تورنتو — دانشمندان در انگلستان با استفاده از لندن در هفته مد برجسته کمتر شناخته شده منبع آلودگی دریایی — microplastics موجود در الیاف لباس.

شناخته شده به عنوان “microfibres” این بیت های کوچکی از پلاستیک کمتر از پنج میلی متر در طول و معمولا در “مد سریع” و در پارچه های پلی استر و اکریلیک.

صنعت مد منجر حدود 20 درصد از فاضلاب و 10 درصد از انتشار کربن در سطح جهان با توجه به سازمان ملل متحد.

“به خوبی می توان آن را کاملا تعجب آور است که بدانید اکثر لباس هایی که ما می پوشند و ما خرید ساخته شده از پلاستیک گفت:” محقق Imogen Napper در دانشگاه پلیموت به اخبار CTV.

ونکوور مستقر دریایی سازمان حفاظت از اقیانوس عاقلانه منتشر شده یک گزارش در ماه اکتبر 2019 که تخمین زده می شود در ایالات متحده و کانادا خانوار منتشر شد بیش از 870 تن پلاستیک microfibres به اقیانوس سالانه از لباس های شسته شده alone — معادل وزن ده نهنگ آبی.

انگلستان محققان بررسی شده است چه زمانی رخ می دهد که متفاوت منسوجات در قرينه سازي و اندازه گیری خود را شکست زمانی که منتشر شد به سیستم های آب.

“ما دریافتیم که برای یک لباس معمولی بشویید تا 700,000 الیاف می آیند لباس های ما” گفت: Napper.

تحقیقات نشان داده است که microfibres اضافه شده است به طور کلی microplastics آلودگی و جمع آوری در زنجیره غذایی.

“با ميکروپلاستيکهايی با قطعات کوچکتر ما می دانیم که از مطالعات آزمایشگاهی که وجود دارد بالقوه برای کسانی که تکه های کوچک به علت آسیب گفت:” زیست شناس دریایی ریچارد تامپسون.

همان نگرانی های در حال تکرار در اقیانوس عاقلانه گزارش که برجسته است که microplastics و microfibres اشتباه برای مواد غذایی دریایی زندگی و کار می کنند و راه خود را تا زنجیره غذایی – به طور بالقوه باعث مسائل مربوط به سلامت انسان مصرف کنندگان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو