چگونه اجتماعی ‘نقطه اوج’ می تواند محدود کردن گرمایش جهانی

دستیابی به پاریس مورد آب و هوا هدف از نگه داشتن گرمایش جهانی به 1.5°C نیاز به در سراسر جهان تحول به کربن خنثی جوامع در 30 سال آینده. وظیفه پیش رو بسیار زیاد است. آن نیاز به چشمگیر پیشرفت های فن آوری, سیاست پیاده سازی و در مقیاس گسترده تغییرات در جامعه است.

برای کشف چگونه به این تغییرات از ما این سوال پرسید: آیا ممکن است به از بند باز کردن نقاط اوج در جوامع که باز مثبت و سریع اقدام آب و هوا در خط با نگه داشتن گرم شدن به 1.5°C ؟

به آن پاسخ ما به انجام یک نظرسنجی از 133 کارشناسان بین المللی در زمینه توسعه پایدار پژوهش و عمل است. کسانی که کارشناسان پیشنهاد پتانسیل تحولات اجتماعی است که می تواند منجر به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به اندازه کافی سریع برای جلوگیری از عبور خطرناک نقاط اوج در آب و هوای زمین سیستم.

بررسی گسترده ادبیات نقد و بررسی و کارگاه شامل 17 انتخاب کارشناسان تشکیل این اساس ما به تازگی منتشر شده مقاله پژوهشی. ما در بر داشت که اجتماعی اوج مداخلات پتانسیل را دارند که در مجموع هموار کردن راه برای تحول سریع تغییر ظاهر غیر ممکن است – یک decarbonising جامعه جهانی.

مثبت اجتماعی نقاط اوج

سوخت های فسیلی استفاده و انتشار گازهای گلخانه ای در بالاترین رکورد از آنجا که کسب و کار به عنوان معمول و متعارف سیاست فرآیندهای ثابت کرده اند ناکافی به سرعت تغییر آب و هوا. دستیابی به جهانی decarbonisation به ثبات آب و هوا بستگی به فعال کردن فرآیندهای اجتماعی و فناورانه در ظرف چند سال آینده.

در مقاله ما ما شناسایی تعدادی از پتانسیل نقاط اوج که می تواند باعث تغییرات است. این محدوده از فن آوری های به رفتارها و هنجارهای اجتماعی و راه جامعه اجرا و اداره می شود.

برخی از نمونه ها عبارتند از: تغییر در هنجارهای اخلاقی است که منجر به حذف از صنعت سوخت فسیلی اجتماعی مجوز را به کار گیرند. یکی دیگر در حال رسیدن به یک تغییر اقتصادی که در آن انرژیهای تجدید پذیر از رقابت و جابجایی سوخت های فسیلی است. این دو نقاط اوج می تواند در نوبه خود منجر به خروج سرمایه از صنعت سوخت فسیلی.

تحقیقات ما پیشنهاد بتن مداخلات است که به طور بالقوه می تواند باعث چنین نقاط اوج. این خدمات عبارتند از:

  • از بین بردن سوخت فسیلی یارانه ها و incentivising غیر متمرکز تولید انرژی تجدید پذیر;

  • ساختمان کربن خنثی شهرستانها;

  • تعطیل از دارایی های مربوط به سوخت های فسیلی;

  • آشکار اخلاقی مضر طبیعت از سوخت های فسیلی;

  • تقویت آموزش و پرورش, آب و هوا و نامزدی و

  • ساختمان اطلاعات حلقه های بازخورد در انتشار گازهای گلخانه ای.

مختلف مداخلات نمی خواهد کار در انزوا. بلکه آنها به طور بالقوه می تواند تقویت و بزرگ کردن هر یک از دیگر منجر به سریع decarbonisation از جوامع برای جلوگیری از برخی از بدترین اثرات تغییر آب و هوا.

اجتماعی اوج عناصر (STEs) و ارتباط اجتماعی اوج مداخلات (STIs) اتو et al. (2020)

در آستانه اوج?

وجود نشانه های اولیه که برخی از این اجتماعی نقاط اوج را به حال رسیده است. برای مثال انرژی های تجدید پذیر قیمت در حال حاضر پایین تر از سوخت های فسیلی قیمت ها در بسیاری از بازارهای جهان است. اگر این روند همراه بود با حذف و تحریف یارانه های سوخت های فسیلی می تواند دیدن سریع جذب انرژی های تجدید پذیر.


ادامه مطلب: گسترده یارانه نگه داشتن صنعت سوخت فسیلی شناور باید برای استفاده بهتر


مثال دیگر این است که ظهور یک جوان بیشتر آب و هوا آگاه و نسل جوان که در حال تبدیل شدن به طور فزاینده ای فعال سیاسی. این امر منجر به ظهور رهبری جوانان آب و هوا اعتصاب و سوخت های فسیلی کاهش حرکات. هر دو بازی قدرتمند نقش خود را در افشای اخلاقی مضرات ایجاد شده توسط سوخت های فسیلی است. به عنوان یک نتیجه, صنعت سوخت فسیلی است که به طور فزاینده خود را از دست دادن اجتماعی و اخلاقی مشروعیت با انگلستان نفت و گاز, رئیس, تیم Eggar به تازگی هشدار داده است که:

این مجوز به کار در این صنعت تغییر کرده است اساسا و بر خلاف قیمت نفت – برای همیشه لطفا برای.

تحولات مانند این باز امکان برای دگرگون تر عمل است. آنها ایجاد سیاسی و اقتصادی فضا برای سیستم عامل سیاست های بلند پروازانه مانند سبز جدید مقابله با آمریکا که به دنبال به سرعت در حال decarbonise و تبدیل جوامع بهتر است. عبور سبز معامله جدید می تواند به نوبه خود الهام بخش بیشتری عمل با نشان دادن اثرات مثبت بیشتر دگرگون اقدام آب و هوا.

بازاندیشی در عمل آب و هوا

مدل های سنتی از اقدام آب و هوا فرض خطی تغییر دهید. تحقیقات ما امیدوار به تشویق اکتشاف بیشتر دگرگون غیر خطی اجتماعی نقاط اوج و چگونه آنها را باز کند. انجام این کار می تواند کمک به کشف رمان مسیر برای رسیدن به خالص صفر تولید گازهای گلخانه ای – و نشان می دهد چه نقاط اوج ممکن است نیاز به گرفتن وجود دارد.

خوشبختانه بسیاری از فعالان در حال حاضر قرار دادن فشار بر روی تعدادی از این اجتماعی اوج عناصر. که آیا آنها را در رسیدن به بحرانی ظرفیت در زمان برای دیدار با پاریس آب و هوا و توافق اهداف بستگی به این سازمان از همه ما است. سرمایه گذاران مالی, شرکت, مدیران, صفحه اصلی صاحبان و معلمان و فعالان رهبران افکار عمومی جوان, پیر و روزمره مردم – همه نقش بازی به عنوان بحرانی اقلیت است که می تواند نکته جامعه نسبت سریع decarbonisation.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de