در دوران مدرن, صدها نفر از مردم از صعود به کوه اورست هر سال بريدن به قله توسط راهنماهای حرفه ای. این سیرک از بهره برداری تجاری به سرقت کوه از بسیاری از رمز و راز آن. اما سحر و جادو بود و هنوز هم بسیار زنده در اواسط قرن 20th.

هیمالیا قله بودند final frontier زمینی اکتشاف و بهره در آنها بود تب – به خصوص در میان انگلیسی. اورست loftiest تمام شد و جایزه نهایی به معنای واقعی کلمه و ظاهرا اوج ماجراجویی انسان.

من تحقیق با استفاده از اسناد تاریخی از انجمن سلطنتی جغرافیایی ملی بایگانی و کتابخانه ریختن نور را در چقدر وسواس انگلیسی, دیپلمات شد و با فتح قله اورست در اوایل قرن 20th. این نشان می دهد که چگونه دولت بریتانیا انداخت پول در این پروژه به ضرب و شتم دیگران به قله و به دست داشتن هدف در سال 1953 رفت و دیپلماتیک overdrive در سال های پس از به مطمئن شوید که همه می دانستند از این کشور را موفقیت است.

اگر چه مردانی که برای اولین بار درباره این اجلاس بودند ملیت نیوزیلندی و نپال مرد سفر خود را سازماندهی شده توسط انگلیسی ها یک واقعیت است که آنها بسیار مشتاق به تاکید. ورود ادموند هیلاری و شرپا تنزینگ نورگی در اورست سران در ماه مه سال 1953 مشخص شده نقطه اوج بیش از 30 سال از رهبری اعزامی به تسخیر جهان بلندترین کوه. این جاه طلبی بودند یاری در سراسر توسط مقامات در کلمبوس و شبه قاره هند به امید تسریع یک موفقیت است که صیقل دادن انگلیسی, اعتبار.

سفر می رسد در لندن و در حال تکان دادن پرچم اتحادیه. PA

بریتانیا سیاست خارجی به سرعت کشف اورست را بالقوه به عنوان یک ابزار قدرت نرم. نوشتن در سال 1906 جورج کرزن به نایبالسلطنه هند نگران “دست بیگانه” ربودن “جایزه” از بریتانیا. توسط 1921 مقامات مراجعه کننده به اورست را فتح به عنوان یک ماده “اهمیت ملی”.

پس انگلیسی ها دولت دخالت سیستماتیک وام انگلیسی اعزامی هم دیپلماتیک و حمایت های مادی. مقامات machinated به امن انگلیسی اعزامی دسترسی به کوه و همزمان آن را انکار کند به رقبای خود.

دولت بریتانیا یارانه مواد غذایی, حمل و نقل و پوشاک و defrayed حقوق کوهنوردان استخدام نیروهای مسلح. آن را به حمایت از طراحی و تست airlifting از تجهیزات مورد نیاز برای ارتفاع بالا و محیط.

ما ارزش پول

همزمان felicitously با ملکه الیزابت دوم روز تاجگذاری اخبار اورست را فتح محوری بریتانیا را به کانون توجه بین المللی. و داشتن صرف قابل توجه سیاسی و مالی سرمایه در کمک به هیئت اعزامی دولت craved بازگشت سرمایه گذاری خود در یک بار قله رسیده بود.

به ترجمه این حوادث به یک قدرت نرم از منابع خارجی دفتر بلافاصله سوار بر یک کمپین دیپلماسی عمومی. این به دنبال برقراری ارتباط نه تنها با دیگر دولت ها بلکه به دادگاه شهروندان کشورهای دیگر.

در یک پیشرو از امروز افراد مشهور, دیپلماسی, خارجی, دفتر دیپلماتیک خود استفاده مالی و اداری عضله به منظور تسهیل در بیش از 150 حضور اعضای کوهنوردی تیم در سراسر اروپا و آمریکای شمالی و آفریقا و استرالیا. جان شکار, سفر رهبر بود و حتی ارسال به یک سخنرانی در مسکو – یک فرصت نادر برای پروژه نفوذ پشت پرده آهنین. رسمی اعزامی فیلم اکران شد در آرزو مکان های بین المللی و اورست نمایشگاه مجموعه گرد جهان زیر انگلیسی, شورای نظارت.

ادموند هیلاری و منبسط Norgay حضور در یک نشست در انجمن سلطنتی جغرافیایی در لندن است. PA

دولت مکاتبات نشان می دهد این عملیات تولید قابل توجهی حسن نیت و غنی بریتانیا پرستیژ بین المللی است. اما وجود دارد کمتر پیامدهای مثبت بیش از حد. نرم قدرت سود سهام بود تضعیف اشتباه است که تشدید نفرت و بیزاری نسبت به بریتانیا. مقامات نمی تواند پلیس مشهور خود را دیپلمات در همه زمان ها است که منجر به gaffes. برخی از ساخته شده متعصب نظرات در مورد شرپاها, بدسم دیپلماسی پروژه.

متناقض و ضد و نقیض تصاویر بریتانیا پیش بینی شده توسط آن اورست فرستادگان بود علامتی از جغرافیای سیاسی چهارراه رو 1950s بریتانیا.

برخی از استفاده اورست به بیان چشم انداز از بریتانیا به عنوان یک روشنفکر به جلو, به دنبال, و فن آوری های پیشرفته کشور هنوز اعتماد به نفس خود را جهانی کند. دیگر رنگ آن را به عنوان دفاع از ارزش های امپریالیستی یک تصویر غیرجذاب برای مخاطبان است که تا به حال یا آرزو به بازیگران خاموش استعمار ستمگران.

معاصر زمینه را برای قدرت نرم به شدت متفاوت اما با بریتانیا ایستاده در آستانه یک ژئوپولیتیک جدید نقطه عطف این مسائل هنوز هم طنین انداز.

بحث امروز این است که انعطاف پذیر توسط بخش میان کسانی که بر این باورند بریتانیا قدرت نرم است و بهترین مهار برقراری ارتباط یک تصویر از یک باز, فراگیر, بیرون رو رایگان-تجارت جهانی قدرت و کسانی که با الهام از یک نوستالژی برای یک عصر طلایی امپراطوری. فقط به عنوان در 1950s مدیریت این تنش مرکزی چالش مقابله با کسانی که مسئول بریتانیا پس از Brexit قدرت نرم در استراتژی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de