تورنتو — به عنوان رستوران در سراسر کشور بسته درهای خود را به رعایت فاصله فیزیکی اقدامات بسیاری هنوز هم ارائه takeout و خدمات تحویل.

اما آن را بی خطر است ؟ بله گفت: متخصص بیماری های عفونی اسحاق Bogoch که در تماس خطر ابتلا به این ویروس است که راه “به طوری که فوق العاده کوچک است.”

حتی پس هر کس حق اولویت شخصی خود را در یک بیماری همه گیر. Bogoch شنیده است در مورد کسی که خود را روزنامه در فریزر به عنوان یک اقدام احتیاطی ، آیا این نوع از استراتژی هر گونه اثر ؟ احتمالا او گفت: “شما فقط رفتن به سرد روزنامه.”

“به هر یک خود را,” او گفت: CTVNews.ca بیش از این گوشی در روز جمعه. “همه ما آستانه برای پذیرش ریسک و خطر تحمل است.”

برای تحویل مواد غذایی مهم باشیم که دیگر از دست رفته اند به آماده سازی سفارش خود را. در حالی که این ویروس به نظر نمی رسد به رشد آلی سطوح (مانند غذا) یا کاغذ سطوح گفت: Bogoch آن می توانید زنده ماندن برای چندین ساعت و حتی روز بر دیگران. یک مطالعه اخیر در مجله پزشکی نیوانگلند در بر داشت رمان کروناویروس که باعث COVID-19 بیماری جان سالم به در برد تا دو یا سه روز در پلاستیک و استیل ضد زنگ و تا یک روز روی مقوا.

کارشناسان می گویند که کلید محافظ اندازه گیری در برابر ویروس است که انتقال از طریق قطرات و تماس با ما (آن را هوابرد) است خوب بهداشت دست. “آن را به عنوان ساده به عنوان آن است” گفت: Bogoch.

این یک روحیۀ تکرار توسط دانشگاه واترلو دانشجوی دکتری Jodi Koberinski که به بررسی ایمنی مواد غذایی و امنیت غذایی در شیوع بیماری مانند 2009 H1N1 بیماری همه گیر.

“آن نیست که بیش از حد محتاط عمل می کنند مانند همه چیز شما را در تماس با آمده ممکن است در تماس با این ویروس” او گفت:. “ما هنوز هم به خوردن ما هنوز باید تابع ولی من تشویق مردمی به انجام به همان اندازه در خانه غذا در دبستان به عنوان آنها می توانید که در آن شما می توانید کنترل کنید که چه کسی را از دست زدن به مواد غذایی است.”

اگر شما تصمیم به انتخاب کردن برای تحویل مواد غذایی به منظور جلوگیری از بسته بندی شده در فروشگاه های مواد غذایی و یا برای حمایت از کسب و کارهای کوچک وجود دارد برخی از “راه حل های خلاق” به ماندن ویروس رایگان گفت: Bogoch. شما می توانید تحویل فرد با قرار دادن جعبه در یک پایه تعیین شده برای شما به انتخاب کنید تا خود او پیشنهاد کرد. شما می توانید با استفاده از الکل برای پاک کردن جعبه (فقط نمی نوشیدن الکل). اگر شما را به یک معامله مطمئن شوید که برای شستن دست های خود را پس از.

“شما هنوز هم می تواند پایبند به اجتماعی فاصله اقدامات, اما همچنین قادر خواهید بود برای تغذیه خود را,” او گفت:.

اپراتورهای بسیاری از رستوران های محلی امید کانادایی در ادامه به خوراک خود را با سفارش مواد غذایی خود را. در حالی که دولت فدرال وعده داده است برخی از کمک های مالی برای کسب و کار نهفته گیر نقاط مانند Yueh تونگ رستوران در تورنتو مواجه شده اند با کاهش فروش برای ماه می باشد. آنها را تجربه کرده ام 75 به 80 درصد افت از آنجایی که آنها مجبور به بستن درهای خود را به ناهار خوردن در مشتریان در اوایل این هفته.

“پدر و مادر من بسیار وحشت زده گفت:” جوانا لیو اجرا می شود که آشپزخانه در خانواده متعلق به رستوران. “آنها را از طریق رفت سارس به طوری که آنها در حال انتظار بدترین مطلق. ما در حال تلاش برای نگه داشتن مثبت است.”

آنها به کاهش کارکنان و در حال حاضر در خدمت مشتریان از طریق takeout سفارشات و بارگذاری می خورد یا DoorDash که لیو گفت باید اجرا یک “تماس نزدیک” قانون: مشتریان پرداخت از طریق برنامه و درایور های ترک بسته در درب.

هر چند ترس و اطلاعات غلط می تواند به سرعت در حال گسترش در طول یک بیماری همه گیر Bogoch گفت که تحویل غذا به مشتریان نباید بیش از حد نگران — عمل است “کم خطر است.”

“این سخت است برای micromanage هر وضعیت منحصر به فرد است که ممکن است بوجود می آیند,” او گفت:.

شستن دست اغلب کلیدی است و خیلی آرام او افزود: “من فکر می کنم آن را بسیار مهم است که مردم سعی می کنید برای حفظ برخی از حس عادی در طول این بیماری همه گیر.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو