چگونه پناهندگان حل و فصل اختلافات: بینش از یک اوگاندا حل و فصل

به طور معمول در اردوگاه های پناهندگان و یا شهرک آیا در یونان یا اردن, لیبی دیده می شود به عنوان یاغی محیط. مشخص می شود فقدان ساختار قوانین و هنجارها.

اما بر اساس مطالعه ما با سودان جنوبی پناهندگان در شمال اوگاندا ما را به یک داستان متفاوت است. ما نشان می دهد وجود دارد بسیاری از قوانین و مقررات است که مردم رعایت در شهرک. این خدمات عبارتند از سودان جنوبی مرسوم هنجارهای اوگاندا و قانون بین المللی حقوق بشر ترویج اجرای سازمان.

ما همچنین دریافتیم که پناهندگان سرمایه گذاری مقدار زیادی از تلاش در حل اختلافات میان خود و اطراف میزبان اعضای جامعه.

این منحصر به فرد به این جغرافیا. پژوهش های پیشین به عنوان مثال در اردوگاه ها در نپال و در زامبیا در حال حاضر شرح داده شده وجود حل اختلاف پناهندگان در کنار دیگر بازیگران مانند میزبان مقامات دولتی و انسان دوستانه بازیگران.

وقتی که می آید به حل اختلاف در اوگاندا شهرک وجود دارد بسیاری از برنامه های مختلف و دوره های آموزشی برگزار شده توسط سازمان در داخل و اطراف شهرک. این شامل مقدمه ای از جامعه محور صلح مروج و رادیو talkshows.

ما استدلال می کنند که توجه بیشتر به آن نیاز دارید همچنین پشتیبانی از ساختارهای موجود در جوامع پناهنده: به واسطه اختلافات در راه آشنایی بیشتر به آنها. هر چند ارزش افزوده از قطعنامه تلاش های مرسوم مقامات اذعان کرد آنها را رسما به رسمیت شناخته شده توسط بشر دوستانه همکاران. سرمایه گذاری و حمایت از میانجیگری تکنیک های رسمی و غیر رسمی رهبران می تواند ثابت کند بسیار ارزشمند است.

چهل تکه مقررات

بیش از 800 000 پناهندگان سودان جنوبی باقی مانده اند در اوگاندا خاک پس از فرار از خشونت است که فوران در تازه مستقل کشور در پایان سال 2013 است.

در منطقه اجومانی برای مثال جمعیت دو برابر شده است بیش از هفت سال گذشته پس از پناهندگان وارد شده است. این فشار سنگین ناچیز منابع و امکانات یک وضعیت که مملو از پتانسیل درگیری و تنش است.

به طور کلی زندگی در حل و فصل تنظیم شده است توسط یک درهم آمیخته از شیوه های محلی و هنجارهای اوگاندا قانون و بین المللی “بهترین شیوه های’ معرفی شده توسط اجرای سازمان.

ما به انجام بیش از 100 مصاحبه با سودان جنوبی پناهنده رهبران سران و بزرگان میزبان اعضای جامعه نمایندگان سازمان های غیر دولتی و مقامات اوگاندا. مصاحبه در محل اجومانی منطقه شمال اوگاندا به طور خاص Boroli و Alere شهرک. ما می خواستیم به بررسی که اختلافات رخ می دهد در داخل و اطراف شهرک و کدام بازیگران مداخله برای میانجیگری و حل آنها.

از این بحث ما به این نتیجه رسید که این شهرک شد و به دور از بی قانون ،

زمانی که یک اختلاف رخ داده است ما در بر داشت که انواع مختلف بازیگران درگیر کنید. این شامل افراد از درون جامعه پناهنده, از, بیشتر, جامعه, اوگاندا مقامات اجرای آژانس – مانند فدراسیون جهانی لوتری و کرون شورای پناهندگی و پناهندگان رهبران.

پناهندگان رهبران یا نمایندگان و یا سران و بزرگان خاص جوامع نقش مهمی ایفا کرد. بسته به ماهیت مورد آن به کار گرفته شد به صورت جداگانه و یا حل و فصل در دادگاه های محلی ایجاد شده برای این منظور است.

ما در بر داشت که با وساطت و تلاش های تحت پوشش طیف گسترده ای از اختلافات. این شامل زناشویی اختلافات کردن جمعی تنش و نارضایتی نسبت به مقامات رسمی.

را مورد الیزابت جنوب سودان پناهنده زندگی در Alere پناهندگان حل و فصل شمال اوگاندا. یک روز او متوجه شد که محصولات او کاشته بود برای تغذیه خانواده اش نابود شده بود توسط گاو. ویران او رفت به گزارش این موضوع به رئیس. پس از او می خواهم او توضیح داد, داستان, ارشد آغاز شده و تحقیقات همراه با دیگر احترام بزرگان جامعه است. به زودی صاحب گاو پیدا شد و الیزابت بود برای جبران از دست دادن او.

نقش واسطه

توانایی پناهندگان به حکومت خود بیش از حد اغلب دست کم گرفته و یا تضعیف بازیگران خارجی.

ما در بر داشت, در واقع, که پناهنده-led رزولوشن سیستم ضروری در اردوگاه.

در دسترس بودن و از همه مهمتر آشنا به, پناهندگان, پناهندگان رهبران ارائه شده مهم انجمن که در آن موارد – مانند پرداخت مهریه و طلاق و مبارزه و جزئی دزدی – می تواند با واسطه و حل شد.

وجود دارد, اما همچنین برخی از جنبه های منفی است. پناهندگان رهبران برای مثال تمایل به فراتر از قدرت خود را. آنها گاهی اوقات تلاش برای حل و فصل درگیری که بیش از حد جدی به رسیدگی و بدون دخالت مقامات اوگاندا از جمله موارد تجاوز به عنف.

مشکل دیگر این بود که با توجه به درهم آمیخته از چه چیزهایی تنظیم پناهنده شد گاهی اوقات قرار داده و در یک موقعیت دشوار است که آن را به تصمیم گیری. که شیوه های انجام گرفته در گذشته است ؟ که راه حل های پذیرفته شد در محیط جدید ؟

ما در بر داشت که پناهندگان به رسمیت شناخته شده و مورد احترام اوگاندا قانون است. اما تعدادی از سودان جنوبی شیوه ها و ارزش ها در نظر گرفته شد بیش از حد مهم است اجازه دهید به خصوص به عنوان بسیاری از پناهندگان پیش بینی ‘رفتن به خانه’ در برخی از نقطه. برای مثال آنها ممکن است عبور از مرز در سودان جنوبی به تصویب آداب و رسوم هستند که به شدت تحت نظارت در اوگاندا شهرک مانند اوایل سن ازدواج.

ما در بر داشت که آنها ناقص در راه های دیگر بیش از حد. شبیه به دیگر رسمی دادگستری, سیستم های آنها تحت سلطه مردان با کمی و یا بدون حضور زنان و افراد جوان است. همچنین احکام معطوف به امنیت و منافع جامعه به عنوان یک کل به جای فردی قربانیان. این پرسش در مورد مشروعیت خود را.

گام های بعدی

پناهندگان رهبران ایفای یک نقش واسطهای نیز بودجه نیست. رسمی نمایندگان کار به صورت داوطلبانه به سختی قادر به مراقبت از خود.

با توجه به ضروری طبیعت خود را از میانجیگری کار ما استدلال می کنند بسیار مهم است که پناهندگان رهبران بهتر پشتیبانی خود را در نقش. مشخص مقامات رسمی مانند اوگاندا دولت, آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد و شرکای اجرای می تواند پیش بینی آموزش بیشتر در قطعنامه تکنیک ها و میزبان دولت قانون است.

اساسا پناهندگان رهبران شکایت کرده است که آنها تنها به عنوان دیده می شود ‘ذینفع به جای ذینفعان. از جمله رهبران جامعه به گفت وگو با مقامات رسمی را افزایش تفاهم در هر دو طرف. آن را ارائه پناهندگان با درک بهتر از میزبان دولت قانون و اردوگاه مقررات. اما از همه مهمتر این امر روشن اساسی پویایی در حل اختلاف برای سازمان به عنوان به خوبی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de