چگونه گراهام بری به ارمغان آورد حزب دموکراسی به استعمار استرالیا – و سپس فراموش شد

گفتگو در حال اجرا است یک سری از explainers در چهره های کلیدی در استرالیا تاریخ سیاسی بررسی آنها چگونه تغییر کشور و بحث های سیاسی است. شما می توانید به خواندن بقیه سری به اینجا.


شما ممکن است هرگز شنیده گراهام بری اما او یکی از خلاق ترین و بحث برانگیز وزیر دفاع استرالیا از دوران استعمار. متولد سال 1822 او سه بار برتر از ویکتوریا, اما او در حال حاضر تقریبا ناشناخته است. او باید به یاد می آورد برای او جسورانه و جذاب حرفه ای اما حتی بیشتر برای نفوذ پایدار در این کشور سیاست است.

بری, اهمیت تا حدی در هویت خود و درخواست تجدید نظر. پسر بنده او apprenticed به عنوان یک کتانی دراپر در سن 11. او مهاجرت از انگلستان به ویکتوریا در طول عجله طلا از 1850s راه اندازی به عنوان یک بقال در حومه ملبورن Prahran.

استرالیا مستعمره بودند غیر منتظره زودرس در گسترش حقوق دموکراتیک به طبقه کارگر و بری بود و در میان اولین برای بهره برداری از این فرصت است. اما مخالفان او را مسخره میکردند و برای خود Cockney لهجه و کم وضعیت: “تجار” هنوز به طور گسترده ای فکر نامناسب به بالا ،

که من با جزئیات در کتاب من در مورد او بری در پاسخ به حمله “ظاهر بینی” از مخالفان خود و منافع خود از مالکان متصرف و بازرگانان. او با افتخار اعلام کرد هویت خود را به عنوان “تجسم انسانی کار”. هواداران خود را به نام او “self-made man”.

لفظی تجدید نظر می کرد. بری تبحر یک مسیر برای زبان “کلاس” برای بازی در یک نقش محوری در استرالیا دموکراسی است.

بقال-تبدیل-سیاستمدار بود که رهبر یک جنبش برای “حمایت از تولیدات داخلی”. او استدلال مالیات باید کاربردی برای دسته بندی برخی از کالاهای وارداتی به ویژه کالاهای تولید شده. این امر باعث تحریک جدید صنایع, او گفت:, و ایجاد شغل خوب در دستمزد بالا.

پیشرو سیاسی اقتصاددانان با حمله به دکترین. بری آن فصیح ترین مدافع عنوان یک پلت فرم بلندگو, روزنامه, سردبیر و مجلس. او گذشت برای اولین بار به وضوح حمایت تعرفه ویکتوریا به عنوان خزانه دار در اوایل 1870s. او تثبیت سیستم به عنوان برتر در دهه بعد.

Sir Alfred Deakin
بری شاگرد آلفرد دیکین. آرشیو ملی استرالیا

او همچنین در سفر به نیو ساوت ولز به گسترش creed استدلال که حفاظت در برابر “ارزان و underpaid کارگری” ارائه یک انگیزه ای برای وحدت ملی. بری به نام فدراسیون استرالیا مستعمره پشت یک تعرفه دیوار “رویای بزرگ” از زندگی خود را.

خود را شاگرد آلفرد Deakin خواهد پیشبرد این رویا اما بری زودتر مبارزات بودند پایه و اساس از بعد از موفقیت است.


ادامه مطلب: چه Malcolm Turnbull ممکن است آموخته اند که از آلفرد دیکین


بری همچنین شکل عمل از سیاست است. او برای اولین بار به عنوان یک عمده شکل عمومی به عنوان یک “درب” سخنران در تجمع جرم در مرکزی ملبورن در پایان 1850s. حتی زمانی که این خشونت تبدیل شد – یکی climaxed در حمله به مجلس و در چند نمایندگان مجلس در ماه اوت سال 1860 – بری ادامه داد: برای حمایت از حقوق شهروندان به ملاقات “که در آن آنها را دوست داشت زمانی که آنها دوست در اعداد بزرگ به عنوان آنها را دوست داشت”.

او در برابر “اضطراب” در “بدن اجتماعی” با “گردش خون در بدن انسان”. به حدی که استرالیا دموکراسی فعال و ستیز آن پایبند به سنت بری مبارزه برای ایجاد.

بری نیز در نظر گرفته شده سازمان به مرکزی برای زندگی سیاسی. در سال 1877 او تاسیس استرالیا اولین جرم سیاسی حزب اصلاح ملی و حفاظت از لیگ. که حزب توسعه شبکه ای از بیش از 150 شعبه در سراسر ویکتوریا نظارت توسط دفتر مرکزی. آن را به حال یک مشترک “پلت فرم” (ناآشنا اصطلاح در آن زمان) خود را نامزد بودند قبل از انتخاب و آن مجلس اعضای ملاقات به عنوان یک حزبی بودند و انتظار برای رای دادن به عنوان یک بلوک.

به عنوان رئیس جمهور بری مبارزات انتخاباتی برای این حزب در سراسر مستعمره. این به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان یک واردات از “آمریکا” روش “از بیخ و بن فصاحت و بلاغت”. آن را کمک کرد تا به پیروزی بری خیره کننده اکثریت در سال 1877 و الهام گسترده تقلید. استرالیا “حزب دموکراسی” آغاز می شود با بری.

به عنوان نخست وزیر بری قصد دارد تا قانون نا امید شده بودند با قدرت بالایی انتخاب که در آن زمان توسط تعداد کمی از مردان که صاحب ملک قابل توجهی. بری به دنبال تغییر شکل ویکتوریا اساسی و شکستن قدرت از بالا ، تایمز لندن تشبیه آن کلید معابر به یک “انقلاب”.

قسمت رسوب یک بحران سیاسی است که فرار از 1878-81. آن را به تولید گسترده تر از بحث در آنچه که دموکراسی باید باشد.

از دیدگاه های معاصر, محدودیت توت دموکراتیک بینایی هستند شاید قابل توجه ترین: او حمایت زنان حق رای دادن (و رای دادند ناموفق لایحه در سال 1873) اما نمی توان برابری جنسیتی مرکزی به مبارزات سیاسی.


ادامه مطلب: تولد یک ملت: چگونه استرالیا توانمندسازی زنان آموخته جهان درس


او به حمایت از مطالبات مردم بومی در Coranderrk رزرو در برابر حملات بومی حفاظت هیئت مدیره, اما او نیز به حمایت از به اصطلاح “Half-Caste عمل” که کمک به تهدید و شکستگی بومی جوامع در سراسر مستعمره. توت نشان داد که هیچ علاقه بومی های سیاسی سازمان و یا ظرفیت برای خود دولت است.

بری همچنین درک “حفاظت” در نژادی از نظر و به دنبال حذف مردم چین از مستعمره.

این سیاست اعمال نفوذ قابل توجهی در بعد سیاست استرالیا.

شناخت و بررسی این مهم محدودیت معاصر دموکرات ها می توانید با اینحال الهام گرفتن از جنبه های دیگر از بری شغلی: رانندگی تعيين; امتناع از محدود می شود کنوانسیون; و درک درستی از دموکراسی به عنوان یک ناقص پروژه هرگز حل و فصل امور خارجه.

کسانی که نا امید شده توسط محدودیت های خود ما دموکراسی ممکن است سود حاصل از یک بررسی دقیق از بری زندگی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>