COVID-19 در حال رفتن به تاثیر مخربی بر اقتصاد. آفریقا دارای یک آسیب پذیری خاص از آنجا که بسیاری از مردم کار در بخش غیررسمی. در مصاحبه با Moina اسپونر از گفتگو آفریقا Njeri Kinyanjui توضیح می دهد که چگونه این می تواند آشکار برای کنیا رسمی کارگران و اینکه آیا چیزی وجود دارد که می توان به حمایت از آنها.

چگونه بسیاری از مردم در کنیا نیروی کار غیر رسمی کارگران و چه نوع کاری انجام می دهند ؟

بخش غیررسمی رشد در کنیا روستایی و مراکز شهری. با توجه به 2015 برآورد وجود دارد 11.8 میلیون نفر شاغل در بخش غیر رسمی اقتصاد در برابر 2.4 میلیون نفر در بخش رسمی. تا سال 2018 بخش غیررسمی اختصاص 83.6 درصد از کل اشتغال است.

اما ما نمی تواند مطمئن باشد از این اعداد است. هیچ آمار دقیق در مورد چگونه بسیاری از مردم کار در بخش غیر رسمی اقتصاد است. این ارقام تخمین می زند که دولت ها و سازمان های توسعه بین المللی در رسیدن به استثنای کارگران شاغل در بخش رسمی و کسانی که در مقیاس کوچک کشاورزی است. این روش این است که در خط با آنچه چند جانبه سازمان مانند بانک جهانی و صندوق بین المللی پول توصیه می کنند.

وجود دارد بسیاری از مقوله های مختلف از کارگران در بخش غیررسمی. و متاسفانه یک با وجود تعداد زیادی از مردم در این نیروی کار درآمد تفاوت بین رسمی و غیر رسمی بخش قابل توجهی دارد. ورود به سطح کارکنان در بخش رسمی درآمد بین KES 10,001 و KES 50,000 (US$100-$500) در ماه است. کسانی که در بخش غیررسمی به طور معمول کسب درآمد ماهانه بین KES 5000 و KES 25,000 (US$50-$250).

کسانی هستند که خود اشتغالی و کار خود را. این افراد – به عنوان مثال خیاط یا جوشکار – سپس به استخدام دیگران در صورت هفتگی و یا ماهانه قرارداد.

سپس کسانی هستند که طول خواهد کشید تا هر کار که ممکن است بوجود می آیند. مثلا تصفیه خانه و یا باربرها.

برخی از کارگران رسمی هستند کارآموزان که در حال یادگیری در کار و یا اعضای خانواده که در حال کمک به یک خانواده کسب و کار با نظارت بر حساب و یا در حال اجرا errands.

بخش غیررسمی است که به طور معمول به عنوان یک عکاسی در اندازه گیری که در آن مردم هرکجای در حالی که آنها صبر کنید برای شغل در بخش رسمی. به این دلایل, در این بخش نادیده گرفته شده توسط سیاست های دولت در سطح محلی و توسعه سرمایه داران در سطح جهانی است.

اما گذشته از ایجاد اشتغال آن را بسیار مهم برای اقتصاد کشور و بسیاری از خانواده ها بستگی دارد در بخش غیررسمی. برای مثال بسیاری از تعمیر خودرو و تعمیر و فلز کار می گیرد در بخش غیررسمی. و سبزیجات تازه تجارت در کنیا است تا حد زیادی غیر رسمی و غیر قابل تنظیم.

چه چالش های اصلی در چهره آنها به دلیل این بیماری همه گیر?

مانند هر کسب و کار رسمی بخش کسب و کار به پایان خواهد رسید تا با کاهش مشتریان به دلیل بیماری همه گیر. دولت مجبور است برای اجرای قرنطينه و اقامت در خانه سفارشات خواهد شد که عواقب منفی برای صرف در مراکز خرید و بازارها و رستوران ها.

برای مثال مشتریان را برای جلوگیری از شلوغ بازار مانند Gikomba, Kariakoor و Wakulima – بزرگترین بازارهای غیررسمی در نایروبی. تقاضا برای کالاهای خود را کاهش خواهد یافت و ذخیره کالا ممکن است از دست بروند. کسانی که به ساخت مدرسه, جعبه, چمدان است که کودکان برای استفاده در مدرسه و یا لباس مدرسه ممکن است تحت تاثیر تعطیلی مدارس.

کسب و کار است که تامین بخش غیررسمی می تواند بسته به چه مدت اقدامات گذشته اجرا از منابع. که به افزایش هزینه کالا. این تاثیر می گذارد جریان نقدی است که کسب و کار دارند.

زمان سفر به و از کار تحت تاثیر قرار خواهد شد اگر حمل و نقل عمومی مختل شده است در طول بیماری همه گیر. این نیز ممکن است معنی افزایش هزینه های حمل و نقل و یا تاخیر در رسیدن به محل کار.

کسانی که با کودکان تحت تاثیر قرار خواهد شد با بسته شدن به دلیل وجود خواهد داشت هیچ کس را برای نظارت بر کودکان خود را در خانه. در این زمینه من کار مطالعات و بازديد به بازارهای مشاهده کردم که جوان بازار زنان معمولا فرزندان خود را به رسمی مهد کودک و مراکز. اگر این دید با توجه به همه گیر به این معنی که آنها نمی تواند به بازار در هر روز است. کسانی که فرزندان خود را با آنها به محل کار خود را در حال حاضر ممکن است بیش از حد نگران برای امنیت فرزندان خود را.

آدریانا Mahdalova/شاتر

رسمی کارگران نیز نمی خواهد بود قادر به گرفتن بسیاری از اقدامات احتیاطی است که مقامات بهداشتی نشان می دهد مانند اجتماعی فاصله دست شستن یا خود انزوا.

اجتماعی فاصله بین کارگران رسمی در بازار ممکن است مشکل به دلیل ازدحام. برای مثال در بازار کار مردم به یکدیگر نزدیک و لازم نیست که دیوارهای جدا کردن آنها. همان را می توان در دیگر بخش غیررسمی مانند در “matatu” حمل و نقل وسیله نقلیه تعمیر و فلز کار می کنند.

حفظ بهداشت با شستن دست با آب و صابون نیز ممکن است مشکل به دلیل وجود ندارد هر گونه امکانات. برای مثال در تحقیقات من من دیده ام هر امتیاز در آب در Githurai و Ruiru بازار. من فکر می کنم این به درخواست بسیاری از بازارهای دیگر است.

کار از خانه نیز دشوار است. اکثر کارگران رسمی زندگی در سکونتگاه های غیررسمی در یک اتاق یا bedsitters. آنها لازم نیست به اندازه کافی فضا برای کار از. برای دیگران شغل خود نیاز به آنها را به محل که در آن آنها در تماس با مشتریان خود را. اقتصاد رسمی به اجرا در متراکم در بخش های مختلف از شهرستان. در کنیا این شناخته شده به عنوان jua کالی (آفتاب داغ) سایت.

وجود دارد هر چیزی را که می تواند انجام شود برای حمایت از آنها ؟

های زیادی وجود دارد که می توان به پشتیبانی غیر رسمی کارگران است.

در این بیماری همه گیر از آنجا که بسیاری از کارگران رسمی هستند در تماس با تعداد زیادی از مردم آنها باید با ارائه ماسک برای محافظت از خود و دیگران است. امتیاز در آب نیز باید در تنظیم بازار و سایر بخش غیررسمی خوشه.

دراز مدت این بیماری همه گیر برجسته نیاز برای دولت و برنامه ریزان شهری برای برنامه ریزی شهرستانها با ایجاد طرح های است که تهیه کردن برای تجار و صنعتگران و دهقانان. این امکانات باید شامل اتاق کافی اندازه برای کار ذخیره سازی و نمایش می دهد. همچنین باید وجود داشته باشد یک منبع خوب از آب پاک و برق و جمع آوری زباله. و باید وجود داشته باشد که امکانات اجازه می دهد تا معامله گران برای دسترسی به اینترنت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de