دولت چگونه می تواند بهداشت عمومی تصمیم گیری زمانی که برخی از اطلاعات در مورد کوروناویروس از دست رفته است

این COVID-19 pandemic همچنان به سرعت در حال تحول بحران است. پیامدهای این ویروس بودند که در ابتدا دیده می شود از نظر نیاز به پهن کردن منحنی در تعدادی از موارد است. اکنون آشکار است که ما نیاز به آدرس دیگر اثرات این ویروس در زندگی ما است.

از مشکلات اقتصادی به سلامت روان و تحرک و نظارت نگرانی به جنسیتی racialized و کلاس نابرابری های بهداشت عمومی اقدامات انجام شده در پاسخ به این رمان coronavirus در حال گرفتن عوارض خود را. و به مقامات بهداشت عمومی و دولت شروع به برنامه ریزی برای انتقال از این اقدامات وجود دارد بسیاری از درس های آموخته از چه چیزهایی به کار گرفته شده تا کنون.

اصلی درس است که باید از چه برخوردی است که ارزش احتیاطی اصل.

یک اونس پیشگیری از

احتیاطی اصل آمده است که “زمانی که یک فعالیت را افزایش تهدیدات آسیب به سلامت انسان یا محیط زیست اقدامات پیشگیرانه باید انجام شود حتی اگر برخی از روابط علت و معلولی هستند و نه به طور کامل برقرار نماید.” این جمعیت بر اساس رویکرد و تصویب آن اساسی برای سلامت عمومی است.

انگلیسی پزشک جان برف و کاهش تعداد مرگ و میر ناشی از وبا در لندن در اواسط 1800s با متقاعد کردن مقامات که آن منتقل می شود در تامین آب است. (خوش آمدید مجموعه) CC BY

این رویکرد نشان داده شده است در داستان کلاسیک دکتر جان برف توصیه به مقامات در لندن انگلستان در سال 1854 به حذف گسترده خیابان پمپ آب رسیدگی به ساقه شیوع وبا. مرسوم در آن زمان بود که وبا پخش شد در هوا اما برف بود از این نظر که آن را در حال گسترش از طریق آب آشامیدنی آلوده. در آن زمان دانشمندان بودند غافل از وجود عوامل بیماری زا.

هنگامی که پمپ رسیدگی برداشته شد شماره جدید وبا موارد به طور چشمگیری کاهش یافته است. درس از بین بردن دسته پمپ — مصرف مبتنی بر جمعیت با رویکرد پیشگیری در ذهن مهم است به یاد داشته باشید در حال حاضر.

درسهایی از محیط زیست

بهداشت محیط طرفداران طولانی استدلال برای برنامه های پیشگیرانه اصل در مواجهه با تهدیدات به سلامت انسان ناشی از قرار گرفتن در معرض آلودگی و سموم است.

“احتیاطی اصل معنای به نمایندگی از مردم خوب در تمام تصمیمات علمی تحت عدم قطعیت است. هنگامی که وجود دارد قابل توجه علمی و عدم اطمینان در مورد خطرات و مزایای پیشنهادی فعالیت های تصمیم گیری در سیاست باید به خطا در کنار احتیاط با احترام به محیط زیست و سلامت عمومی”.

مقررات آلودگی هوا و مواد شیمیایی و صنعتی و مصرف کننده محصولات و محل کار مواجهه با سموم محیطی اغلب گرفته شده احتیاطی اصل به حساب آورد.

دولت تصویب

دولت در تمام سطوح موسسات و حتی کسب و کار و افراد باید اتخاذ احتیاطی اصل به عنوان ما همچنان به حرکت را از طریق COVID-19 همه گیر و آماده شدن برای زندگی پس از آن.

این شیوع سارس در سال 2003 ارائه یک نقشه راه برای برخورد با شیوع آینده. یک کمیسیون مستقل انجام جلسات به کشف چه کارهایی به کار گرفته شد و یک توصیه کلیدی به ظهور بود برای اجرای احتیاطی اصل:

“که در آینده هر بیماری عفونی بحران احتیاطی اصل راهنمای توسعه و پیاده سازی و نظارت بر روش های, دستورالعمل ها و فرآیندها و سیستم های تشخیص زود هنگام و درمان موارد ممکن است … [و] کارگر روش های ایمنی, دستورالعمل ها و فرآیندها و سیستم ها.”

بهداشت عمومی اقدامات و انتقال نسبت به بازگشت به کار و مدرسه و عادی عملیات باید شامل سیاست هایی که هر دو پیش بینی امکانات و کاهش عوارض به عنوان ویروس همچنان احساس می شود. فردی در سطح رفتارهای مهم برای کاهش گسترش COVID-19. در عین حال آنها کافی از یک سیستم و یا جمعیت چشم انداز.

نامتناسب اثرات

فرض مسئولیت فردی غالب سیاست برای بسیاری از مسائل مربوط به سلامت. درست از چاقی و سرطان سینه, خشونت علیه زنان و فقر است. فردی استدلال موفق به ضبط که سلامت وجود دارد در تو در تو مجموعه ای از روابط است. بهداشت فردی است که یک محصول از شرایط خانواده و محل کار جوامع و ملل جهانی محیط. احتیاطی اصل می تواند در خدمت به عنوان یک راهنما برای گرفتن این پیچیدگی است.

دولت باید یک رویکرد سیستمیک به حفاظت از سلامت مردم به عنوان یک کل به جای قرار دادن مسئولیت به فرد است. (Shutterstock)

رفتن به جلو, دولت بخشنامه ها و پاسخ باید پیاده سازی سیستمیک حمایت و سیاست در یک مد به موقع به خصوص که در آن آنها تاثیر جمعیت های آسیب پذیر. وجود دارد تعدادی از نمونه هایی از آنچه که می تواند اجرا شود:

سریع و مانع و رایگان ارائه اقتصادی برای پشتیبانی از مردم در فقر زندگی می کنند و کسانی که شرایط استخدام را منتقل خواهد کاهش اثرات. به طوری که جایگزین شبکه های حمل و نقل و یا کالا و ارائه خدمات برای کسانی که با تحرک محدود است.

حمایت باید کاربردی برای بخش های آسیب پذیر از نیروی کار از جمله کسانی که در مراقبت های بهداشتی که فاقد وسايل حفاظت فردی مناسب و دیگران در خط مقدم ارائه ضرورت.

مراقبت های بهداشتی می تواند از طریق بهبود گسترده تست و تماس با ردیابی و مجموعه ای از داده ها از طریق خود شناسایی و رضایت توسط racialized مردم از جمله مردم بومی.

استراتژی باید حساب برای تنوع از تجارب و شرایط جمعیت و توسعه یافته از طریق مشاوره با نهفته جمعیت و گروه است.

تصمیم گیری برای کالای عمومی

اقدامات صورت گرفته برای کاهش اثرات COVID-19 ویروس برجسته نقص از ما سیستم مراقبت های بهداشتی و سلامت عمومی روش.

به عنوان دولت و مقامات بهداشت عمومی آماده شدن برای بازگشت به حالت عادی احتیاطی اصل باید در جلو و مرکز. تمام تصمیمات سیاسی باید با مردم خوب به عنوان مهمترین و نظر و حتی در صورت ادامه عدم قطعیت. سلامت به عنوان ساخته شده است روشن که ما باید تحمل مستند از COVID-19 باید را به حساب نه تنها نقش این رمان coronavirus بلکه پیامدهای آن.

ناهموار اثرات COVID-19 سراسر جوامع باید در نظر گرفته شود به عنوان استراتژی های کاهش ریسک در حال ساخته شده است. این سیاست ها باید آدرس intersectional عواملی مانند جنسیت racialization تحرک مسکن و حمل و نقل و دیگر مسائل مربوط به سلامت.

راه رو به جلو برای سلامت کلی نیاز به اعمال پیشگیرانه اصل و تمرکز بر پیشگیری اولیه از بیماری و بیماری.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de