تست DNA کیت برای انسان و حیوانات خانگی خود را در حال رشد کسب و کار. قرعه کشی مصرف کنندگان از محدوده درک چرا سگ خود را به نظر می رسد مانند یک لابرادور, اما در عمل مانند یک چوپان آلمانی و یا چه بیماری ممکن است آنها را مستعد ابتلا به.

برای هزینه اسمی افراد جمع آوری بزاق از حیوان خانگی خود را و ایمیل آن را برای شرکت در آزمون. یک آزمایشگاه عصاره DNA از نمونه آن است و سپس تجزیه و تحلیل در بسیاری از سایت ها در داخل ژنوم به نام تک نوکلئوتيدی (SNPs و تلفظ قیچی). SNPs مکان در توالی DNA که در آن وجود دارد ژنتیکی گونه های مختلف.

در انسان SNPs رخ می دهد تقریبا هر 1000 جفت باز از DNA که بدان معنی است که وجود دارد حدود پنج میلیون SNPs در هر فرد است. سگ تست کیت ممکن است تجزیه و تحلیل بیش از 20 ، 000 SNPs برای تعیین نژاد.

ما می توانیم اعمال همان روش مورد استفاده در این تست DNA کیت برای حفاظت از حیات وحش و مدیریت. تحقیقات من در حفاظت ژنتیک استفاده کرده است آزمایش ژنتیک در چندین پروژه از جمله ردیابی راکون’ حرکات برای درک گسترش راکون هاری.

ساختمان وحشی پایگاه داده

از آنجا که DNA به ارث رسیده از پدر و مادر و خواهر و برادر و به اشتراک گذاری بیشتر مولفه های ژنتیکی با یکدیگر از آنها را با هر کس دیگری. بیشتر مربوط به افراد بیشتر از انواع آنها مشترک اند. از طریق تجزیه و تحلیل شناخته شده سگ نژاد تست DNA شرکت ها می دانند که SNP انواع شایع تر است در درون یک نژاد است.

برای سگ تست کیت به موثر ترین آنها نیاز به یک پایگاه داده بزرگ از DNA نمونه ها از افراد شناخته شده نژاد به منظور توسعه اطلاعات پایه. این یک چالش برای حیات وحش محققان به دلیل دسترسی به نمونه ها دشوار است. حیات وحش محققان اغلب استخدام تکنیک های خلاق برای به دست آوردن نمونه DNA مانند تله مو برای خرس نمونه ها و یا جمع آوری کربو گم شدن.

یک روش غیر معمول برای جمع آوری خرس, خز, برای تجزیه و تحلیل ژنتیکی با استفاده از یک ‘rub درخت.’

مانع دیگری دانستن است که در آن مولفه های ژنتیکی موجود در ژنوم بسیاری از گونه های حیات وحش. خوشبختانه اهمیت ژنومی اطلاعات برای سلامت انسان رانده است پیشرفت در توالی DNA. این کاهش هزینه ها و بهبود دسترسی به تکنولوژی است که یک بار بیش از حد گران است.

دانستن که در آن افراد سرچشمه می تواند بسیار مهم برای حفاظت از حیات وحش و مدیریت. برای مثال محققان با استفاده از نشانگرهای برای شناسایی سهام مختلف جمعیت Atlantic cod در سراسر اقیانوس اطلس شمالی. ژنتیکی خود را ارزیابی جمعیت می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای پیگیری فعالیت های شیلات و شناسایی غیر قانونی برداشت است که تقریبا غیر ممکن است برای انجام این کار بدون اطلاعات DNA در عین حال حیاتی برای اطمینان از سالم سهام به آینده است.

شناسایی عوامل خطر سلامت

به شناسایی عوامل خطر در سگ محققان مقایسه تنوع ژنتیکی در افراد با و بدون بیماری و یا بیماری مانند بالقوه ویرانگر پارگی رباط صلیبی قدامی. اینها به نام genome-wide association studies.

وجود دارد تعداد نمونه در طبیعت که در آن بیماری که منجر به از دست دادن قابل توجهی از گونه های زیستی. این chytrid قارچ (Batrachochytrium dendrobatidis) تاثیر می گذارد دوزیستان جمعیت در سراسر جهان و در نتیجه جهانی کاهش می یابد. سندرم بینی سفید ناشی از قارچ Pseudogymnoascus destructansمنجر به کاهش خفاش جمعیت در شمال امریکا است. مزمن هدر رفتن بیماری که بر گوزن در نظر گرفته شده است یک تهدید در حال ظهور جهانی تنوع زیستی.

یک خفاش با علائم قابل مشاهده نمونه ای از سندرم بینی سفید. (فلیکر/USFWS ستاد) CC BY

شناسایی مولفه های ژنتیکی هستند که در ارتباط با مقاومت در برابر بیماری در این سیستم کمک خواهد کرد حیات وحش مدیران درک بیماری گسترش یافته است. این می تواند در شناسایی گزینه های ممکن است در دسترس برای مدیریت این بیماری و تحت تاثیر گونه است.

آینده حیات وحش تحقیقات

وجود دارد تعداد فزاینده ای از نمونه هایی است که نشان می دهد امکان این رویکرد از جمله در مورد عفونی دستگاه تنفسی فوقانی بیماری در لاک پشت نقب زن لاکپشتهای. محققان می توانند با استفاده از این اطلاعات برای شناسایی لاکپشتهای که مقاوم به عفونت و شامل آنها را در برنامه های اصلاحی برای این گونه در معرض خطر.

اهمیت تحقیقات ژنومی برای انسان کمک کرده به درایو بهبود در فن آوری که آن را بیشتر مقرون به صرفه برای مطالعه گونه های حیات وحش. در حالی که تعدادی از چالش های است که محققان در استفاده از DNA مزایای برای حفاظت از حیات وحش و مدیریت روشن هستند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو