیده گرفته قرنطینه اقدامات و در اوج شیوع رفت و خود را به روستاها. این تقویت جامعه انتقال است.

در COVID-19 گیر ما می توانید در قرعه کشی تشابه و یادگیری از گذشته ما است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im