چگونه مردم بومی در آمازون در حال مقابله با این بیماری همه گیر کوروناویروس

A 15-year-old boy از یک منطقه از راه دور از آمازون برزیل و در نزدیکی مرز با ونزوئلا درگذشت COVID-19 در 9 آوریل. عضو 35,000 قوی Yanomami مردم بود و برای اولین بار شناخته شده مرگ و میر در میان برزیل جوامع بومی در زمان بیماری همه گیر. وجود دارد در حال حاضر نگرانی که COVID-19 خواهد انتقام ویران در سراسر آمازون است.

این ترس است که تعجب آور داده شده حدود 90 درصد از ساکنان اصلی آمریکا درگذشت به عنوان یک نتیجه از استعمار اروپایی به خصوص از طریق بیماری های عفونی اروپایی ها با آنها به ارمغان آورد. تکه تکه خاطرات جمعی مرگبار بیماری های همه گیر از زمان های دور اجداد هنوز گردش در داستان جادویی و میر ناشی از خارجی ها.

ما کار کرده اند با جوامع بومی و فدراسیون در این منطقه از سال 2005 شاهد خود را در ادامه مبارزه با جنگل زدایی و گسترده تر خرید اینترنتی از بی امان شهرنشینی – بسیار شرایط است که زئونوز سرريز و جدید, بیماری های عفونی بیشتر احتمال دارد.

متنوع زندگی

و جلوتر از اقدام دولت بومی فدراسیون در سراسر آمازون راه اندازی مبارزات گسترده برای کاهش این بیماری همه گیر و پیامدهای اجتماعی و اقتصادی.

این است که یک کار ساده. آمازون مردم زنده متنوع زندگی اعم از جوامع بسیاری از روزها قایقرانی فراتر از نزدیکترین جاده ها به شهری وجودهای به طور کامل وابسته به جریان نقدی ثابت برای بقا; از مالکان به بی زمین; و از کسانی که دارای دانش سنتی از جنگل تغذیه و دارو به کسانی که رد راه در حمایت از گوشی های تلفن همراه و بازی های رایانه ای. تاثیر COVID-19 روز مردم بومی خواهد بود به عنوان متنوع به عنوان شرایط خود را.

مردم بومی در هکتار, برزیل. Gleilson میراندا / Governo دو آکر

برای چند که هنوز هم لذت بردن از عملکرد استقلال در جوامع از راه دور وجود دارد کمی تغییر: جهان خارج است که همیشه در حال تجاوز تهدید و دیگر جداسازی می شوند دیگر فرهنگی بقا می تواند تضمین.

بسیاری از آمازون مردم به ویژه آسیب پذیر به بیماری های عفونی. آنها در معرض اثرات استخراج معادن و استخراج نفت و نهادینه نژادپرستی که باعث می شود آن را سخت تر برای آنها را به دسترسی خوب آموزش و پرورش, بهداشت و درمان و شغل.

یک تهدید در میان بسیاری از

هر دو قانونی و غیر قانونی استخراج منابع همچنان با وجود مستند. عملیات غیر قانونی هستند در واقع در حال گسترش در غیاب یک فعال مقاومت نادیده گرفتن محدودیت های مسافرتی و برنامه به طور بالقوه افزایش گسترش عفونت است. برخی گمان می کنند غیر قانونی کارگران معدن آورده اند ممکن COVID-19 به Yanomami.

آلودگی نفتی در Lago Agrio میدان نفتی در اکوادور. Julien Gomba

ما شبکه ای از ارتباطات در اکوادور فوقانی Napo و پرو Ucayali مناطق مورد محلی برداشت نیاز دارد و می خواهد. در حالی که بسیاری از آنها دور از دسترس در حال حاضر با داشتن عقب نشینی به روستاها و جوامع بدون اینترنت پیام از جاده ها-در دسترس Kichwa جوامع است اتفاق: در حالی که در مورد این بیماری جدید بسیار بیشتر نگرانی مطرح شده توسط lockdown. یک شفا دهنده سنتی به ما گفت: “ما باید از این گیاهان برای درمان خودمان اما در حال حاضر که ما مجاز به هر کجا ما می توانیم کسب هر گونه پول است.”

گیاهان دارویی (Napo, اکوادور) Gladys Grefa

بسیاری از خانواده های بومی نیاز را تولید و به بازار به منظور مکمل خود امرار معاش سوخت ژنراتور و یا باد کردن کیکس خدمات بدهی و دسترسی به تلفن و یا اینترنت. این مستند مانع از این همه. در غیاب هر گونه رفاه اجتماعی و یا سایر حمایت اقتصادی این است که به عنوان ویرانگر در آمازون به عنوان آن را در هر نقطه.

در میان جوامع بومی در شهری حاشیه در Napo وجود دارد موجی از علاقه به کاشت دارویی درختان و گیاهان در پاسخ به این بیماری همه گیر. اما برای افزایش تعداد بومی خانواده که دسترسی به سرزمین – قلمرو خود مورد تاخت و تاز تخریب و تقسیم همیشه کوچکتر بسته – وضعیت فاجعه بار است. جای تعجب نیست, زنان و کودکان رنج می برند بیشتر به عنوان مصرف الکل و خشونت رشد در کنار خستگی و ناامیدی.

به عنوان ما ارسال جوامع بومی در حال بدست گرفتن امور به دست خود در سراسر آمازون. آنها در حال بسته شدن مسیرهای دسترسی و عقب نشینی عمیق تر به جنگل. هر زمان که ممکن است آنها فرار به سرزمین آبا و اجدادی گاهی اوقات به مکان های فرهنگی یا معنوی اهمیت است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de