چگونه آفریقای جنوبی شرکت های مواد غذایی در مورد شکل دادن به بهداشت عمومی سیاست به نفع خود

چاقی و رژیم غذایی مربوط به بیماری های مانند دیابت نوع 2 هستند که عمده مشکلات سلامت عمومی در آفریقای جنوبی. اما بسیاری در صنعت مواد غذایی به شدت مخالفت جهانی توصیه می شود سیاست های است که می تواند رسیدگی به این مسائل. این سیاست ها شامل محدودیت در بازاریابی از تنقلات به کودکان و بهبود مواد غذایی شوی.

در یک مطالعه جدید ما شناسایی استراتژی های استفاده شده توسط صنعت مواد غذایی و آشامیدنی در آفریقای جنوبی برای نفوذ در خط مشی های بهداشت عمومی. این استراتژی شامل ساختمان روابط نزدیک با ادارات دولتی موثر بر پژوهش های علمی و حمایت جامعه حوادث.

دو سال پیش در آفریقای جنوبی افزایش مالیات بر قند و شکر-نوشیدنی های شیرین شده با وجود مخالفت های شدید از صنعت است. کارشناسان بهداشت و درمان ترس است که کسانی که با منافع می تواند در خنثی کردن یا به تاخیر انداختن طرح های دیگر طراحی شده برای محافظت از سلامت مردم است. وجود دارد یک پیشنهاد برای مثال برای افزایش نوشیدنی های شیرین مالیات 5 درصد. نیز وجود دارد که تلاش برای قرار دادن جدید برچسب های هشدار دهنده در مواد غذایی ناسالم و محدود کردن بازاریابی خود را.

مطالعه ما با تمرکز بر استراتژی های سیاسی استفاده می شود ده عمده مواد غذایی و آشامیدنی صنعت بازیگران در آفریقای جنوبی در سال 2018 و 2019. ما با شناسایی تاکتیک های آنها استفاده می شود با بررسی اطلاعات در دسترس عموم مانند شرکت گزارش های منتشر شده در رسانه ها و دولت اسناد و مدارک.

ما در بر داشت 107 نمونه از صنایع غذایی و شیوه طراحی شده برای تحت تاثیر قرار بهداشت عمومی سیاست به نفع خود.

استراتژی ما مشاهده اکو تاکتیک های استفاده شده توسط شرکت های دخانیات در سراسر جهان برای مقابله با توصیه های عمومی بهداشت سیاست.

همکاری بین صنایع غذایی و دولت

بازیگران ما در نگاه شامل بزرگترین تولید کنندگان مواد غذایی در کشور و همچنین جهانی شرکت های آشامیدنی.

ما در بر داشت چندین بالا مشخصات مشارکت بین شرکت ها و برخی از ادارات دولتی. این شامل بخش اساسی آموزش و پرورش, ورزش و تفریح و بهداشت و درمان. شرکت مارک مدرسه صبحانه برنامه ها و آموزش و پرورش فعالیت داشتند از جمله طرح های.

صنایع غذایی نیز حمایت طیف وسیعی از جامعه حوادث. اینها معمولا به شدت مارک با مواد تبلیغاتی هدفمند در کودکان است. این تضاد صنعت تعهدات به بازار به کودکان زیر 12 سال است.

بسیاری از شرکت های بزرگ با حمایت جامعه برنامه های متمرکز بر کاهش فقر و کمبود تغذیه.

ما همچنین نمونه هایی که در آن صنایع غذایی اهدا شکر به امنیت غذایی تلاش.

این همکاری بین دولت و صنایع غذایی می تواند سازش اعتبار استقلال و اولویت های وزارتخانه است. به عنوان مثال کمک های مالی از قند هستند به احتمال زیاد در مخالفت با هدف کاهش نرخ دیابت نوع 2 و چاقی است.

ما همچنین نمونه هایی از صنایع غذایی لابی دولت و سیاستگذاران. این تا حد زیادی در مخالفت با مالیات بر قند و شکر-نوشیدنی های شیرین شده بود که به اجرا در مارس سال 2018 است.

صنایع غذایی تأکید بازیگران نقش خود را در اقتصاد با تمرکز بر ایجاد شغل. آنها نادیده گرفته و هزینه است که رژیم غذایی مربوط به بیمار در نظام سلامت ،

علاوه بر این, آنها قاب گفتگو در پیشگیری از بیماری های که در مورد فعالیت بدنی و مسئولیت های فردی. این زبان انتقال توجه به دور از خطرات استفاده از مواد غذایی ناسالم محصولات. همچنین این تغییر سرزنش بر روی مصرف کنندگان است.

ما نتیجه گیری از یافته های ما که صنایع غذایی را تاکتیک های طراحی شده بودند برای کاهش احتمال که دولت اتخاذ جهانی توصیه برای مقابله با افزایش نرخ چاقی و بهبود جمعیت رژیم غذایی. این شامل محدودیت در بازاریابی از تنقلات به کودکان و بهبود مواد غذایی شوی.

صنعت تاکتیک نیز افزایش شانس که راه حل های مورد علاقه این صنعت اتخاذ شده توسط دولت است. این است که با وجود شواهدی وجود دارد که راه حل های مورد نظر توسط صنعت مانند خود تنظیم بازاریابی برای کودکان بسیار کمتر موثر از راه حل های دیگر مانند محدودیت های اجباری در بازاریابی مواد غذایی ناسالم محصولات.

چه می توان کرد ؟

چندین مکانیسم های است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد به مقابله با صنعت نفوذ و دخالت در سیاست گذاری.

به عنوان یک شروع دولت می تواند اطلاعات بیشتری در دسترس عموم است. این می تواند انجام شود از طریق لیست کمک های مالی سیاسی و هدایا به مقامات دولتی انتشار خاطرات وزیران و دیگر مقامات ارشد دولت و کارمندان و عموم انتشار مکاتبات بین شرکت ها و مقامات دولتی.

در دانشگاه ها و جامعه مدنی وجود دارد می تواند افشای عمومی از پتانسیل تضاد منافع است. کمک های مالی و جوایز از شرکت های بزرگ می تواند فاش شود.

با توجه به ضرورت این مشکل دولت باید پاسخگوی نقش خود را در مقابله با چاقی و رژیم غذایی مربوط به بیماری های مانند دیابت نوع 2 در آفریقای جنوبی.

و صنایع غذایی باید خودداری از استفاده از شیوه های است که ممکن است تاخیر در تصویب و اجرای توصیه می شود در سطح جهانی بهداشت عمومی سیاست.

این COVID-19 همه گیر است بر اهمیت دولت قوی رهبری برای سلامت. بر این اساس این مهم است که به تقویت مکانیسم های موجود برای مدیریت صنعت تحت تاثیر قرار.

این می تواند راه را برای قوی تر از سیاست است که در دراز مدت تفاوت به سلامت از آفریقای جنوبی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de