چگونه 1960 Sharpeville قتل عام موجب تولد بین المللی حقوق بشر

آن بوده است که 60 سال پس از Sharpeville قتل عام زمانی که 69 شهروندان غیر مسلح کشته شدند مسلح پلیس آفریقای جنوبی در 21 مارس 1960. اهمیت تاریخ منعکس شده است در این واقعیت است که آن را در حال حاضر نشانه روز بین المللی رفع تبعیض نژادی.

بدون Sharpeville قتل عام ما ممکن است بین المللی حقوق بشر در سیستم ما امروز. در سال 1960 متحده تا به حال هیچ الزام آور بین المللی حقوق بشر و تعهدات با ساز و کارهای نظارتی. همه این تغییر پس جهان خشم اخلاقی در سازمان ملل ،

داستان از 21 مارس 1960 است که توسط تام تسلیم محقق در آفریقای جنوبی سیاست در کتاب خود Sharpeville.

در آن روز تظاهرات علیه تصویب قوانین که محدود کردن حقوق اکثریت جمعیت سیاه آپارتاید در آفریقای جنوبی آغاز شد و در اوایل صبح در Sharpeville یک شهرستان در Transvaal. با ناهار جمعیت در خارج از ایستگاه پلیس در حال رشد به حدود 20 ، 000 نفر. همه شواهد حاکی از تجمع صلح آمیز بودن و good-humoured.

فقط بعد از 1 بعد از ظهر وجود دارد درگیری بین افسر پلیس مسئول و رهبران تظاهرات. در میان سردرگمی, دو عکس از کار اخراج شدند به هوا با کسی در میان جمعیت. در پاسخ به یک افسر پلیس فریاد زد در آفریکانس skiet یا n’skiet (که دقیقا مشخص نیست). این ترجمه به عنوان “شات” و یا “شلیک”. یک افسر دیگر در تفسیر این به عنوان یک نظم و آتش گشودند تحریک کشنده fusillade به عنوان 168 پلیس پاسبان به دنبال خود ، در پایان روز 69 مردم دراز مرده یا در حال مرگ صدها نفر نیز مجروح شدند.

قدرت از یک رویداد

در پژوهش خود در قوانین بین المللی حقوق بشر نگاه من به پیچیدگی نظریه یک نظریه توسعه در علوم طبیعی به ایجاد حس از راه هایی است که الگوهای رفتار ظهور و تغییر به درک راه است که قوانین بین المللی حقوق بشر در حال توسعه و تکامل یافته است. یکی از بینش بود که قوانین بین المللی را تغییر نمی دهد مگر اینکه وجود برخی از ماشه برای کشور به تغییر رفتار خود را.

قابل توجهی در شکل دهی مجدد از قوانین بین المللی است که اغلب ناشی از اهمیت رخدادهای مهمترین جهانی اول و دوم جنگ. اما تغییر نیز می تواند باعث به ظاهر جزئی حوادث در امور جهانی مانند Sharpeville قتل عام – به اصطلاح اثر پروانه ای.

اصطلاح “حقوق بشر” که در منشور سازمان ملل متحد در سال 1945. در سال 1946 سازمان ملل متحد تاسیس کمیسیون حقوق بشر که در اول کار بود و پیش نویس اعلامیه حقوق بشر است. این کمیسیون به اتمام این کار تحت ریاست النور روزولت زمانی که آن را نهایی اعلامیه جهانی حقوق بشر در سال 1948.

اما تلاش برای تبدیل این غیر الزام آور اخلاقی اعلامیه به یک الزام آور حقوقی کد شدند و بلافاصله گرفتار در جنگ سرد اختلافات. این logjam تنها شکسته پس از Sharpeville کشتار به عنوان سازمان ملل متحد تصمیم گرفت برای مقابله با این مشکل از آپارتاید آفریقای جنوبی است.

آپارتاید قبل از سازمان ملل متحد

موضوع تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی مطرح شد در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در اولین جلسه خود را در سال 1946 در قالب یک شکایت توسط هند در مورد درمان سرخپوستان در کشور است. اما آن را تا پس از Sharpeville که سازمان ملل متحد روشن ساخته است که این کشور سیستم تبعیض نژادی دیگر نمی خواهد تحمل بود.

به عنوان بخشی از پاسخ آن مجمع عمومی وظیفه سازمان ملل متحد و کمیسیون حقوق بشر برای تهیه کنوانسیون رفع تمام اشکال تبعیض نژادی برای اولین بار جهانی حقوق بشر و پیمان است. آن تصویب شد و در تاریخ 21 دسامبر 1965. استدلال علیه آپارتاید بود و در حال حاضر به عنوان قاب خاص جلوه ای از یک نبرد گسترده تر حقوق بشر و آن را تنها نظام سیاسی که در سال 1965 مسابقه کنوانسیون: نازیسم و یهودستیزی شامل نمی شد.

تصویب این مسابقه کنوانسیون به سرعت به دنبال میثاق بین المللی اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی و حقوق مدنی و حقوق سیاسی در سال 1966 معرفی به اثر به این حقوق در اعلامیه جهانی حقوق بشر.

مارس 21 است یک روز تعطیل عمومی در آفریقای جنوبی در مراسم بزرگداشت Sharpeville قتل عام. کرنل Tukiri/EPA

‘فاحش و سیستماتیک” نقض

و همچنین به عنوان مقدمه ای از نژاد کنوانسیون Sharpeville همچنین موجب حرکت دیگر در سازمان ملل متحد است که تغییر راه آن عمل می تواند در برابر کشورهایی که نقض یک فرد حقوق بشر است.

در افتتاحیه آن جلسه در سال 1947 سازمان ملل متحد کمیسیون حقوق بشر تصمیم گرفته بود که آن را به حال “هیچ قدرت را به هر گونه اقدام با توجه به هر گونه شکایت در مورد حقوق بشر”. برای آینده دو و نیم دهه کمیسیون برگزار شد به این موقعیت بر اساس منشور سازمان ملل متحد تنها نیاز متحده به “ترویج” به جای “حفاظت از” حقوق بشر.

اما پس از Sharpeville کشتار سازمان ملل متحد به تصویب رسید بیشتر مداخله موضع به دولت آپارتاید. به عنوان تعدادی از اعضای سازمان ملل متحد از آفریقا افزایش یافته است, کمیسیون معکوس آن “قدرت عمل” موقعیت و تبدیل توجه خود را به وضعیت حقوق بشر در آفریقای جنوبی.

کلید تحولات شد تصویب قطعنامه 1235 در سال 1967 اجازه داده است که برای بررسی شکایت از “نقض فاحش حقوق بشر و آزادی های اساسی عنوان کرد سیاست آپارتاید” و قطعنامه 1503 در سال 1970 اجازه داده است که سازمان ملل متحد برای بررسی شکایت از “یک الگوی سازگار ناخالص و قابل اعتماد گواه نقض حقوق بشر”.

این قطعنامه تاسیس دو اصل مهم است که به حقوق بشر و مقررات مربوط در منشور ملل متحد ایجاد تعهدات الزام آور برای کشورهای عضو سازمان ملل می تواند دخالت مستقیم در شرایط مربوط به نقض جدی حقوق بشر است.

این مجموعه سازمان ملل متحد در مسیر حرکت به سمت به رسمیت شناختن “همه حقوق بشر برای همه” و در نهایت تأسیس شورای حقوق بشر و بررسی ادواری جهانی حقوق بشر عملکرد تمام متحده است.

در این سالگرد 60 از Sharpeville قتل عام جهان باید به یاد داشته باشید احتمالی و شکنندگی بین المللی حقوق بشر سیستم است که ما به راحتی برای اعطا امروز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>